علاقه‌مندی مقایسه
ورود | ثبت نام
مقایسه
فروشنده شوید
استوری

استوری‌های محصول

برای دیدن استوری روی دایره‌ها بزنید.
+ ورود
هنوز استوری مرتبطی ثبت نشده؛ اولین استوری این محصول/مقاله را شما بگذارید.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

معرفی محصول

خانه / 02. موتور، محرکه، تعلیق و وزنه تعادل / موتور آسانسور / موتور گیرلس آسانسور
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت AI آماده 0 تأمین‌کننده فعال

موتور گیرلس فوردر 14 نفره سرعت 1 توان 6.7KW

موتور گیرلس سنکرون مغناطیس دائم فوردر مدل F40R برای آسانسور مسافربر با بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم (معادل اسمی ۱۴ نفر)، سرعت ۱ متر‌برثانیه و تعلیق 2:1 طراحی شده...

وضعیت قیمت0 تومانواحد قیمت: هر عدد
تأمین‌کننده‌ها0فعال برای این محصول
نوع تجربهتجهیزات اصلی و گران‌قیمتموتور، تابلو، اینورتر، اپراتور درب و تجهیزات تصمیم‌محور.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

قیمت و اقدام سریع

وضعیت قیمت izlift

قیمت استعلامی

هنوز پیشنهاد فعال برای این محصول ثبت نشده است.

بازه/شروع قیمتاستعلامی
واحد قیمتهر عدد
وضعیت تأییدبدون تأمین‌کننده فعال
آخرین بروزرسانی—
تأمین‌کننده فعال0
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

خلاصه فنی

خلاصه فنی و تصمیم‌گیری

برای تصمیم سریع‌تر قبل از تماس یا استعلام
تصمیم اصلیسازگاری با پروژه
قیمتاستعلامی/بازه‌ای
خدماتگارانتی و نصب
ریسکانتخاب نامتناسب با ظرفیت
جمع‌بندی خرید

موتور گیرلس فوردر 14 نفره سرعت 1 توان 6.7KW

Aعالیامتیاز 91,9 از ۱۰۰

نقطه قوت اصلی این محصول «» است.

پوشش داده: 100,0٪اطمینان: 86,5٪
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

امتیاز Spec Pro

91.9از ۱۰۰

امتیاز Spec Pro

درجه: A

Spec Pro Breakdown

جزئیات امتیاز معیارهای Specs Pro

امتیاز نهایی از جمع وزن‌دار معیارهای فنی زیر ساخته شده است.

