علاقه‌مندی مقایسه
ورود | ثبت نام
مقایسه
فروشنده شوید
استوری

استوری‌های محصول

برای دیدن استوری روی دایره‌ها بزنید.
+ ورود
هنوز استوری مرتبطی ثبت نشده؛ اولین استوری این محصول/مقاله را شما بگذارید.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

معرفی محصول

خانه / 02. موتور، محرکه، تعلیق و وزنه تعادل / موتور آسانسور / موتور گیرلس آسانسور
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت AI آماده 0 تأمین‌کننده فعال

موتور گیرلس فوردر 8 نفره سرعت 1 توان 4.2KW

موتور گیرلس فوردر مخصوص آسانسور ۸ نفره (۶۳۰ کیلوگرم) با سرعت نامی ۱ متر بر ثانیه و توان ۴.۲ کیلووات؛ مناسب پروژه‌های مسکونی و اداری با کنترل VVVF،...

وضعیت قیمت0 تومانواحد قیمت: هر عدد
تأمین‌کننده‌ها0فعال برای این محصول
نوع تجربهتجهیزات اصلی و گران‌قیمتموتور، تابلو، اینورتر، اپراتور درب و تجهیزات تصمیم‌محور.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

قیمت و اقدام سریع

وضعیت قیمت izlift

قیمت استعلامی

هنوز پیشنهاد فعال برای این محصول ثبت نشده است.

بازه/شروع قیمتاستعلامی
واحد قیمتهر عدد
وضعیت تأییدبدون تأمین‌کننده فعال
آخرین بروزرسانی—
تأمین‌کننده فعال0
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

خلاصه فنی

خلاصه فنی و تصمیم‌گیری

برای تصمیم سریع‌تر قبل از تماس یا استعلام
تصمیم اصلیسازگاری با پروژه
قیمتاستعلامی/بازه‌ای
خدماتگارانتی و نصب
ریسکانتخاب نامتناسب با ظرفیت
جمع‌بندی خرید

موتور گیرلس فوردر 8 نفره سرعت 1 توان 4.2KW

Bخوبامتیاز 80,6 از ۱۰۰

نقطه قوت اصلی این محصول «» است.

پوشش داده: 100,0٪اطمینان: 85,7٪
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

امتیاز Spec Pro

80.6از ۱۰۰

امتیاز Spec Pro

درجه: B

Spec Pro Breakdown

جزئیات امتیاز معیارهای Specs Pro

امتیاز نهایی از جمع وزن‌دار معیارهای فنی زیر ساخته شده است.

