علاقه‌مندی مقایسه
ورود | ثبت نام
مقایسه
فروشنده شوید
استوری

استوری‌های محصول

برای دیدن استوری روی دایره‌ها بزنید.
+ ورود
هنوز استوری مرتبطی ثبت نشده؛ اولین استوری این محصول/مقاله را شما بگذارید.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

معرفی محصول

خانه / 02. موتور، محرکه، تعلیق و وزنه تعادل / موتور آسانسور / موتور گیرلس آسانسور
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت AI آماده 0 تأمین‌کننده فعال

موتور گیرلس متروپلاست 8 نفره سرعت 1.6 توان 6.9KW

موتور گیرلس متروپلاست MT32-100-3 برای آسانسور ۸ نفره با ظرفیت مرجع ۶۳۰ کیلوگرم، سرعت ۱.۶ متر بر ثانیه و تعلیق ۲:۱ عرضه می‌شود. این موتور سنکرون مغناطیس دائم...

وضعیت قیمت0 تومانواحد قیمت: هر عدد
تأمین‌کننده‌ها0فعال برای این محصول
نوع تجربهتجهیزات اصلی و گران‌قیمتموتور، تابلو، اینورتر، اپراتور درب و تجهیزات تصمیم‌محور.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

قیمت و اقدام سریع

وضعیت قیمت izlift

قیمت استعلامی

هنوز پیشنهاد فعال برای این محصول ثبت نشده است.

بازه/شروع قیمتاستعلامی
واحد قیمتهر عدد
وضعیت تأییدبدون تأمین‌کننده فعال
آخرین بروزرسانی—
تأمین‌کننده فعال0
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

خلاصه فنی

خلاصه فنی و تصمیم‌گیری

برای تصمیم سریع‌تر قبل از تماس یا استعلام
تصمیم اصلیسازگاری با پروژه
قیمتاستعلامی/بازه‌ای
خدماتگارانتی و نصب
ریسکانتخاب نامتناسب با ظرفیت
جمع‌بندی خرید

موتور گیرلس متروپلاست 8 نفره سرعت 1.6 توان 6.9KW

Bخوبامتیاز 83,1 از ۱۰۰

نقطه قوت اصلی این محصول «» است.

پوشش داده: 80,0٪اطمینان: 90,0٪
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

امتیاز Spec Pro

83.1از ۱۰۰

امتیاز Spec Pro

درجه: B

گیرلس

Spec Pro Breakdown

جزئیات امتیاز معیارهای Specs Pro

امتیاز نهایی از جمع وزن‌دار معیارهای فنی زیر ساخته شده است.