توان، گشتاور و ظرفیت کاری ! روش محاسبه «توان، گشتاور و ظرفیت کاری»
امتیاز خام: 92,1 از ۱۰۰
وزن معیار: 30,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 27,62
ورودی‌های فنی: نوع موتور/درایو: گیرلس، نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، توان نامی: 6.6 kW، گشتاور نامی: 660 N·m، جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم): 1050 kg، سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی: 1 m/s
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. توان نامی: مقدار واقعی 6.6 kW با حد قابل‌قبول 4 kW و حد ایده‌آل 7.5 kW سنجیده شد. مبنا: توان بالاتر معمولاً دامنه کاربرد و ظرفیت قابل پشتیبانی بیشتری ایجاد می‌کند؛ تطابق نهایی باید با پروژه انجام شود.. گشتاور نامی: مقدار واقعی 660 N·m با حد قابل‌قبول 300 N·m و حد ایده‌آل 700 N·m سنجیده شد. مبنا: در موتور گیرلس، گشتاور نامی شاخص کلیدی توان راه‌اندازی و حرکت پایدار کابین است.. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1050 kg با حد قابل‌قبول 450 kg و حد ایده‌آل 1000 kg سنجیده شد. مبنا: ظرفیت قابل پشتیبانی بالاتر، دامنه کاربرد محصول را افزایش می‌دهد.. سرعت آسانسور قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از سرعت بالاتر نشان‌دهنده توان کنترل و کاربرد وسیع‌تر موتور است..
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، نوع کنترل سرعت (95,0)، توان نامی (91,0)، گشتاور نامی (96,5)، ظرفیت قابل پشتیبانی (100,0)، سرعت آسانسور قابل پشتیبانی (65,0)
92,1 / ۱۰۰
عالی وزن: 30,0% سهم نهایی: 27,62
سازگاری برق و کنترل ! روش محاسبه «سازگاری برق و کنترل»
امتیاز خام: 91,5 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 18,30
ورودی‌های فنی: نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، ولتاژ نامی: 380 V، تعداد فاز: سه‌فاز، فرکانس نامی: 50 Hz، سیستم انکودر/فیدبک: انکودر افزایشی
توضیح: نوع کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ولتاژ نامی: مقدار واقعی 380 V با حد قابل‌قبول 220 V و حد ایده‌آل 380 V سنجیده شد. مبنا: ولتاژهای صنعتی سه‌فاز رایج برای موتورهای گیرلس آسانسور مناسب‌ترند؛ تطابق نهایی با برق پروژه الزامی است.. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. فرکانس نامی: مقدار واقعی 50 Hz با حد قابل‌قبول 50 Hz و حد ایده‌آل 60 Hz سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از فرکانس‌های رایج 50/60 هرتز دامنه سازگاری محصول را افزایش می‌دهد.. سیستم انکودر/فیدبک: مقدار «انکودر افزایشی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع کنترل سرعت (95,0)، ولتاژ نامی (100,0)، تعداد فاز (95,0)، فرکانس نامی (85,0)، سیستم انکودر/فیدبک (80,0)
91,5 / ۱۰۰
عالی وزن: 20,0% سهم نهایی: 18,30
سازگاری مکانیکی کشش و سیم‌بکسل ! روش محاسبه «سازگاری مکانیکی کشش و سیم‌بکسل»
امتیاز خام: 94,9 از ۱۰۰
وزن معیار: 18,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 17,08
ورودی‌های فنی: قطر فلکه (Sheave): 400 mm، تعداد شیار فلکه: 6، قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی: 10 mm، نسبت تعلیق (Roping): 2:1، سرعت نامی: 95.5 rpm
توضیح: قطر فلکه: مقدار واقعی 400 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 320 mm سنجیده شد. مبنا: قطر فلکه بزرگ‌تر معمولاً خمش سیم‌بکسل را کاهش داده و به دوام و حرکت نرم‌تر کمک می‌کند؛ باید با طراحی پروژه تطبیق داده شود.. تعداد شیار فلکه: مقدار واقعی 6 با حد قابل‌قبول 4 و حد ایده‌آل 6 سنجیده شد. مبنا: تعداد شیار بیشتر امکان توزیع بهتر بار و استفاده از چند رشته سیم‌بکسل را فراهم می‌کند.. قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 10 mm با حد قابل‌قبول 6 mm و حد ایده‌آل 10 mm سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از قطر سیم‌بکسل بالاتر معمولاً برای ظرفیت و دوام بالاتر مفید است؛ تطابق با طراحی ضروری است.. نسبت تعلیق: مقدار «2:1» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سرعت دورانی نامی: مقدار واقعی 95.5 rpm با حد قابل‌قبول 80 rpm و حد ایده‌آل 150 rpm سنجیده شد. مبنا: سرعت دورانی در کنار قطر فلکه و نسبت تعلیق معنا پیدا می‌کند؛ بازه‌های بالاتر دامنه طراحی بیشتری ایجاد می‌کنند..
مولفه‌ها: قطر فلکه (100,0)، تعداد شیار فلکه (100,0)، قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی (100,0)، نسبت تعلیق (95,0)، سرعت دورانی نامی (72,8)