توان، گشتاور و ظرفیت کاری ! روش محاسبه «توان، گشتاور و ظرفیت کاری»
امتیاز خام: 78,5 از ۱۰۰
وزن معیار: 30,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 23,55
ورودی‌های فنی: نوع موتور/درایو: گیرلس، نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، توان نامی: 4.2 kW، گشتاور نامی: 430 N·m، جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم): 630 kg، سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی: 1 m/s
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. توان نامی: مقدار واقعی 4.2 kW با حد قابل‌قبول 4 kW و حد ایده‌آل 7.5 kW سنجیده شد. مبنا: توان بالاتر معمولاً دامنه کاربرد و ظرفیت قابل پشتیبانی بیشتری ایجاد می‌کند؛ تطابق نهایی باید با پروژه انجام شود.. گشتاور نامی: مقدار واقعی 430 N·m با حد قابل‌قبول 300 N·m و حد ایده‌آل 700 N·m سنجیده شد. مبنا: در موتور گیرلس، گشتاور نامی شاخص کلیدی توان راه‌اندازی و حرکت پایدار کابین است.. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 630 kg با حد قابل‌قبول 450 kg و حد ایده‌آل 1000 kg سنجیده شد. مبنا: ظرفیت قابل پشتیبانی بالاتر، دامنه کاربرد محصول را افزایش می‌دهد.. سرعت آسانسور قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از سرعت بالاتر نشان‌دهنده توان کنترل و کاربرد وسیع‌تر موتور است..
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، نوع کنترل سرعت (95,0)، توان نامی (67,0)، گشتاور نامی (76,4)، ظرفیت قابل پشتیبانی (76,5)، سرعت آسانسور قابل پشتیبانی (65,0)
78,5 / ۱۰۰
خوب وزن: 30,0% سهم نهایی: 23,55
سازگاری برق و کنترل ! روش محاسبه «سازگاری برق و کنترل»
امتیاز خام: 68,8 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 13,75
ورودی‌های فنی: نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، ولتاژ نامی: 380 V، تعداد فاز: سه‌فاز، فرکانس نامی: 23.5 Hz، سیستم انکودر/فیدبک: ندارد/نامشخص
توضیح: نوع کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ولتاژ نامی: مقدار واقعی 380 V با حد قابل‌قبول 220 V و حد ایده‌آل 380 V سنجیده شد. مبنا: ولتاژهای صنعتی سه‌فاز رایج برای موتورهای گیرلس آسانسور مناسب‌ترند؛ تطابق نهایی با برق پروژه الزامی است.. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. فرکانس نامی: مقدار واقعی 23.5 Hz با حد قابل‌قبول 50 Hz و حد ایده‌آل 60 Hz سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از فرکانس‌های رایج 50/60 هرتز دامنه سازگاری محصول را افزایش می‌دهد.. سیستم انکودر/فیدبک: مقدار «ندارد/نامشخص» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع کنترل سرعت (95,0)، ولتاژ نامی (100,0)، تعداد فاز (95,0)، فرکانس نامی (0,0)، سیستم انکودر/فیدبک (30,0)
68,8 / ۱۰۰
قابل بررسی وزن: 20,0% سهم نهایی: 13,75
سازگاری مکانیکی کشش و سیم‌بکسل ! روش محاسبه «سازگاری مکانیکی کشش و سیم‌بکسل»
امتیاز خام: 92,0 از ۱۰۰
وزن معیار: 18,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 16,56
ورودی‌های فنی: قطر فلکه (Sheave): 400 mm، تعداد شیار فلکه: 4، قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی: 10 mm، نسبت تعلیق (Roping): 2:1، سرعت نامی: 1400 rpm
توضیح: قطر فلکه: مقدار واقعی 400 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 320 mm سنجیده شد. مبنا: قطر فلکه بزرگ‌تر معمولاً خمش سیم‌بکسل را کاهش داده و به دوام و حرکت نرم‌تر کمک می‌کند؛ باید با طراحی پروژه تطبیق داده شود.. تعداد شیار فلکه: مقدار واقعی 4 با حد قابل‌قبول 4 و حد ایده‌آل 6 سنجیده شد. مبنا: تعداد شیار بیشتر امکان توزیع بهتر بار و استفاده از چند رشته سیم‌بکسل را فراهم می‌کند.. قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 10 mm با حد قابل‌قبول 6 mm و حد ایده‌آل 10 mm سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از قطر سیم‌بکسل بالاتر معمولاً برای ظرفیت و دوام بالاتر مفید است؛ تطابق با طراحی ضروری است.. نسبت تعلیق: مقدار «2:1» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سرعت دورانی نامی: مقدار واقعی 1400 rpm با حد قابل‌قبول 80 rpm و حد ایده‌آل 150 rpm سنجیده شد. مبنا: سرعت دورانی در کنار قطر فلکه و نسبت تعلیق معنا پیدا می‌کند؛ بازه‌های بالاتر دامنه طراحی بیشتری ایجاد می‌کنند..
مولفه‌ها: قطر فلکه (100,0)، تعداد شیار فلکه (65,0)، قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی (100,0)، نسبت تعلیق (95,0)، سرعت دورانی نامی (100,0)
92,0 / ۱۰۰
عالی وزن: 18,0% سهم نهایی: 16,56
ایمنی، ترمز و انطباق استاندارد ! روش محاسبه «ایمنی، ترمز و انطباق استاندارد»
امتیاز خام: 86,7 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 17,34
ورودی‌های فنی: نوع ترمز: ترمز دیسکی، ولتاژ بوبین ترمز: 110 V، درجه حفاظت (IP): IP41، استاندارد/گواهی انطباق: استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت
ورودی‌های ناقص: insulation_class
توضیح: نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ولتاژ بوبین ترمز: مقدار واقعی 110 V با حد قابل‌قبول 48 V و حد ایده‌آل 110 V سنجیده شد. مبنا: ثبت ولتاژ بوبین ترمز برای سازگاری با تابلو و مدار ایمنی مهم است؛ مقدار باید با طراحی پروژه تطبیق داده شود.. درجه حفاظت IP: مقدار «IP41» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد/گواهی انطباق: مقدار «استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع ترمز (95,0)، ولتاژ بوبین ترمز (100,0)، درجه حفاظت IP (68,0)، کلاس عایقی ، استاندارد/گواهی انطباق (85,0)
86,7 / ۱۰۰
عالی وزن: 20,0% سهم نهایی: 17,34
نصب، سرویس و بهره‌وری عملیاتی ! روش محاسبه «نصب، سرویس و بهره‌وری عملیاتی»
امتیاز خام: 77,9 از ۱۰۰
وزن معیار: 12,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 9,35
ورودی‌های فنی: وزن موتور: 250 kg، جریان نامی: 10 A، سیستم انکودر/فیدبک: ندارد/نامشخص، استاندارد/گواهی انطباق: استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت
توضیح: وزن موتور: مقدار واقعی 250 kg با حد قابل‌قبول 350 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر حمل، نصب و فشار سازه‌ای را ساده‌تر می‌کند؛ البته باید با ظرفیت و توان موتور متناسب باشد.. جریان نامی: مقدار واقعی 10 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 18 A سنجیده شد. مبنا: در توان و ظرفیت مشابه، جریان نامی کمتر می‌تواند نشانه بهره‌وری و فشار کمتر بر تجهیزات برق باشد.. سیستم انکودر/فیدبک: مقدار «ندارد/نامشخص» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. مستندات استاندارد و انطباق: مقدار «استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: وزن موتور (85,6)، جریان نامی (100,0)، سیستم انکودر/فیدبک (30,0)، مستندات استاندارد و انطباق (85,0)
77,9 / ۱۰۰
خوب وزن: 12,0% سهم نهایی: 9,35
مناسب آسانسور مسکونی کم‌تردد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی کم‌تردد»
امتیاز خام: 89,6 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: نوع موتور/درایو: گیرلس، نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم): 630 kg، سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی: 1 m/s، تعداد فاز: سه‌فاز، وزن موتور: 250 kg
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 630 kg با حد قابل‌قبول 320 kg و حد ایده‌آل 630 kg سنجیده شد. مبنا: برای کاربری مسکونی کم‌تردد، ظرفیت‌های متوسط معمولاً کفایت دارند.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: سرعت حدود 1 تا 1.6 متر بر ثانیه برای بسیاری از پروژه‌های مسکونی کافی است.. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. وزن موتور: مقدار واقعی 250 kg با حد قابل‌قبول 300 kg و حد ایده‌آل 160 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر برای نصب در پروژه‌های کوچک و فضای محدود مناسب‌تر است..
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، کنترل سرعت (95,0)، ظرفیت قابل پشتیبانی (100,0)، سرعت قابل پشتیبانی (70,0)، تعداد فاز (90,0)، وزن موتور (80,7)
89,6 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
مناسب آسانسور مسکونی استاندارد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی استاندارد»
امتیاز خام: 75,3 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: نوع موتور/درایو: گیرلس، نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم): 630 kg، سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی: 1 m/s، نوع ترمز: ترمز دیسکی، سیستم انکودر/فیدبک: ندارد/نامشخص
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 630 kg با حد قابل‌قبول 630 kg و حد ایده‌آل 1000 kg سنجیده شد. مبنا: ظرفیت 630 تا 1000 کیلوگرم برای بسیاری از آسانسورهای مسکونی استاندارد کاربردی است.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از سرعت 1 تا 1.6 متر بر ثانیه برای پروژه‌های مسکونی رایج مناسب است.. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سیستم فیدبک: مقدار «ندارد/نامشخص» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، کنترل سرعت (95,0)، ظرفیت قابل پشتیبانی (70,0)، سرعت قابل پشتیبانی (70,0)، نوع ترمز (95,0)، سیستم فیدبک (30,0)
75,3 / ۱۰۰
خوب طبقه‌بندی
مناسب آسانسور تجاری سنگین ! روش محاسبه «مناسب آسانسور تجاری سنگین»
امتیاز خام: 54,9 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم): 630 kg، سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی: 1 m/s، گشتاور نامی: 430 N·m، درجه حفاظت (IP): IP41، نوع ترمز: ترمز دیسکی
ورودی‌های ناقص: insulation_class
توضیح: ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 630 kg با حد قابل‌قبول 1000 kg و حد ایده‌آل 1600 kg سنجیده شد. مبنا: برای پروژه‌های پرتردد یا تجاری، ظرفیت بالاتر دامنه ایمنی و کاربرد را بهتر می‌کند.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1.6 m/s و حد ایده‌آل 2.5 m/s سنجیده شد. مبنا: پروژه‌های پرتردد معمولاً از سرعت بالاتر و کنترل دقیق‌تر بهره می‌برند.. گشتاور نامی: مقدار واقعی 430 N·m با حد قابل‌قبول 700 N·m و حد ایده‌آل 1200 N·m سنجیده شد. مبنا: گشتاور بالاتر برای راه‌اندازی و حرکت پایدار در بارهای سنگین مهم است.. درجه حفاظت IP: مقدار «IP41» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: ظرفیت قابل پشتیبانی (44,1)، سرعت قابل پشتیبانی (43,8)، گشتاور نامی (43,0)، درجه حفاظت IP (68,0)، کلاس عایقی ، نوع ترمز (95,0)
54,9 / ۱۰۰
قابل بررسی طبقه‌بندی
مناسب حرکت نرم و کنترل دقیق ! روش محاسبه «مناسب حرکت نرم و کنترل دقیق»
امتیاز خام: 79,5 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، سیستم انکودر/فیدبک: ندارد/نامشخص، نوع ترمز: ترمز دیسکی، قطر فلکه (Sheave): 400 mm، نسبت تعلیق (Roping): 2:1
توضیح: کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سیستم فیدبک: مقدار «ندارد/نامشخص» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. قطر فلکه: مقدار واقعی 400 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 320 mm سنجیده شد. مبنا: قطر مناسب فلکه می‌تواند به کاهش خمش سیم‌بکسل و حرکت نرم‌تر کمک کند.. نسبت تعلیق: مقدار «2:1» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: کنترل سرعت (95,0)، سیستم فیدبک (30,0)، نوع ترمز (95,0)، قطر فلکه (100,0)، نسبت تعلیق (95,0)
79,5 / ۱۰۰
خوب طبقه‌بندی
مناسب برای پروژه های اقتصادی ! روش محاسبه «مناسب برای پروژه های اقتصادی»
امتیاز خام: 92,2 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: وزن موتور: 250 kg، جریان نامی: 10 A، نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، تعداد فاز: سه‌فاز، استاندارد/گواهی انطباق: استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت
توضیح: وزن موتور: مقدار واقعی 250 kg با حد قابل‌قبول 350 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر می‌تواند هزینه حمل، نصب و سازه را کاهش دهد.. جریان نامی: مقدار واقعی 10 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 18 A سنجیده شد. مبنا: جریان کمتر در ظرفیت مشابه می‌تواند هزینه بهره‌برداری و تجهیزات برقی را کاهش دهد.. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد و مستندات: مقدار «استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: وزن موتور (87,7)، جریان نامی (100,0)، کنترل سرعت (95,0)، تعداد فاز (90,0)، استاندارد و مستندات (85,0)
92,2 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مشخصات فنی واقعی