توان، گشتاور و ظرفیت کاری ! روش محاسبه «توان، گشتاور و ظرفیت کاری»
امتیاز خام: 87,3 از ۱۰۰
وزن معیار: 30,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 26,18
ورودی‌های فنی: drive_type: گیرلس، speed_control_type: VVVF (اینورتر)، rated_power_kw: 6.9 kW، rated_torque_nm: 345 N·m، rated_load_kg: 630 kg، supported_elevator_speed_mps: 1.6 m/s
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. توان نامی: مقدار واقعی 6.9 kW با حد قابل‌قبول 4 kW و حد ایده‌آل 7.5 kW سنجیده شد. مبنا: توان بالاتر معمولاً دامنه کاربرد و ظرفیت قابل پشتیبانی بیشتری ایجاد می‌کند؛ تطابق نهایی باید با پروژه انجام شود.. گشتاور نامی: مقدار واقعی 345 N·m با حد قابل‌قبول 300 N·m و حد ایده‌آل 700 N·m سنجیده شد. مبنا: در موتور گیرلس، گشتاور نامی شاخص کلیدی توان راه‌اندازی و حرکت پایدار کابین است.. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 630 kg با حد قابل‌قبول 450 kg و حد ایده‌آل 1000 kg سنجیده شد. مبنا: ظرفیت قابل پشتیبانی بالاتر، دامنه کاربرد محصول را افزایش می‌دهد.. سرعت آسانسور قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1.6 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از سرعت بالاتر نشان‌دهنده توان کنترل و کاربرد وسیع‌تر موتور است..
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، نوع کنترل سرعت (95,0)، توان نامی (94,0)، گشتاور نامی (68,9)، ظرفیت قابل پشتیبانی (76,5)، سرعت آسانسور قابل پشتیبانی (100,0)
87,3 / ۱۰۰
عالی وزن: 30,0% سهم نهایی: 26,18
سازگاری برق و کنترل ! روش محاسبه «سازگاری برق و کنترل»
امتیاز خام: 68,8 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 13,75
ورودی‌های فنی: speed_control_type: VVVF (اینورتر)، rated_voltage_v: 380 V، phase_count: سه‌فاز، rated_frequency_hz: 32 Hz، encoder_type: ندارد/نامشخص
توضیح: نوع کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ولتاژ نامی: مقدار واقعی 380 V با حد قابل‌قبول 220 V و حد ایده‌آل 380 V سنجیده شد. مبنا: ولتاژهای صنعتی سه‌فاز رایج برای موتورهای گیرلس آسانسور مناسب‌ترند؛ تطابق نهایی با برق پروژه الزامی است.. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. فرکانس نامی: مقدار واقعی 32 Hz با حد قابل‌قبول 50 Hz و حد ایده‌آل 60 Hz سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از فرکانس‌های رایج 50/60 هرتز دامنه سازگاری محصول را افزایش می‌دهد.. سیستم انکودر/فیدبک: مقدار «ندارد/نامشخص» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع کنترل سرعت (95,0)، ولتاژ نامی (100,0)، تعداد فاز (95,0)، فرکانس نامی (0,0)، سیستم انکودر/فیدبک (30,0)
68,8 / ۱۰۰
قابل بررسی وزن: 20,0% سهم نهایی: 13,75
سازگاری مکانیکی کشش و سیم‌بکسل ! روش محاسبه «سازگاری مکانیکی کشش و سیم‌بکسل»
امتیاز خام: 92,0 از ۱۰۰
وزن معیار: 18,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 16,56
ورودی‌های فنی: sheave_diameter_mm: 320 mm، sheave_groove_count: 5، supported_rope_diameter_mm: 8 mm، roping_ratio: 2:1، rated_speed_rpm: 191 rpm
توضیح: قطر فلکه: مقدار واقعی 320 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 320 mm سنجیده شد. مبنا: قطر فلکه بزرگ‌تر معمولاً خمش سیم‌بکسل را کاهش داده و به دوام و حرکت نرم‌تر کمک می‌کند؛ باید با طراحی پروژه تطبیق داده شود.. تعداد شیار فلکه: مقدار واقعی 5 با حد قابل‌قبول 4 و حد ایده‌آل 6 سنجیده شد. مبنا: تعداد شیار بیشتر امکان توزیع بهتر بار و استفاده از چند رشته سیم‌بکسل را فراهم می‌کند.. قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 8 mm با حد قابل‌قبول 6 mm و حد ایده‌آل 10 mm سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از قطر سیم‌بکسل بالاتر معمولاً برای ظرفیت و دوام بالاتر مفید است؛ تطابق با طراحی ضروری است.. نسبت تعلیق: مقدار «2:1» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سرعت دورانی نامی: مقدار واقعی 191 rpm با حد قابل‌قبول 80 rpm و حد ایده‌آل 150 rpm سنجیده شد. مبنا: سرعت دورانی در کنار قطر فلکه و نسبت تعلیق معنا پیدا می‌کند؛ بازه‌های بالاتر دامنه طراحی بیشتری ایجاد می‌کنند..
مولفه‌ها: قطر فلکه (100,0)، تعداد شیار فلکه (82,5)، قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی (82,5)، نسبت تعلیق (95,0)، سرعت دورانی نامی (100,0)
92,0 / ۱۰۰
عالی وزن: 18,0% سهم نهایی: 16,56
ایمنی، ترمز و انطباق استاندارد ! روش محاسبه «ایمنی، ترمز و انطباق استاندارد»
امتیاز خام: نامشخص از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
ورودی‌های فنی: brake_type: ترمز دیسکی، compliance_standard: CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20؛ EN 81-50؛ اظهارنامه انطباق EU برای سری MT32-100
ورودی‌های ناقص: brake_coil_voltage_v، ip_rating، insulation_class
توضیح: داده فنی موجود است، اما قانون این ویژگی با نوع یا مقدار داده سازگار نیست. قانون دسته را بازسازی یا ویرایش کنید. ورودی مورد انتظار: brake_type، brake_coil_voltage_v، ip_rating، insulation_class، compliance_standard.
— / ۱۰۰
قانون ناسازگار وزن: 20,0%
نصب، سرویس و بهره‌وری عملیاتی ! روش محاسبه «نصب، سرویس و بهره‌وری عملیاتی»
امتیاز خام: 83,5 از ۱۰۰
وزن معیار: 12,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 10,02
ورودی‌های فنی: motor_weight_kg: 179 kg، rated_current_a: 16.5 A، encoder_type: ندارد/نامشخص، compliance_standard: CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20؛ EN 81-50؛ اظهارنامه انطباق EU برای سری MT32-100
توضیح: وزن موتور: مقدار واقعی 179 kg با حد قابل‌قبول 350 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر حمل، نصب و فشار سازه‌ای را ساده‌تر می‌کند؛ البته باید با ظرفیت و توان موتور متناسب باشد.. جریان نامی: مقدار واقعی 16.5 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 18 A سنجیده شد. مبنا: در توان و ظرفیت مشابه، جریان نامی کمتر می‌تواند نشانه بهره‌وری و فشار کمتر بر تجهیزات برق باشد.. سیستم انکودر/فیدبک: مقدار «ندارد/نامشخص» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. مستندات استاندارد و انطباق: مقدار «CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20؛ EN 81-50؛ اظهارنامه انطباق EU برای سری MT32-100» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: وزن موتور (100,0)، جریان نامی (100,0)، سیستم انکودر/فیدبک (30,0)، مستندات استاندارد و انطباق (90,0)