94,9 / ۱۰۰
عالی وزن: 18,0% سهم نهایی: 17,08
ایمنی، ترمز و انطباق استاندارد ! روش محاسبه «ایمنی، ترمز و انطباق استاندارد»
امتیاز خام: 92,5 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 18,50
ورودی‌های فنی: نوع ترمز: الکترومغناطیسی، ولتاژ بوبین ترمز: 110 V، درجه حفاظت (IP): IP54، کلاس عایقی: H، استاندارد/گواهی انطباق: CE؛ آزمون تیپ؛ ISO 9001:2008 (سیستم مدیریت کیفیت سازنده)
توضیح: نوع ترمز: مقدار «الکترومغناطیسی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ولتاژ بوبین ترمز: مقدار واقعی 110 V با حد قابل‌قبول 48 V و حد ایده‌آل 110 V سنجیده شد. مبنا: ثبت ولتاژ بوبین ترمز برای سازگاری با تابلو و مدار ایمنی مهم است؛ مقدار باید با طراحی پروژه تطبیق داده شود.. درجه حفاظت IP: مقدار «IP54» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کلاس عایقی: مقدار «H» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد/گواهی انطباق: مقدار «CE؛ آزمون تیپ؛ ISO 9001:2008 (سیستم مدیریت کیفیت سازنده)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع ترمز (90,0)، ولتاژ بوبین ترمز (100,0)، درجه حفاظت IP (95,0)، کلاس عایقی (100,0)، استاندارد/گواهی انطباق (80,0)
92,5 / ۱۰۰
عالی وزن: 20,0% سهم نهایی: 18,50
نصب، سرویس و بهره‌وری عملیاتی ! روش محاسبه «نصب، سرویس و بهره‌وری عملیاتی»
امتیاز خام: 86,7 از ۱۰۰
وزن معیار: 12,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 10,40
ورودی‌های فنی: وزن موتور: 250 kg، جریان نامی: 14.8 A، سیستم انکودر/فیدبک: انکودر افزایشی، استاندارد/گواهی انطباق: CE؛ آزمون تیپ؛ ISO 9001:2008 (سیستم مدیریت کیفیت سازنده)
توضیح: وزن موتور: مقدار واقعی 250 kg با حد قابل‌قبول 350 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر حمل، نصب و فشار سازه‌ای را ساده‌تر می‌کند؛ البته باید با ظرفیت و توان موتور متناسب باشد.. جریان نامی: مقدار واقعی 14.8 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 18 A سنجیده شد. مبنا: در توان و ظرفیت مشابه، جریان نامی کمتر می‌تواند نشانه بهره‌وری و فشار کمتر بر تجهیزات برق باشد.. سیستم انکودر/فیدبک: مقدار «انکودر افزایشی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. مستندات استاندارد و انطباق: مقدار «CE؛ آزمون تیپ؛ ISO 9001:2008 (سیستم مدیریت کیفیت سازنده)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: وزن موتور (85,6)، جریان نامی (100,0)، سیستم انکودر/فیدبک (80,0)، مستندات استاندارد و انطباق (80,0)
86,7 / ۱۰۰
عالی وزن: 12,0% سهم نهایی: 10,40
مناسب آسانسور مسکونی کم‌تردد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی کم‌تردد»
امتیاز خام: 89,6 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: نوع موتور/درایو: گیرلس، نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم): 1050 kg، سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی: 1 m/s، تعداد فاز: سه‌فاز، وزن موتور: 250 kg
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1050 kg با حد قابل‌قبول 320 kg و حد ایده‌آل 630 kg سنجیده شد. مبنا: برای کاربری مسکونی کم‌تردد، ظرفیت‌های متوسط معمولاً کفایت دارند.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: سرعت حدود 1 تا 1.6 متر بر ثانیه برای بسیاری از پروژه‌های مسکونی کافی است.. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. وزن موتور: مقدار واقعی 250 kg با حد قابل‌قبول 300 kg و حد ایده‌آل 160 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر برای نصب در پروژه‌های کوچک و فضای محدود مناسب‌تر است..
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، کنترل سرعت (95,0)، ظرفیت قابل پشتیبانی (100,0)، سرعت قابل پشتیبانی (70,0)، تعداد فاز (90,0)، وزن موتور (80,7)
89,6 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
مناسب آسانسور مسکونی استاندارد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی استاندارد»
امتیاز خام: 89,8 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: نوع موتور/درایو: گیرلس، نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم): 1050 kg، سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی: 1 m/s، نوع ترمز: الکترومغناطیسی، سیستم انکودر/فیدبک: انکودر افزایشی