عنوان ویژگی فنیمقدارواحد
نوع موتور/درایوگیرلس
نوع کنترل سرعتVVVF (اینورتر)
توان نامی4.2kW
گشتاور نامی430N·m
سرعت نامی1400rpm
جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم)630kg
سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی1m/s
ولتاژ نامی380V
تعداد فازسه‌فاز
فرکانس نامی23.5Hz
جریان نامی10A
قطر فلکه (Sheave)400mm
تعداد شیار فلکه4
قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی10mm
نسبت تعلیق (Roping)2:1
نوع ترمزترمز دیسکی
ولتاژ بوبین ترمز110V
درجه حفاظت (IP)IP41
سیستم انکودر/فیدبکندارد/نامشخص
وزن موتور250kg
استاندارد/گواهی انطباقاستاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

بررسی سازگاری

Compatibility Engine

بررسی سازگاری محصول

این بررسی جایگزین نظر کارشناس نیست؛ برای غربال‌گری اولیه و تبدیل نیاز به استعلام دقیق استفاده می‌شود.

80.6امتیاز Spec Pro
Specs Pro Connected این موتور بر اساس معیارهای فنی خودش بررسی می‌شود.

فرم زیر با داده‌های موتور، ظرفیت، سرعت، برق، کنترل سرعت و معیارهای Spec Pro طراحی شده تا نتیجه فقط یک چک عمومی نباشد.

گرید B خوب: 78.5 قابل‌قبول: 68.8 عالی: 92 عالی: 86.7
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

تأمین‌کنندگان پیشنهادی

Supplier Intelligence

تأمین‌کننده‌های پیشنهادی izlift

ابتدا کمپین تبلیغاتی پرداخت‌شده، سپس امتیاز تأمین‌کننده و در امتیاز برابر، کمترین قیمت ملاک است.

هنوز داده کافی برای رتبه‌بندی تأمین‌کننده‌های این محصول وجود ندارد.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

استعلام و RFQ

مرحله بعد

بررسی سازگاری و استعلام قیمت

خروجی مشاور هوشمند، بررسی سازگاری یا محاسبه‌گر پروژه را به درخواست استعلام تبدیل کن.

استعلام هوشمند

محاسبه نیاز پروژه و استعلام قیمت

اطلاعات را وارد کنید تا درخواست شما برای تأمین‌کننده‌های مرتبط قابل بررسی شود.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

محتوای تکمیلی محصول

جمع‌بندی کارشناسی

این موتور گیرلس فوردر برای آسانسور ۸ نفره (۶۳۰kg) با سرعت ۱m/s طراحی شده و با توان ۴.۲kW و گشتاور ۴۳۰N·m، گزینه‌ای متعادل برای پروژه‌های مسکونی/اداری رایج است. کنترل VVVF امکان تنظیم دقیق حرکت را می‌دهد. قبل از خرید، سازگاری roping ۲:۱، فلکه ۴۰۰mm چهارشیار برای سیم‌بکسل ۱۰mm، نیاز به برق سه‌فاز ۳۸۰V و ولتاژ بوبین ترمز ۱۱۰V را با تابلو و نقشه اجرایی تطبیق دهید. IP41 برای محیط‌های داخلی کنترل‌شده مناسب‌تر است.

ویژگی‌های کلیدی

  • موتور گیرلس مناسب آسانسور ۸ نفره با ظرفیت ۶۳۰ کیلوگرم
  • پشتیبانی از سرعت نامی ۱ متر بر ثانیه
  • توان نامی ۴.۲ کیلووات و گشتاور نامی ۴۳۰ نیوتن‌متر
  • کنترل سرعت VVVF (اینورتر) برای حرکت نرم و تنظیم‌پذیر
  • ولتاژ نامی ۳۸۰ ولت سه‌فاز با جریان نامی ۱۰ آمپر
  • فلکه ۴۰۰ میلی‌متری ۴ شیار مناسب سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متر
  • نسبت تعلیق ۲:۱ برای چیدمان رایج این کلاس
  • ترمز با بوبین ۱۱۰ ولت
  • درجه حفاظت IP41
  • دارای استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت

نکات مثبت

  • گیرلس بودن: حذف گیربکس و کاهش قطعات درگیر انتقال قدرت
  • کنترل VVVF: امکان تنظیم شتاب/کاهش ضربه و بهبود کیفیت حرکت
  • تناسب توان ۴.۲kW و گشتاور ۴۳۰N·m با کلاس ۶۳۰kg/۱m/s
  • سازگاری مکانیکی مشخص (فلکه ۴۰۰mm، ۴ شیار، سیم‌بکسل ۱۰mm) برای اجرای استاندارد
  • برق سه‌فاز ۳۸۰V با جریان نامی ۱۰A؛ قابل برنامه‌ریزی برای کابل‌کشی و حفاظت
  • وجود استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت

محدودیت‌ها / نکات منفی

  • درجه حفاظت IP41؛ برای محیط‌های بسیار مرطوب/گردوغبار شدید نیازمند تمهیدات نصب و حفاظت بیشتر است
  • نیاز به برق سه‌فاز ۳۸۰V؛ در ساختمان‌های فاقد سه‌فاز باید از ابتدا پیش‌بینی شود
  • نسبت تعلیق ۲:۱؛ در پروژه‌هایی با طراحی ۱:۱ ممکن است نیاز به بازنگری مهندسی و چیدمان داشته باشد
  • بوبین ترمز ۱۱۰V؛ باید با خروجی تابلو و مدار ترمز هماهنگ شود

تصمیم‌یار و راهنمای خرید

تصمیم‌یار خرید

این موتور را انتخاب کنید اگر:

  • آسانسور شما ۸ نفره/۶۳۰kg است و سرعت طراحی ۱m/s دارید.
  • برق سه‌فاز ۳۸۰V در دسترس است و تابلو شما قابلیت VVVF دارد.
  • طراحی شما با roping ۲:۱ و سیم‌بکسل ۱۰mm هم‌خوان است.
  • کیفیت حرکت نرم و توقف قابل تنظیم برایتان مهم است.

بهتر است گزینه دیگری بررسی کنید اگر:

  • به سرعت‌های بالاتر از ۱m/s یا ظرفیت بالاتر از ۶۳۰kg نیاز دارید.
  • محل نصب رطوبت/گردوغبار بالایی دارد و امکان حفاظت مناسب فراهم نیست (با توجه به IP41).
  • پروژه شما بر اساس roping ۱:۱ طراحی شده و تغییر آن در نقشه/چاه ممکن نیست.