83,5 / ۱۰۰
خوب وزن: 12,0% سهم نهایی: 10,02
مناسب آسانسور مسکونی کم‌تردد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی کم‌تردد»
امتیاز خام: 96,4 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: drive_type: گیرلس، speed_control_type: VVVF (اینورتر)، rated_load_kg: 630 kg، supported_elevator_speed_mps: 1.6 m/s، phase_count: سه‌فاز، motor_weight_kg: 179 kg
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 630 kg با حد قابل‌قبول 320 kg و حد ایده‌آل 630 kg سنجیده شد. مبنا: برای کاربری مسکونی کم‌تردد، ظرفیت‌های متوسط معمولاً کفایت دارند.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1.6 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: سرعت حدود 1 تا 1.6 متر بر ثانیه برای بسیاری از پروژه‌های مسکونی کافی است.. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. وزن موتور: مقدار واقعی 179 kg با حد قابل‌قبول 300 kg و حد ایده‌آل 160 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر برای نصب در پروژه‌های کوچک و فضای محدود مناسب‌تر است..
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، کنترل سرعت (95,0)، ظرفیت قابل پشتیبانی (100,0)، سرعت قابل پشتیبانی (100,0)، تعداد فاز (90,0)، وزن موتور (95,9)
96,4 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
مناسب آسانسور مسکونی استاندارد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی استاندارد»
امتیاز خام: 79,8 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: drive_type: گیرلس، speed_control_type: VVVF (اینورتر)، rated_load_kg: 630 kg، supported_elevator_speed_mps: 1.6 m/s، brake_type: ترمز دیسکی، encoder_type: ندارد/نامشخص
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 630 kg با حد قابل‌قبول 630 kg و حد ایده‌آل 1000 kg سنجیده شد. مبنا: ظرفیت 630 تا 1000 کیلوگرم برای بسیاری از آسانسورهای مسکونی استاندارد کاربردی است.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1.6 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از سرعت 1 تا 1.6 متر بر ثانیه برای پروژه‌های مسکونی رایج مناسب است.. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سیستم فیدبک: مقدار «ندارد/نامشخص» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، کنترل سرعت (95,0)، ظرفیت قابل پشتیبانی (70,0)، سرعت قابل پشتیبانی (100,0)، نوع ترمز (95,0)، سیستم فیدبک (30,0)
79,8 / ۱۰۰
خوب طبقه‌بندی
مناسب آسانسور تجاری سنگین ! روش محاسبه «مناسب آسانسور تجاری سنگین»
امتیاز خام: 57,7 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: rated_load_kg: 630 kg، supported_elevator_speed_mps: 1.6 m/s، rated_torque_nm: 345 N·m، brake_type: ترمز دیسکی
ورودی‌های ناقص: ip_rating، insulation_class
توضیح: ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 630 kg با حد قابل‌قبول 1000 kg و حد ایده‌آل 1600 kg سنجیده شد. مبنا: برای پروژه‌های پرتردد یا تجاری، ظرفیت بالاتر دامنه ایمنی و کاربرد را بهتر می‌کند.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1.6 m/s با حد قابل‌قبول 1.6 m/s و حد ایده‌آل 2.5 m/s سنجیده شد. مبنا: پروژه‌های پرتردد معمولاً از سرعت بالاتر و کنترل دقیق‌تر بهره می‌برند.. گشتاور نامی: مقدار واقعی 345 N·m با حد قابل‌قبول 700 N·m و حد ایده‌آل 1200 N·m سنجیده شد. مبنا: گشتاور بالاتر برای راه‌اندازی و حرکت پایدار در بارهای سنگین مهم است.. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: ظرفیت قابل پشتیبانی (44,1)، سرعت قابل پشتیبانی (70,0)، گشتاور نامی (34,5)، درجه حفاظت IP ، کلاس عایقی ، نوع ترمز (95,0)
57,7 / ۱۰۰
قابل بررسی طبقه‌بندی
مناسب حرکت نرم و کنترل دقیق ! روش محاسبه «مناسب حرکت نرم و کنترل دقیق»
امتیاز خام: 79,5 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: speed_control_type: VVVF (اینورتر)، encoder_type: ندارد/نامشخص، brake_type: ترمز دیسکی، sheave_diameter_mm: 320 mm، roping_ratio: 2:1
توضیح: کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سیستم فیدبک: مقدار «ندارد/نامشخص» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. قطر فلکه: مقدار واقعی 320 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 320 mm سنجیده شد. مبنا: قطر مناسب فلکه می‌تواند به کاهش خمش سیم‌بکسل و حرکت نرم‌تر کمک کند.. نسبت تعلیق: مقدار «2:1» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: کنترل سرعت (95,0)، سیستم فیدبک (30,0)، نوع ترمز (95,0)، قطر فلکه (100,0)، نسبت تعلیق (95,0)
79,5 / ۱۰۰
خوب طبقه‌بندی
مناسب برای پروژه های اقتصادی ! روش محاسبه «مناسب برای پروژه های اقتصادی»
امتیاز خام: 96,0 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: motor_weight_kg: 179 kg، rated_current_a: 16.5 A، speed_control_type: VVVF (اینورتر)، phase_count: سه‌فاز، compliance_standard: CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20؛ EN 81-50؛ اظهارنامه انطباق EU برای سری MT32-100
توضیح: وزن موتور: مقدار واقعی 179 kg با حد قابل‌قبول 350 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر می‌تواند هزینه حمل، نصب و سازه را کاهش دهد.. جریان نامی: مقدار واقعی 16.5 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 18 A سنجیده شد. مبنا: جریان کمتر در ظرفیت مشابه می‌تواند هزینه بهره‌برداری و تجهیزات برقی را کاهش دهد.. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد و مستندات: مقدار «CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20؛ EN 81-50؛ اظهارنامه انطباق EU برای سری MT32-100» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: وزن موتور (100,0)، جریان نامی (100,0)، کنترل سرعت (95,0)، تعداد فاز (90,0)، استاندارد و مستندات (90,0)
96,0 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مشخصات فنی واقعی