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1050 kg با حد قابل‌قبول 630 kg و حد ایده‌آل 1000 kg سنجیده شد. مبنا: ظرفیت 630 تا 1000 کیلوگرم برای بسیاری از آسانسورهای مسکونی استاندارد کاربردی است.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از سرعت 1 تا 1.6 متر بر ثانیه برای پروژه‌های مسکونی رایج مناسب است.. نوع ترمز: مقدار «الکترومغناطیسی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سیستم فیدبک: مقدار «انکودر افزایشی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، کنترل سرعت (95,0)، ظرفیت قابل پشتیبانی (100,0)، سرعت قابل پشتیبانی (70,0)، نوع ترمز (90,0)، سیستم فیدبک (80,0)
89,8 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
مناسب آسانسور تجاری سنگین ! روش محاسبه «مناسب آسانسور تجاری سنگین»
امتیاز خام: 73,1 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم): 1050 kg، سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی: 1 m/s، گشتاور نامی: 660 N·m، درجه حفاظت (IP): IP54، کلاس عایقی: H، نوع ترمز: الکترومغناطیسی
توضیح: ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1050 kg با حد قابل‌قبول 1000 kg و حد ایده‌آل 1600 kg سنجیده شد. مبنا: برای پروژه‌های پرتردد یا تجاری، ظرفیت بالاتر دامنه ایمنی و کاربرد را بهتر می‌کند.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1.6 m/s و حد ایده‌آل 2.5 m/s سنجیده شد. مبنا: پروژه‌های پرتردد معمولاً از سرعت بالاتر و کنترل دقیق‌تر بهره می‌برند.. گشتاور نامی: مقدار واقعی 660 N·m با حد قابل‌قبول 700 N·m و حد ایده‌آل 1200 N·m سنجیده شد. مبنا: گشتاور بالاتر برای راه‌اندازی و حرکت پایدار در بارهای سنگین مهم است.. درجه حفاظت IP: مقدار «IP54» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کلاس عایقی: مقدار «H» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع ترمز: مقدار «الکترومغناطیسی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: ظرفیت قابل پشتیبانی (72,5)، سرعت قابل پشتیبانی (43,8)، گشتاور نامی (66,0)، درجه حفاظت IP (95,0)، کلاس عایقی (100,0)، نوع ترمز (90,0)
73,1 / ۱۰۰
خوب طبقه‌بندی
مناسب حرکت نرم و کنترل دقیق ! روش محاسبه «مناسب حرکت نرم و کنترل دقیق»
امتیاز خام: 91,3 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، سیستم انکودر/فیدبک: انکودر افزایشی، نوع ترمز: الکترومغناطیسی، قطر فلکه (Sheave): 400 mm، نسبت تعلیق (Roping): 2:1
توضیح: کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سیستم فیدبک: مقدار «انکودر افزایشی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع ترمز: مقدار «الکترومغناطیسی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. قطر فلکه: مقدار واقعی 400 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 320 mm سنجیده شد. مبنا: قطر مناسب فلکه می‌تواند به کاهش خمش سیم‌بکسل و حرکت نرم‌تر کمک کند.. نسبت تعلیق: مقدار «2:1» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: کنترل سرعت (95,0)، سیستم فیدبک (80,0)، نوع ترمز (90,0)، قطر فلکه (100,0)، نسبت تعلیق (95,0)
91,3 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
مناسب برای پروژه های اقتصادی ! روش محاسبه «مناسب برای پروژه های اقتصادی»
امتیاز خام: 91,4 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: وزن موتور: 250 kg، جریان نامی: 14.8 A، نوع کنترل سرعت: VVVF (اینورتر)، تعداد فاز: سه‌فاز، استاندارد/گواهی انطباق: CE؛ آزمون تیپ؛ ISO 9001:2008 (سیستم مدیریت کیفیت سازنده)
توضیح: وزن موتور: مقدار واقعی 250 kg با حد قابل‌قبول 350 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر می‌تواند هزینه حمل، نصب و سازه را کاهش دهد.. جریان نامی: مقدار واقعی 14.8 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 18 A سنجیده شد. مبنا: جریان کمتر در ظرفیت مشابه می‌تواند هزینه بهره‌برداری و تجهیزات برقی را کاهش دهد.. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد و مستندات: مقدار «CE؛ آزمون تیپ؛ ISO 9001:2008 (سیستم مدیریت کیفیت سازنده)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: وزن موتور (87,7)، جریان نامی (100,0)، کنترل سرعت (95,0)، تعداد فاز (90,0)، استاندارد و مستندات (80,0)
91,4 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مشخصات فنی واقعی