راهنمای خرید

نکات مهم قبل از خرید موتور گیرلس ۸ نفره

  1. تطبیق ظرفیت و سرعت: ظرفیت نامی این مدل ۶۳۰kg و سرعت نامی ۱m/s است؛ این دو باید دقیقاً با طراحی پروژه یکی باشند.
  2. برق ورودی: ولتاژ نامی ۳۸۰V سه‌فاز است. وضعیت انشعاب، تابلو برق و مسیر کابل‌کشی را از ابتدا مشخص کنید.
  3. سازگاری با تابلو و درایو: چون کنترل VVVF است، تابلو باید درایو مناسب و تنظیمات درست برای این کلاس موتور داشته باشد.
  4. ترمز: ولتاژ بوبین ترمز ۱۱۰V را با خروجی تابلو و مدار ایمنی چک کنید.
  5. آرایش سیم‌بکسل: roping ۲:۱، فلکه ۴۰۰mm چهارشیار و سیم‌بکسل ۱۰mm را با نقشه چاه، هرزگردها و تعداد رشته‌ها تطبیق دهید.
  6. شرایط محیطی: با IP41، بهتر است موتور در فضای داخلی کنترل‌شده نصب شود یا برای گردوغبار/رطوبت تمهیدات حفاظتی در نظر بگیرید.
  7. مدارک و اصالت: استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت را هنگام تحویل دریافت و نگهداری کنید.

تحلیل مشخصات فنی و امتیاز

  • نوع موتور/درایو: گیرلس
  • کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)
  • توان نامی: 4.2 kW
  • گشتاور نامی: 430 N·m
  • ظرفیت مجاز کابین: 630 kg (۸ نفره)
  • سرعت نامی قابل پشتیبانی: 1 m/s
  • ولتاژ/فاز: 380 V، سه‌فاز
  • فرکانس نامی: 23.5 Hz
  • جریان نامی: 10 A
  • فلکه: قطر 400 mm، تعداد شیار 4
  • سیم‌بکسل قابل پشتیبانی: 10 mm
  • نسبت تعلیق: 2:1
  • ولتاژ بوبین ترمز: 110 V
  • درجه حفاظت: IP41
  • استاندارد/گواهی: استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت

کاربردهای مناسب

  • آسانسور مسکونی ۸ نفره با ظرفیت ۶۳۰ کیلوگرم و سرعت ۱ متر بر ثانیه
  • آسانسور اداری با نیاز به حرکت نرم و کنترل‌پذیر با VVVF
  • پروژه‌های نوسازی با هدف ارتقا به موتور گیرلس (با بررسی سازگاری roping و چیدمان)
  • ساختمان‌های دارای برق سه‌فاز ۳۸۰ ولت و تابلو اینورتر

مقاله کامل محصول

اگر در مرحله انتخاب موتور برای یک آسانسور ۸ نفره هستید، معمولاً دو دغدغه اصلی دارید: اول اینکه موتور واقعاً بتواند ظرفیت و سرعت پروژه را بدون فشار و داغی غیرعادی پوشش دهد، و دوم اینکه مجموعه موتور/درایو با کنترل سرعت نرم و قابل تنظیم، کیفیت حرکت و توقف را در حد استاندارد نگه دارد. موتور گیرلس فوردر ۸ نفره با توان نامی ۴.۲ کیلووات دقیقاً برای همین سناریو طراحی شده است: پشتیبانی از ظرفیت ۶۳۰ کیلوگرم با سرعت نامی ۱ متر بر ثانیه، در کنار کنترل سرعت VVVF (اینورتر) که در عمل به معنی حرکت نرم‌تر، استهلاک کمتر و تجربه سواری بهتر است.

مشاهده ادامه مقاله

این مدل از نوع گیرلس است؛ یعنی خبری از گیربکس و روغن‌کاری‌های دوره‌ای گیربکس نیست و ساختار به سمت راندمان بالاتر و سرویس‌پذیری ساده‌تر حرکت می‌کند. از نظر برق ورودی نیز با ولتاژ نامی ۳۸۰ ولت سه‌فاز کار می‌کند و جریان نامی آن ۱۰ آمپر اعلام شده است. در بخش مکانیکی، فلکه با قطر ۴۰۰ میلی‌متر و ۴ شیار ارائه می‌شود و برای سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متر در نظر گرفته شده است. نسبت تعلیق ۲:۱ هم مشخص می‌کند که این موتور برای آرایش رایج پروژه‌های ۶۳۰ کیلوگرم/۱m/s با تمرکز بر بهینه‌سازی نیرو و حرکت طراحی شده است.

این موتور برای چه پروژه‌هایی مناسب است؟

با توجه به مشخصات فنی، این موتور یک انتخاب منطقی برای پروژه‌هایی است که در آن‌ها ظرفیت ۸ نفره (۶۳۰ کیلوگرم) و سرعت ۱ متر بر ثانیه هدف‌گذاری شده است. این ترکیب معمولاً در ساختمان‌های مسکونی میان‌مرتبه، اداری‌های کوچک تا متوسط، و پروژه‌هایی که کیفیت حرکت و سکوت نسبی اهمیت دارد دیده می‌شود. گیرلس بودن موتور، به‌خصوص در موتورخانه‌های کوچک یا طراحی‌های مدرن‌تر، مزیت محسوب می‌شود؛ چون مجموعه به سمت ساده‌سازی مکانیک و کاهش قطعات درگیر حرکت می‌رود.