عنوان ویژگی فنیمقدارواحد
نوع موتور/درایوگیرلس
نوع کنترل سرعتVVVF (اینورتر)
توان نامی6.9kW
سرعت نامی موتور191rpm
ولتاژ نامی380V
تعداد فازسه‌فاز
فرکانس نامی32Hz
گشتاور نامی345N·m
جرم مجاز کابین630kg
سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی1.6m/s
جریان نامی16.5A
قطر فلکه320mm
تعداد شیار فلکه5
قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی8mm
نسبت تعلیق2:1
نوع ترمزترمز دیسکی
سیستم انکودر/فیدبکندارد/نامشخص
وزن موتور179kg
استاندارد/گواهی انطباقCE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20؛ EN 81-50؛ اظهارنامه انطباق EU برای سری MT32-100
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

بررسی سازگاری

Compatibility Engine

بررسی سازگاری محصول

این بررسی جایگزین نظر کارشناس نیست؛ برای غربال‌گری اولیه و تبدیل نیاز به استعلام دقیق استفاده می‌شود.

83.1امتیاز Spec Pro
Specs Pro Connected این موتور بر اساس معیارهای فنی خودش بررسی می‌شود.

فرم زیر با داده‌های موتور، ظرفیت، سرعت، برق، کنترل سرعت و معیارهای Spec Pro طراحی شده تا نتیجه فقط یک چک عمومی نباشد.

گرید B عالی: 87.3 قابل‌قبول: 68.8 عالی: 92 نامشخص: —
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

تأمین‌کنندگان پیشنهادی

Supplier Intelligence

تأمین‌کننده‌های پیشنهادی izlift

ابتدا کمپین تبلیغاتی پرداخت‌شده، سپس امتیاز تأمین‌کننده و در امتیاز برابر، کمترین قیمت ملاک است.

هنوز داده کافی برای رتبه‌بندی تأمین‌کننده‌های این محصول وجود ندارد.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

استعلام و RFQ

مرحله بعد

بررسی سازگاری و استعلام قیمت

خروجی مشاور هوشمند، بررسی سازگاری یا محاسبه‌گر پروژه را به درخواست استعلام تبدیل کن.

استعلام هوشمند

محاسبه نیاز پروژه و استعلام قیمت

اطلاعات را وارد کنید تا درخواست شما برای تأمین‌کننده‌های مرتبط قابل بررسی شود.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

محتوای تکمیلی محصول

جمع‌بندی کارشناسی

از دید مهندسی، مشخصات اصلی MT32-100-3 کاملاً با یکدیگر سازگارند. حاصل گشتاور ۳۴۵ نیوتن‌متر در دور ۱۹۱ rpm حدود ۶.۹۰ کیلووات است و گشتاور نظری حاصل از توان و دور نیز تقریباً ۳۴۵ نیوتن‌متر به دست می‌آید. سرعت محیط فلکه ۳۲۰ میلی‌متری در دور نامی حدود ۳.۲۰ متر بر ثانیه است و در تعلیق ۲:۱، سرعت کابین دقیقاً نزدیک ۱.۶ متر بر ثانیه خواهد بود. ظرفیت ۶۳۰ کیلوگرم با عنوان هشت‌نفره بازار هم‌خوان است، اما برای تأیید انتخاب باید وزن کابین، بالانس، ارتفاع، تعداد استارت، شتاب، راندمان چاه و آرایش فلکه‌ها محاسبه شوند. نکته مهم این مدل، فلکه پنج‌شیار است؛ درج شش شیار در برخی صفحات فروش برای این واریانت قابل اتکا نیست. نوع انکودر، ولتاژ بوبین ترمز، IP و کلاس عایقی نیز به سفارش وابسته‌اند و باید از روی پلاک دستگاه تحویلی کنترل شوند.

ویژگی‌های کلیدی

  • موتور گیرلس سنکرون مغناطیس دائم با کنترل VVVF
  • مدل مبنا Metroplast MT32-100-3 ساخت ترکیه
  • ظرفیت مرجع 630 کیلوگرم با عنوان بازاری 8 نفره
  • سرعت نامی کابین 1.6 متر بر ثانیه با تعلیق 2:1
  • توان نامی 6.9 کیلووات
  • گشتاور نامی 345 نیوتن‌متر
  • دور نامی 191 rpm و فرکانس تقریبی 32 هرتز برای موتور 20 قطب
  • جریان نامی 16.5 آمپر
  • فلکه کششی 320 میلی‌متری با 5 شیار
  • سازگار با سیم‌بکسل 8 میلی‌متری
  • ترمز دیسکی دومداره با گشتاور اعلام‌شده 2×360 نیوتن‌متر
  • وزن تقریبی موتور 179 کیلوگرم
  • محدوده مسیر حرکتی اعلام‌شده تا حدود 45 متر
  • قابلیت سفارش انکودر Fenac SinCos یا Heidenhain EnDat
  • قابلیت استفاده در پروژه‌های موتورخانه‌دار یا MRL پس از کنترل نقشه نصب
  • انطباق اعلام‌شده با دستورالعمل 2014/33/EU و EN 81-20 و EN 81-50