عنوان ویژگی فنیمقدارواحد
نوع موتور/درایوگیرلس
نوع کنترل سرعتVVVF (اینورتر)
توان نامی6.6kW
گشتاور نامی660N·m
سرعت نامی95.5rpm
جرم مجاز کابین (ظرفیت بر حسب کیلوگرم)1050kg
سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی1m/s
ولتاژ نامی380V
تعداد فازسه‌فاز
فرکانس نامی50Hz
جریان نامی14.8A
قطر فلکه (Sheave)400mm
تعداد شیار فلکه6
قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی10mm
نسبت تعلیق (Roping)2:1
نوع ترمزالکترومغناطیسی
ولتاژ بوبین ترمز110V
درجه حفاظت (IP)IP54
کلاس عایقیH
سیستم انکودر/فیدبکانکودر افزایشی
استاندارد/گواهی انطباقCE؛ آزمون تیپ؛ ISO 9001:2008 (سیستم مدیریت کیفیت سازنده)
وزن موتور250kg
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

بررسی سازگاری

Compatibility Engine

بررسی سازگاری تجهیزات اصلی با پروژه

این بررسی جایگزین نظر کارشناس نیست؛ برای غربال‌گری اولیه و تبدیل نیاز به استعلام دقیق استفاده می‌شود.

91.9امتیاز Spec Pro
Specs Pro Connected این موتور بر اساس معیارهای فنی خودش بررسی می‌شود.

فرم زیر با داده‌های موتور، ظرفیت، سرعت، برق، کنترل سرعت و معیارهای Spec Pro طراحی شده تا نتیجه فقط یک چک عمومی نباشد.

گرید A عالی: 92.1 عالی: 91.5 عالی: 94.9 عالی: 92.5
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

تأمین‌کنندگان پیشنهادی

Supplier Intelligence

تأمین‌کننده‌های پیشنهادی izlift

ابتدا کمپین تبلیغاتی پرداخت‌شده، سپس امتیاز تأمین‌کننده و در امتیاز برابر، کمترین قیمت ملاک است.

هنوز داده کافی برای رتبه‌بندی تأمین‌کننده‌های این محصول وجود ندارد.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

استعلام و RFQ

مرحله بعد

بررسی سازگاری و استعلام قیمت

خروجی مشاور هوشمند، بررسی سازگاری یا محاسبه‌گر پروژه را به درخواست استعلام تبدیل کن.

استعلام هوشمند

محاسبه نیاز پروژه و استعلام قیمت

اطلاعات را وارد کنید تا درخواست شما برای تأمین‌کننده‌های مرتبط قابل بررسی شود.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

محتوای تکمیلی محصول

جمع‌بندی کارشناسی

از دید مهندسی، فوردر F40R در این پیکربندی برای بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم و سرعت ۱ متر‌برثانیه با تعلیق 2:1 انتخابی هم‌خوان است. نقطه تعیین‌کننده در خرید، تطبیق موتور واقعی با پلاک ۶٫۶ کیلووات و ۱۴٫۸ آمپر، فلکه ۴۰۰ میلی‌متری ۶ شیار، سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری و سازگاری کامل اینورتر با PMSM، انکودر و ترمز ۱۱۰ ولت است. وزن، ابعاد نصب و مدل دقیق انکودر باید پیش از سفارش از روی پلاک و نقشه سازنده تأیید شوند.