  • آسانسور ۸ نفره (۶۳۰kg) در ساختمان‌های مسکونی پرتردد
  • پروژه‌های اداری با نیاز به حرکت نرم و توقف دقیق‌تر
  • نوسازی آسانسورهایی که قصد ارتقا به کنترل VVVF و راندمان بهتر دارند (با بررسی سازگاری سازه و آرایش سیم‌بکسل)
  • پروژه‌های استاندارد با برق سه‌فاز ۳۸۰V و محدودیت‌های معمول تابلو

تحلیل مشخصات فنی؛ اعداد چه چیزی به شما می‌گویند؟

1) توان نامی 4.2kW؛ تعادل بین قدرت و مصرف

توان نامی ۴.۲ کیلووات برای یک موتور گیرلس در کلاس ۶۳۰ کیلوگرم و سرعت ۱m/s، معمولاً به معنی انتخابی متعادل است: نه آن‌قدر کوچک که در بارهای نزدیک ظرفیت یا در شرایط کارکرد سنگین به فشار بیفتد، و نه آن‌قدر بزرگ که بی‌دلیل هزینه و مصرف را بالا ببرد. در عمل، توان نامی به شما می‌گوید موتور برای کارکرد پیوسته در محدوده طراحی‌شده چه سطحی از انرژی مکانیکی را می‌تواند ارائه کند. البته عملکرد واقعی به تنظیمات درایو VVVF، وضعیت ریل و کفشک‌ها، بالانس وزنه تعادل، کیفیت سیم‌بکسل و تنظیمات ترمز هم وابسته است.

2) گشتاور نامی 430 N·m؛ پشتوانه حرکت در شروع و بار

یکی از اعداد مهم در موتورهای گیرلس، گشتاور نامی است. این مدل با ۴۳۰ نیوتن‌متر گشتاور نامی، برای راه‌اندازی و حفظ حرکت در شرایط بارگذاری متعارف آسانسور ۶۳۰ کیلوگرم طراحی شده است. گشتاور مناسب به‌خصوص در شروع حرکت و عبور از لحظه سکون اهمیت دارد؛ جایی که اگر گشتاور کافی نباشد، موتور مجبور می‌شود جریان بیشتری بکشد یا حرکت با لرزش و تأخیر همراه شود. در ترکیب با کنترل VVVF، این گشتاور می‌تواند به شتاب‌گیری نرم‌تر و کنترل بهتر کمک کند.

3) سرعت نامی 1 m/s؛ انتخاب رایج برای ساختمان‌های میان‌مرتبه

سرعت ۱ متر بر ثانیه یکی از رایج‌ترین سرعت‌ها برای پروژه‌های مسکونی و اداری معمولی است. این سرعت تعادلی بین زمان سفر، هزینه تجهیزات و الزامات نصب ایجاد می‌کند. اگر پروژه شما ارتفاع زیاد یا تعداد توقف‌های بسیار بالا دارد، ممکن است به سرعت‌های بالاتر فکر کنید؛ اما برای بسیاری از ساختمان‌ها، ۱m/s هم از نظر تجربه کاربری مناسب است و هم از نظر هزینه و پیچیدگی، کنترل‌پذیرتر.

4) کنترل سرعت VVVF (اینورتر)؛ حرکت نرم و تنظیم‌پذیر

وجود کنترل سرعت VVVF یعنی موتور برای کار با اینورتر طراحی شده و تغییر فرکانس/ولتاژ برای کنترل دقیق سرعت و گشتاور در دسترس است. نتیجه عملی برای کارفرما و سرویس‌کار معمولاً این موارد است: کاهش ضربه در شروع و توقف، امکان تنظیم شتاب و ترمزگیری، و کمک به کاهش استهلاک مکانیکی. همچنین در بسیاری از پروژه‌ها، VVVF به کاهش نویز و بهبود کیفیت سواری کمک می‌کند؛ البته کیفیت نهایی به تنظیمات تابلو و اجرای مکانیکی هم وابسته است.

5) برق ورودی: 380V سه‌فاز، جریان نامی 10A، فرکانس نامی 23.5Hz

این موتور با ولتاژ نامی ۳۸۰ ولت و سه‌فاز کار می‌کند؛ بنابراین برای ساختمان‌هایی مناسب است که برق سه‌فاز در دسترس دارند یا امکان تأمین آن فراهم است. جریان نامی ۱۰ آمپر عدد مهمی برای انتخاب تجهیزات حفاظتی، کابل‌کشی و هماهنگی با تابلو فرمان است. همچنین فرکانس نامی ۲۳.۵ هرتز نشان می‌دهد که در نقطه کاری نامی، موتور در این فرکانس به سرعت طراحی‌شده می‌رسد (در سیستم‌های VVVF، فرکانس کاری می‌تواند در بازه‌ای تغییر کند، اما مقدار نامی برای طراحی و تنظیمات مرجع اهمیت دارد).

6) فلکه 400mm با 4 شیار و سیم‌بکسل 10mm؛ سازگاری مکانیکی

در موتورهای گیرلس، فلکه (Sheave) و مشخصات آن نقش مستقیم در سازگاری با سیم‌بکسل و آرایش تعلیق دارد. این مدل با قطر فلکه ۴۰۰ میلی‌متر و ۴ شیار ارائه می‌شود و برای سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متر تعریف شده است. این یعنی در طراحی و خرید سایر اجزا (سیم‌بکسل، هرزگردها، و حتی انتخاب برخی قطعات مرتبط)، باید همین استاندارد را مبنا قرار دهید تا از لغزش، سایش غیرعادی یا ناسازگاری جلوگیری شود. تعداد شیارها نیز با تعداد رشته‌های سیم‌بکسل و طراحی سیستم هماهنگ می‌شود.