نکات مثبت

  • تطابق دقیق توان، گشتاور و دور نامی
  • تطابق سینماتیکی فلکه 320 میلی‌متری و تعلیق 2:1 با سرعت 1.6 متر بر ثانیه
  • گشتاور مناسب برای ظرفیت مرجع 630 کیلوگرم در صورت تأیید محاسبات پروژه
  • حرکت نرم و توقف دقیق با انکودر و درایو سازگار
  • ترمز دومداره با مجموع گشتاور نگهدارنده بالا
  • حذف گیربکس و روغن گیربکس و کاهش بخشی از سرویس‌های مکانیکی
  • فلکه پنج‌شیار برای توزیع بار میان چند رشته سیم‌بکسل
  • قابلیت استفاده در پروژه‌های MRL
  • امکان انتخاب رابط انکودر متناسب با تابلو فرمان

محدودیت‌ها / نکات منفی

  • نوع دقیق انکودر باید پیش از انتخاب تابلو و درایو مشخص شود
  • ولتاژ بوبین و مدل دقیق ترمز برای سفارش فعلی در فایل ثبت نشده است
  • درجه حفاظت IP و کلاس عایقی بدون پلاک قابل تأیید نیستند
  • برخی صفحات فروش تعداد شیار فلکه را اشتباه یا متفاوت درج کرده‌اند
  • ظرفیت 630 کیلوگرم بدون محاسبه وزن کابین و شرایط چاه تضمین‌کننده انتخاب صحیح نیست
  • پنج سیم‌بکسل نیازمند هم‌طولی و توزیع یکنواخت کشش هستند
  • راه‌اندازی صحیح به تکنسین مسلط به موتور سنکرون و انکودر نیاز دارد
  • تأمین انکودر، ترمز و قطعات اصلی ممکن است به واردات وابسته باشد
  • نصب در محیط مرطوب یا پرگردوغبار تا پیش از تأیید IP واقعی توصیه نمی‌شود

تصمیم‌یار و راهنمای خرید

تصمیم‌یار خرید

تصمیم‌یار مهندسی انتخاب MT32-100-3

شرایط پروژه یا تجهیز ارزیابی توضیح مهندسی
ظرفیت 630 kg، سرعت 1.6 m/s و تعلیق 2:1 مناسب با پیکربندی نامی این واریانت تطابق دارد.
فلکه 320 mm با پنج سیم‌بکسل 8 mm مناسب مشروط پروفیل شیار، کشش، هم‌طولی و بار محور باید کنترل شوند.
تابلو دارای کنترل PMSM و کارت انکودر دقیق مناسب کارت باید با SinCos یا EnDat موتور تحویلی سازگار باشد.
نوع انکودر در پیش‌فاکتور مشخص نشده است توقف خرید تا دریافت کد دقیق انکودر، انتخاب تابلو قطعی نشود.
ترمز دومداره با مشخصات 2×360 N·m مناسب ولتاژ، جریان و میکروسوئیچ‌ها باید از پلاک کنترل شوند.
ولتاژ ترمز بر اساس حدس انتخاب شده است ممنوع خطر سوختن بوبین یا آزاد نشدن ترمز وجود دارد.
کابین سنگین‌تر، ترافیک بالا یا مسیر بیشتر نیازمند محاسبه مجدد گشتاور، جریان، دما و ظرفیت درایو ممکن است کافی نباشد.
آرایش تعلیق 1:1 یا فلکه متفاوت نیازمند انتخاب مجدد دور، سرعت و گشتاور مورد نیاز تغییر اساسی می‌کنند.
ثبت شش شیار در سفارش نیازمند بررسی برای MT32-100-3 مشخصات مبنا پنج شیار است؛ کالای واقعی کنترل شود.
محیط خشک و دارای تهویه مناسب مشروط تا زمان تأیید IP، شرایط نصب باید محافظه‌کارانه باشد.
محیط مرطوب یا دارای چکه آب نامناسب بدون تأیید IP سفارش مشخص نیست و حفاظت تکمیلی لازم است.
پروژه MRL با فضای محدود مشروط ابعاد، مسیر حمل، دسترسی ترمز و انکودر و ظرفیت سازه کنترل شوند.

نتیجه سریع

این موتور زمانی انتخاب مناسبی است که پروژه واقعاً 630 کیلوگرم، سرعت 1.6 متر بر ثانیه، تعلیق 2:1 و فلکه پنج‌شیار 320 میلی‌متری داشته باشد و پلاک انکودر و ترمز پیش از سفارش تابلو تأیید شده باشند.