ویژگی‌های کلیدی

  • ماشین کشش گیرلس سنکرون مغناطیس دائم (PMSM)
  • بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم؛ معادل تجاری ۱۴ نفر
  • سرعت نامی آسانسور ۱ متر‌برثانیه
  • توان مستند ۶٫۶ کیلووات و جریان نامی ۱۴٫۸ آمپر
  • تعلیق 2:1 با دور محاسباتی حدود ۹۵٫۵ rpm
  • گشتاور محاسباتی حدود ۶۶۰ نیوتن‌متر
  • فلکه کشش ۴۰۰ میلی‌متری با ۶ شیار
  • سازگار با سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری
  • کنترل VVVF حلقه‌بسته با انکودر افزایشی
  • ترمز الکترومغناطیسی ۱۱۰ ولت، حفاظت IP54 و عایق کلاس H

نکات مثبت

  • تطابق ظرفیت ۱۰۵۰ کیلوگرم با آسانسور مسافربر ۱۴ نفره
  • حذف گیربکس، روغن گیربکس و بخشی از سرویس‌های مرتبط با آن
  • امکان حرکت نرم و کنترل دقیق سرعت در صورت تیون صحیح VVVF و انکودر
  • فلکه ۴۰۰ میلی‌متری با نسبت قطر فلکه به سیم‌بکسل برابر ۴۰
  • کلاس عایقی H و درجه حفاظت اعلامی IP54
  • جریان نامی مشخص ۱۴٫۸ آمپر برای هماهنگی اولیه تجهیزات برق

محدودیت‌ها / نکات منفی

  • برای راه‌اندازی به اینورتر مخصوص PMSM، انکودر سازگار و نیروی فنی مسلط به تیون موتور گیرلس نیاز دارد
  • سرعت نامی ۱ متر‌برثانیه برای پروژه‌هایی که سرعت بالاتر می‌خواهند مناسب نیست
  • آرایش 2:1 نسبت به 1:1 به سیم‌بکسل و فلکه‌های هرزگرد بیشتر و اجرای دقیق‌تری نیاز دارد
  • عدد توان عنوان فروشگاهی ۶٫۷ کیلووات با مقدار ۶٫۶ کیلووات در ردیف فنی اختلاف دارد و پلاک باید کنترل شود
  • وزن، ابعاد نصب و مدل دقیق رابط انکودر در اطلاعات موجود قطعی نیست و باید پیش از خرید استعلام شود

تصمیم‌یار و راهنمای خرید

تصمیم‌یار خرید

تصمیم‌یار انتخاب

این موتور انتخاب مناسبی است اگر همه شرایط زیر برقرار باشند:

  • بار نامی محاسباتی پروژه ۱۰۵۰ کیلوگرم یا کمتر و ظرفیت تجاری آن ۱۴ نفر باشد.
  • سرعت طراحی کابین دقیقاً ۱ متر‌برثانیه باشد.
  • سیستم تعلیق 2:1 طراحی شده باشد.
  • محاسبات کشش با فلکه ۴۰۰ میلی‌متری، ۶ شیار و سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری تأیید شود.
  • تابلو فرمان دارای درایو حلقه‌بسته مخصوص PMSM و ورودی سازگار با انکودر موتور باشد.
  • برق سه‌فاز ۳۸۰ ولت و مدار مناسب ترمز ۱۱۰ ولت در دسترس باشد.
  • نقشه ابعادی و بارهای سازه‌ای موتور با محل نصب پروژه تطبیق داده شود.

انتخاب را متوقف کرده و دوباره محاسبه کنید اگر: سرعت پروژه بیش از ۱ متر‌برثانیه است، تعلیق 1:1 در نظر گرفته شده، سیم‌بکسل ۸ میلی‌متری یا تعداد شیار متفاوت دارید، اینورتر از PMSM یا انکودر موجود پشتیبانی نمی‌کند، یا فضای نصب و مسیر سیم‌بکسل با نقشه F40R هم‌خوان نیست.

کنترل عددی سریع

پارامتر پروژه مقدار لازم برای تطابق
بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم
سرعت کابین ۱ متر‌برثانیه
تعلیق 2:1
سرعت سیم‌بکسل ۲ متر‌برثانیه
فلکه و سیم‌بکسل ۴۰۰ و ۱۰ میلی‌متر
دور و گشتاور محاسباتی حدود ۹۵٫۵ rpm و ۶۶۰ N·m
برق و جریان نامی سه‌فاز ۳۸۰ ولت، ۱۴٫۸ آمپر

تأیید نهایی باید با محاسبات ترافیک، کشش، توان، شتاب، بار سازه و الزامات استاندارد ملی جاری توسط طراح ذی‌صلاح انجام شود.