7) نسبت تعلیق 2:1؛ اثر روی نیرو و چیدمان

Roping ۲:۱ یکی از آرایش‌های رایج است که در آن مسیر سیم‌بکسل و نحوه درگیری با کابین/وزنه تعادل به گونه‌ای است که مزیت مکانیکی ایجاد می‌کند. نتیجه این آرایش معمولاً کاهش نیروی لازم روی فلکه در ازای افزایش طول سیم‌بکسل و تغییرات مرتبط در چیدمان است. برای شما به عنوان خریدار، مهم‌ترین نکته این است که موتور، فلکه و طراحی کلی آسانسور باید با همین نسبت تعلیق هماهنگ باشد؛ اگر پروژه شما ۱:۱ طراحی شده، تغییر نسبت تعلیق تصمیمی مهندسی است و باید با طراح/نصاب بررسی شود.

8) ترمز با بوبین 110V؛ نکته مهم برای تابلو و ایمنی

ترمز در موتورهای آسانسور نقش حیاتی دارد و مشخصه ولتاژ بوبین ترمز ۱۱۰ ولت برای هماهنگی با تابلو فرمان و مدار ایمنی اهمیت دارد. هنگام خرید، حتماً بررسی کنید که خروجی تغذیه ترمز در تابلو یا ماژول‌های مرتبط با این ولتاژ سازگار باشد یا در صورت نیاز، تمهیدات لازم (طبق طراحی سازنده تابلو) در نظر گرفته شود. هماهنگی صحیح ترمز با درایو و تنظیمات، روی توقف دقیق طبقات و حس اطمینان مسافر اثر مستقیم دارد.

9) درجه حفاظت IP41؛ مناسب محیط‌های کنترل‌شده

IP41 یعنی حفاظت در برابر ورود اجسام جامد نسبتاً بزرگ و چکیدن عمودی آب در حد تعریف‌شده. این سطح از IP معمولاً برای محیط‌های داخلی و کنترل‌شده مناسب است، اما اگر موتور در شرایطی با گردوغبار زیاد، رطوبت بالا یا احتمال پاشش آب نصب می‌شود، باید از نظر محل نصب و تمهیدات حفاظتی (تهویه، کاور، شرایط اتاقک/فضا) دقت بیشتری به خرج داد. این مورد «نقطه ضعف» نیست؛ بلکه یک شرط طراحی است که باید با شرایط پروژه هم‌خوان باشد.

10) استاندارد/گواهی: استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت

وجود استاندارد ملی و کارت ضمانت اصالت و کیفیت برای خرید تجهیزات اصلی آسانسور مهم است، چون در کنار مشخصات فنی، به شما کمک می‌کند مسیر تحویل، اصالت کالا و پیگیری خدمات را شفاف‌تر کنید. در پروژه‌های رسمی، همین مدارک در فرآیندهای کنترل کیفیت و پرونده فنی نیز کاربرد دارند.

مزایا در استفاده واقعی

مهم‌ترین مزیت این موتور، ترکیب «گیرلس + VVVF» در کلاس کاری ۶۳۰ کیلوگرم/۱m/s است. این ترکیب معمولاً به حرکت نرم، کنترل‌پذیری بهتر و کاهش قطعات مکانیکی پر استهلاک کمک می‌کند. همچنین مشخصات مکانیکی مثل فلکه ۴۰۰mm و پشتیبانی از سیم‌بکسل ۱۰mm، آن را در محدوده‌ای قرار می‌دهد که برای بسیاری از پروژه‌های رایج، قطعات و اجرای استاندارد در دسترس است.

محدودیت‌ها و نکات قابل توجه قبل از خرید

هر موتور، حتی اگر از نظر برند و کلاس کاری مناسب باشد، محدودیت‌هایی دارد که بهتر است قبل از خرید شفاف شوند. این مدل با IP41 برای محیط‌های خیلی مرطوب یا گردوغبار شدید نیازمند دقت در محل نصب است. همچنین نیاز به برق سه‌فاز ۳۸۰V دارد؛ اگر پروژه شما فقط تک‌فاز دارد، باید از ابتدا برای تأمین سه‌فاز یا راهکارهای مجاز و مهندسی‌شده برنامه‌ریزی کنید. نسبت تعلیق ۲:۱ نیز باید با طراحی چاه، هرزگردها و نقشه اجرایی هماهنگ باشد. در نهایت، ولتاژ بوبین ترمز ۱۱۰V نکته‌ای است که باید با تابلو فرمان و مدار ترمز هم‌خوان شود.

مقایسه ذهنی با گزینه‌های رایج بازار

در بازار موتور آسانسور، معمولاً انتخاب بین موتور گیربکس‌دار و گیرلس، و همچنین بین کنترل‌های ساده‌تر و VVVF مطرح است. در مقایسه ذهنی، موتورهای گیربکس‌دار ممکن است در برخی پروژه‌ها از نظر هزینه اولیه یا سازگاری با برخی شرایط قدیمی‌تر جذاب باشند، اما در مقابل، گیرلس‌ها معمولاً با قطعات کمتر در مسیر انتقال قدرت، به سمت راندمان بالاتر و سرویس‌پذیری متفاوت می‌روند. از طرف دیگر، کنترل VVVF نسبت به کنترل‌های ساده‌تر، امکان تنظیم دقیق‌تری می‌دهد و کیفیت حرکت را بهتر مدیریت می‌کند؛ البته نیازمند تنظیم صحیح و تابلو/درایو مناسب است. این محصول با مشخصات ۴.۲kW و ۴۳۰N·m در کلاس ۶۳۰kg/۱m/s، در دسته انتخاب‌های «استاندارد و متعادل» قرار می‌گیرد: نه برای سرعت‌های بالا طراحی شده و نه برای ظرفیت‌های بزرگ‌تر از ۶۳۰ کیلوگرم.