راهنمای خرید

چک‌لیست تخصصی پیش از خرید

  1. مدل کامل: کد MT32-100-3، شماره سریال و سال تولید روی پلاک با پیش‌فاکتور تطبیق داده شود.
  2. پلاک موتور: توان 6.9 kW، گشتاور 345 N·m، دور 191 rpm، جریان 16.5 A و فرکانس 32 Hz کنترل شوند.
  3. ظرفیت: بار نامی 630 kg با پروانه، نقشه و وزن واقعی کابین پروژه مقایسه شود.
  4. فلکه: قطر 320 mm و پنج شیار از روی نقشه یا اندازه واقعی تأیید شوند.
  5. سیم‌بکسل: پنج رشته 8 mm، حداقل نیروی گسیختگی، جنس، هم‌طولی و کشش برابر کنترل شود.
  6. تعلیق: آرایش 2:1، فلکه‌های هرزگرد، زاویه پیچش و بار محوری با نقشه تطبیق داده شوند.
  7. ترمز: گشتاور 2×360 N·m، مدل، ولتاژ، جریان، تعداد مدار و میکروسوئیچ‌ها از پلاک ثبت شوند.
  8. انکودر: برند، مدل، رابط SinCos یا EnDat، رزولوشن، کانکتور و کابل در سفارش نوشته شود.
  9. درایو: کنترل PMSM، کارت انکودر صحیح، جریان پیوسته، اضافه‌بار و مقاومت ترمز بررسی شوند.
  10. برق: ولتاژ و فرکانس موتور به‌عنوان خروجی اینورتر در نظر گرفته شوند، نه اتصال مستقیم شبکه.
  11. IP و عایق: درجه حفاظت، کلاس عایقی و سنسور حرارتی از دیتاشیت یا پلاک دریافت شوند.
  12. سازه: وزن 179 kg، کشش طناب، جهت بار، نقاط مهار و ظرفیت تیرها محاسبه شوند.
  13. ترافیک: ارتفاع، توقف‌ها، استارت در ساعت، شتاب و سیکل کاری با محدودیت موتور تطبیق داده شوند.
  14. استانداردها: اظهارنامه انطباق و گواهی ترمز مرتبط با مدل و سریال تحویلی دریافت شوند.
  15. خدمات: تأمین انکودر، ترمز، کابل و خدمات راه‌اندازی پیش از خرید روشن شود.
  16. تحویل: تعداد واقعی شیار فلکه و تصاویر پلاک‌های موتور، ترمز و انکودر با سفارش تطبیق داده شوند.

مدارک ضروری همراه کالا

  • تصویر خوانای پلاک موتور، ترمز و انکودر
  • نقشه ابعادی و نقاط مهار
  • نقشه سیم‌بندی موتور، انکودر، سنسور حرارتی و ترمز
  • محاسبه انتخاب موتور، کشش و بار محور پروژه
  • اظهارنامه انطباق و گواهی آزمون ترمز
  • فهرست پارامترهای پیشنهادی درایو

تحلیل مشخصات فنی و امتیاز

خلاصه مشخصات فنی و محاسبات

برند / مدل Metroplast MT32-100-3
نوع موتور گیرلس سنکرون مغناطیس دائم، کنترل VVVF
ظرفیت مرجع 630 کیلوگرم / 8 نفر
سرعت کابین 1.6 متر بر ثانیه
تعلیق 2:1
توان نامی 6.9 کیلووات
گشتاور نامی 345 نیوتن‌متر
دور نامی 191 rpm
فرکانس نامی 32 Hz برای موتور 20 قطب
ولتاژ ثبت‌شده 380 V؛ تأیید نهایی از روی پلاک
جریان نامی 16.5 A
فلکه کششی 320 mm، پنج شیار
سیم‌بکسل 5×8 mm
ترمز دیسکی دومداره، گشتاور 2×360 N·m
ولتاژ ترمز وابسته به سفارش؛ کنترل پلاک الزامی است
انکودر بنا بر سفارش Fenac SinCos یا Heidenhain EnDat
IP / کلاس عایقی تأییدنشده برای همین سفارش
وزن تقریبی 179 کیلوگرم
مسیر حرکتی اعلام‌شده تا حدود 45 متر
استانداردهای اعلام‌شده CE، 2014/33/EU، EN 81-20 و EN 81-50

محاسبات کنترلی

  • گشتاور نظری: 9550 × 6.9 ÷ 191 ≈ 345.0 N·m
  • توان بازگشتی: 345 × 2π × 191 ÷ 60 ≈ 6.90 kW
  • سرعت سیم‌بکسل: π × 0.32 × 191 ÷ 60 ≈ 3.200 m/s
  • سرعت کابین در تعلیق 2:1: 3.200 ÷ 2 ≈ 1.600 m/s
  • فرکانس موتور 20 قطب: 191 × 20 ÷ 120 ≈ 31.83 Hz
  • توان ویژه نسبت به بار نامی: حدود 11.0 W/kg؛ این شاخص جای محاسبه پروژه نیست

کاربردهای مناسب

  • آسانسور مسکونی، اداری یا تجاری 8 نفره با ظرفیت نامی 630 کیلوگرم و سرعت 1.6 متر بر ثانیه
  • پروژه‌های کششی با تعلیق 2:1 و فلکه 320 میلی‌متری
  • آسانسورهای دارای پنج سیم‌بکسل 8 میلی‌متری پس از تأیید محاسبه کشش
  • آسانسورهای موتورخانه‌دار با نیاز به حرکت نرم و حذف گیربکس
  • پروژه‌های بدون موتورخانه پس از تأیید نقشه ابعادی و دسترسی سرویس
  • پروژه‌هایی که تابلو فرمان آن‌ها از انکودر سفارش‌شده SinCos یا EnDat پشتیبانی می‌کند
  • بازسازی آسانسورهای گیربکسی پس از بازطراحی شاسی، تعلیق و سیستم کنترل

مقاله کامل محصول

این محصول از خانواده موتورهای گیرلس سنکرون Metroplast MT32-100 است و واریانت MT32-100-3 برای آسانسور مسافربر با ظرفیت مرجع ۶۳۰ کیلوگرم، سرعت ۱.۶ متر بر ثانیه و تعلیق ۲:۱ عرضه می‌شود. موتور باید توسط اینورتر VVVF سازگار با موتور PMSM و انکودر نصب‌شده روی همان سفارش کنترل شود.