راهنمای تصمیم‌گیری سریع (برای اینکه اشتباه نخرید)

  1. ظرفیت پروژه: اگر کابین شما ۸ نفره/۶۳۰kg است، این موتور از نظر ظرفیت نامی هم‌خوان است. برای ظرفیت‌های بالاتر، سراغ کلاس‌های بالاتر بروید.
  2. سرعت هدف: اگر سرعت طراحی ۱m/s است، انتخاب درست است. اگر ۱.۶ یا ۲m/s می‌خواهید، باید موتور و فلکه و تنظیمات متناسب انتخاب شود.
  3. برق ساختمان: وجود برق سه‌فاز ۳۸۰V را قطعی کنید. این مورد در زمان تحویل پروژه دردسرساز نشود.
  4. آرایش تعلیق: نسبت ۲:۱ را با نقشه اجرایی چاه و سیستم هرزگردها تطبیق دهید.
  5. سیم‌بکسل: اگر طراحی شما بر پایه ۱۰mm است، سازگاری مستقیم دارید. تغییر قطر سیم‌بکسل تصمیم مهندسی است.
  6. تابلو و ترمز: ولتاژ بوبین ترمز ۱۱۰V را با تابلو و مدار ترمز چک کنید.
  7. محیط نصب: با توجه به IP41، شرایط رطوبت/گردوغبار را ارزیابی کنید.

جمع‌بندی

موتور گیرلس فوردر ۸ نفره سرعت ۱ با توان ۴.۲kW، گزینه‌ای دقیق برای پروژه‌هایی است که ظرفیت ۶۳۰kg و سرعت ۱m/s می‌خواهند و در عین حال به کنترل VVVF برای حرکت نرم و تنظیم‌پذیر اهمیت می‌دهند. مشخصات مکانیکی مانند فلکه ۴۰۰mm چهارشیار و پشتیبانی از سیم‌بکسل ۱۰mm، آن را در چارچوب اجرای رایج بازار قرار می‌دهد. در مقابل، باید به نیاز به برق سه‌فاز ۳۸۰V، IP41 و هماهنگی بوبین ترمز ۱۱۰V با تابلو توجه کنید. اگر پروژه شما دقیقاً در همین کلاس کاری تعریف شده، این موتور می‌تواند انتخابی مطمئن و منطقی باشد؛ به‌خصوص وقتی هدف، ترکیب کیفیت حرکت، استانداردپذیری و سازگاری فنی است.

دعوت به اقدام

برای استعلام قیمت و مشاوره انتخاب موتور ۸ نفره، تماس بگیرید

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مقاله و سؤالات متداول

سؤالات متداول

این موتور برای آسانسور چند نفره و چه ظرفیتی مناسب است؟

برای آسانسور ۸ نفره با ظرفیت مجاز کابین ۶۳۰ کیلوگرم طراحی شده است.

آیا این موتور برای سرعت‌های بالاتر از ۱ متر بر ثانیه مناسب است؟

سرعت نامی قابل پشتیبانی ۱ m/s اعلام شده است. برای سرعت‌های بالاتر باید موتور و فلکه و تنظیمات متناسب با همان سرعت انتخاب شود.

برق موردنیاز این موتور چیست؟

ولتاژ نامی ۳۸۰ ولت و سه‌فاز است و جریان نامی ۱۰ آمپر ذکر شده؛ بنابراین وجود برق سه‌فاز و هماهنگی تجهیزات حفاظتی/کابل‌کشی ضروری است.

کنترل VVVF دقیقاً چه مزیتی برای این موتور دارد؟

VVVF (اینورتر) امکان کنترل دقیق سرعت و گشتاور را می‌دهد و معمولاً باعث حرکت نرم‌تر، کاهش ضربه در شروع/توقف و قابلیت تنظیم بهتر شتاب و ترمزگیری می‌شود.

فلکه این موتور چه مشخصاتی دارد و با چه سیم‌بکسلی سازگار است؟

قطر فلکه ۴۰۰ میلی‌متر و تعداد شیار ۴ است و برای سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متر قابل پشتیبانی اعلام شده است.

نسبت تعلیق ۲:۱ یعنی چه و چرا مهم است؟

یعنی سیستم سیم‌بکسل و هرزگردها به صورت ۲:۱ طراحی می‌شود و باید با نقشه اجرایی چاه و چیدمان پروژه هماهنگ باشد؛ در غیر این صورت نیاز به بازنگری مهندسی خواهد بود.

ولتاژ بوبین ترمز ۱۱۰V چه تأثیری در انتخاب تابلو دارد؟

تابلو فرمان/مدار ترمز باید خروجی و تجهیزات سازگار با بوبین ۱۱۰ ولت داشته باشد تا عملکرد ترمز و ایمنی به‌درستی تأمین شود.

IP41 برای چه شرایطی مناسب است؟

IP41 معمولاً برای محیط‌های داخلی و کنترل‌شده مناسب است. اگر محل نصب رطوبت یا گردوغبار بالایی دارد، باید تمهیدات حفاظتی و شرایط نصب دقیق‌تر بررسی شود.

مقاله و تحلیل کامل محصول

معرفی موتور گیرلس فوردر 8 نفره سرعت 1 توان 4.2KW اگر در مرحله انتخاب موتور برای یک آسانسور ۸ نفره هستید، معمولاً دو دغدغه اصلی دارید: اول اینکه موتور واقعاً بتواند ظرفیت و سرعت پروژه را بدون فشار و داغی غیرعادی پوشش دهد، و دوم اینکه مجموعه موتور/درایو با کنترل سرعت نرم و قابل تنظیم، کیفیت حرکت و توقف را در حد استاندارد نگه دارد. موتور گیرلس فوردر ۸ نفره…

مطالعه مقاله کامل