مشاهده ادامه مقاله

کنترل توان و گشتاور

توان نامی ۶.۹ کیلووات، دور ۱۹۱ rpm و گشتاور ۳۴۵ نیوتن‌متر از نظر محاسباتی کاملاً منطبق‌اند. از رابطه T = 9550P ÷ n گشتاور نظری حدود 345.0 نیوتن‌متر به دست می‌آید. کنترل معکوس نیز نشان می‌دهد:

P = T × 2πn ÷ 60 ≈ 6.90 kW

بنابراین مقادیر اصلی پلاک از نظر مکانیکی سازگارند. با این حال این محاسبه فقط صحت داخلی اعداد موتور را تأیید می‌کند و جایگزین محاسبه بار واقعی پروژه نیست.

محاسبه سرعت کابین

سرعت محیط فلکه ۳۲۰ میلی‌متری در دور ۱۹۱ rpm حدود 3.200 متر بر ثانیه است. در تعلیق ۲:۱، سرعت کابین نصف سرعت سیم‌بکسل می‌شود و مقدار محاسباتی حدود 1.600 متر بر ثانیه به دست می‌آید. این نتیجه با عنوان سرعت ۱.۶ متر بر ثانیه تطابق دقیق دارد.

ظرفیت ۸ نفره و بار نامی ۶۳۰ کیلوگرم

عنوان هشت‌نفره در این محصول به ظرفیت مرجع ۶۳۰ کیلوگرم اشاره دارد. انتخاب مهندسی موتور باید علاوه بر بار نامی، وزن کابین و یوک، درصد بالانس، ارتفاع حرکت، تعداد توقف، کابل تراول، سیم‌بکسل، شتاب، تعداد استارت و راندمان مکانیکی چاه را در نظر بگیرد. دو آسانسور با ظرفیت یکسان ممکن است به دلیل تفاوت وزن کابین یا ترافیک، موتور یا درایو متفاوتی نیاز داشته باشند.

فلکه پنج‌شیار؛ نکته مهم خرید

برای واریانت MT32-100-3، فلکه ۳۲۰ میلی‌متری با پنج شیار برای سیم‌بکسل ۸ میلی‌متری ثبت شده است. برخی صفحات عمومی فروش، تعداد شیار را شش عدد درج کرده‌اند؛ اما برای این مدل، جدول فنی پنج شیار را نشان می‌دهد. هنگام تحویل، قطر، تعداد شیار، گام شیار، پروفیل و قطر مناسب سیم‌بکسل باید روی کالای واقعی کنترل شوند.

ترمز دومداره ۲×۳۶۰ نیوتن‌متر

گشتاور ترمز این واریانت ۲×۳۶۰ نیوتن‌متر اعلام شده است. هر مدار ترمز باید مستقل کنترل و پایش شود. ولتاژ بوبین، جریان، مدل دقیق ترمز و وضعیت میکروسوئیچ‌ها به سفارش وابسته‌اند و نباید از روی مدل‌های مشابه حدس زده شوند.

تابلو فرمان باید خروجی مناسب ترمز، حفاظت در برابر اضافه‌ولتاژ، منطق قطع ایمن و پایش وضعیت ترمز را فراهم کند. آزادکردن ترمز در عملیات نجات نیز باید فقط طبق دستورالعمل و با کنترل حرکت کابین انجام شود.

جریان ۱۶٫۵ آمپر و انتخاب درایو

جریان نامی موتور ۱۶٫۵ آمپر است. درایو باید علاوه بر جریان پیوسته، اضافه‌بار لازم در شتاب‌گیری، کنترل PMSM، کارت انکودر سازگار، مقاومت ترمز و مدیریت دو مدار ترمز را پشتیبانی کند. انتخاب اینورتر صرفاً بر اساس نزدیکی جریان نامی آن به ۱۶٫۵ آمپر کافی نیست.

فرکانس ۳۲ هرتز و برق شبکه

برای موتور ۲۰ قطب در دور ۱۹۱ rpm، فرکانس الکتریکی حدود 31.83 هرتز است که به ۳۲ هرتز گرد می‌شود. این فرکانس توسط خروجی اینورتر تولید می‌شود و به معنی اتصال موتور به برق ۳۲ هرتز نیست. اتصال مستقیم موتور گیرلس به برق شبکه مجاز نیست.

انکودر و سازگاری تابلو

موتورهای گیرلس متروپلاست بنا بر سفارش با انکودر Fenac SinCos یا Heidenhain EnDat عرضه می‌شوند. این دو رابط از نظر کارت درایو، کابل، کانکتور و پارامترگذاری متفاوت‌اند. پیش از خرید تابلو یا کارت انکودر باید تصویر پلاک و کد کامل انکودر دریافت شود.

وزن و طراحی سازه

وزن تقریبی موتور ۱۷۹ کیلوگرم است. این عدد فقط وزن خود ماشین است و برای طراحی شاسی کافی نیست. نیروهای کشش سیم‌بکسل، جهت بار، فاصله نقاط مهار، ضریب دینامیکی و ظرفیت تیرها باید جداگانه محاسبه شوند. در پروژه MRL نیز مسیر حمل و دسترسی سرویس ترمز و انکودر باید بررسی شود.

مسیر حرکت و ترافیک

برای این سری مسیر حرکتی تا حدود ۴۵ متر در منابع فنی بازار ذکر شده است. این عدد باید همراه با تعداد استارت، شتاب، زمان سفر، دمای محیط و سیکل کاری بررسی شود. پروژه‌های پرترافیک به کنترل حرارتی موتور و ریتینگ درایو نیاز دارند.

درجه حفاظت و کلاس عایقی

IP و کلاس عایقی همین سفارش در منابع قابل اتکا مشخص نشده‌اند. تا دریافت پلاک، موتور باید برای محیط خشک، تمیز و دارای تهویه مناسب در نظر گرفته شود. نصب در محل مرطوب، دارای چکه آب یا گردوغبار رسانا بدون تأیید حفاظت واقعی توصیه نمی‌شود.

سرویس و نگهداری

گیرلس‌بودن، سرویس روغن و چرخ‌دنده را حذف می‌کند؛ اما ترمز، انکودر، بلبرینگ، شیار فلکه، کشش پنج سیم‌بکسل، پیچ‌های شاسی، دمای موتور و کابل‌ها همچنان نیازمند بازدید دوره‌ای هستند.

جمع‌بندی تخصصی

MT32-100-3 برای پروژه‌ای با ظرفیت ۶۳۰ کیلوگرم، سرعت ۱.۶ متر بر ثانیه، فلکه ۳۲۰ میلی‌متری پنج‌شیار و تعلیق ۲:۱ از نظر مشخصات پایه انتخابی منسجم است. پیش از خرید باید محاسبه پروژه، پلاک موتور، نوع انکودر، ولتاژ ترمز، IP، کلاس عایقی و نقشه ابعادی تأیید شوند.

دعوت به اقدام

برای تأیید نهایی MT32-100-3، وزن کابین، ارتفاع حرکت، تعداد توقف، نقشه تعلیق و تصاویر پلاک موتور، ترمز و انکودر را ارسال کنید تا سازگاری موتور، درایو، ترمز و سیم‌بکسل با شرایط واقعی پروژه بررسی شود.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مقاله و سؤالات متداول

سؤالات متداول

مدل دقیق این موتور چیست؟

مدل مبنای تحلیل MT32-100-3 از برند متروپلاست است. شماره سریال و پسوند کامل باید روی پلاک موتور تحویلی کنترل شود.

آیا توان ۶٫۹ کیلووات با گشتاور ۳۴۵ نیوتن‌متر سازگار است؟

بله. از رابطه توان، دور و گشتاور، مقدار حدود ۶٫۹ کیلووات و ۳۴۵ نیوتن‌متر به دست می‌آید.

آیا سرعت ۱٫۶ متر بر ثانیه با دور ۱۹۱ rpm سازگار است؟

بله. فلکه ۳۲۰ میلی‌متری در دور ۱۹۱ rpm سرعت طناب حدود ۳٫۲۰ متر بر ثانیه ایجاد می‌کند و در تعلیق ۲:۱ سرعت کابین حدود ۱٫۶ متر بر ثانیه می‌شود.

آیا هشت نفر دقیقاً برابر ۶۳۰ کیلوگرم است؟

در این محصول عنوان هشت‌نفره با ظرفیت ۶۳۰ کیلوگرم استفاده شده است. ملاک نهایی، ظرفیت درج‌شده در نقشه، پروانه و پلاک آسانسور است.

فلکه این مدل چند شیار دارد؟

برای واریانت MT32-100-3، فلکه پنج‌شیار ثبت شده است. در صورت مشاهده عدد شش شیار در یک صفحه فروش، موتور و نقشه واقعی باید کنترل شوند.

گشتاور ترمز این موتور چقدر است؟

برای این واریانت گشتاور ترمز ۲×۳۶۰ نیوتن‌متر اعلام شده است. ولتاژ و جریان بوبین باید از روی پلاک ترمز خوانده شوند.

نوع انکودر این موتور چیست؟

خانواده موتورهای متروپلاست می‌تواند با Fenac SinCos یا Heidenhain EnDat سفارش داده شود. کد دقیق انکودر باید پیش از خرید تابلو مشخص شود.

آیا هر درایو گیرلسی با این موتور کار می‌کند؟

خیر. درایو باید کنترل PMSM، جریان و اضافه‌بار کافی، کارت سازگار با رابط انکودر و مدیریت ترمز دومداره را پشتیبانی کند.

مقاله و تحلیل کامل محصول

معرفی موتور گیرلس متروپلاست MT32-100-3 این محصول از خانواده موتورهای گیرلس سنکرون Metroplast MT32-100 است و واریانت MT32-100-3 برای آسانسور مسافربر با ظرفیت مرجع ۶۳۰ کیلوگرم، سرعت ۱.۶ متر بر ثانیه و تعلیق ۲:۱ عرضه می‌شود. موتور باید توسط اینورتر VVVF سازگار با موتور PMSM و انکودر نصب‌شده روی همان سفارش کنترل شود. کنترل توان و گشتاور توان نامی ۶.۹ کیلووات، دور ۱۹۱ rpm و گشتاور ۳۴۵ نیوتن‌متر از نظر…

مطالعه مقاله کامل