راهنمای خرید

چک‌لیست پیش از خرید

  1. پلاک موتور: تصویر پلاک همان موتور قابل تحویل را بگیرید و مدل F40R، ظرفیت ۱۰۵۰ کیلوگرم، سرعت ۱ متر‌برثانیه، توان ۶٫۶ کیلووات، جریان ۱۴٫۸ آمپر و نسبت 2:1 را کنترل کنید.
  2. نقشه ابعادی: ابعاد کلی، فاصله و قطر سوراخ‌های نصب، محل پایه‌ها، جهت فلکه، بارهای استاتیکی و دینامیکی و فضای سرویس ترمز و انکودر را با سازه پروژه تطبیق دهید.
  3. فلکه و سیم‌بکسل: قطر ۴۰۰ میلی‌متر، ۶ شیار، قطر شیار مناسب سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری، نوع پروفیل شیار و سختی سطح فلکه را در پیش‌فاکتور قید کنید. تعداد نهایی سیم‌بکسل‌ها و کشش باید از محاسبات پروژه تأیید شود.
  4. اینورتر: انتخاب درایو را فقط بر اساس ۶٫۶ کیلووات انجام ندهید؛ پشتیبانی از PMSM، جریان نامی و اضافه‌بار، نوع انکودر، فرکانس سوئیچینگ، مقاومت ترمز و روش تیون باید کنترل شود.
  5. انکودر: برند و مدل کامل، نوع سیگنال، ولتاژ تغذیه، رزولوشن، سوکت و کابل رابط را به‌صورت مکتوب دریافت کنید و با کارت انکودر تابلو تطبیق دهید.
  6. ترمز: ولتاژ و نوع جریان بوبین، توان بوبین، تعداد مدارهای ترمز، میکروسوئیچ یا فیدبک ترمز، یکسوکننده و روش آزادسازی اضطراری را بررسی کنید.
  7. چرخه کاری: تعداد استارت مجاز در ساعت، محدودیت دمای محیط، تهویه محل نصب و ظرفیت حرارتی موتور برای ترافیک واقعی ساختمان از فروشنده استعلام شود.
  8. مدارک و خدمات: گواهی‌ها، گزارش آزمون، دفترچه نصب، جدول پارامترهای درایو، ضمانت، موجودی قطعات ترمز و انکودر و توان خدمات راه‌اندازی فروشنده را کنترل کنید.
  9. اقلام همراه: مشخص کنید شاسی، لرزه‌گیر، حفاظ فلکه، کابل انکودر، اهرم یا ابزار آزادسازی ترمز و متعلقات نصب داخل قیمت هستند یا جداگانه عرضه می‌شوند.

وزن موتور در داده‌های قابل اتکا قطعی نشده است؛ برای حمل، انتخاب جرثقیل و طراحی تیر یا شاسی، وزن را حتماً از نقشه تأییدشده یا پلاک محموله دریافت کنید.

تحلیل مشخصات فنی و امتیاز

مشخصه مقدار
نوع ماشین کشش گیرلس PMSM
مدل/پیکربندی مبنا F40R
بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم (۱۴ نفر اسمی)
سرعت آسانسور ۱ متر‌برثانیه
نسبت تعلیق 2:1
توان نامی مستند ۶٫۶ کیلووات
جریان نامی ۱۴٫۸ آمپر
ولتاژ ورودی سامانه سه‌فاز ۳۸۰ ولت
فرکانس شبکه ۵۰ هرتز؛ خروجی اینورتر متغیر است
دور نامی محاسباتی حدود ۹۵٫۵ rpm
گشتاور محاسباتی حدود ۶۶۰ نیوتن‌متر
فلکه کشش قطر ۴۰۰ میلی‌متر، ۶ شیار
قطر سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متر
کنترل و فیدبک VVVF حلقه‌بسته، انکودر افزایشی
ترمز الکترومغناطیسی، بوبین ۱۱۰ ولت
حفاظت و عایق IP54، کلاس H
وزن موتور نیازمند تأیید پلاک یا نقشه سازنده

کاربردهای مناسب

  • آسانسور مسافربر با بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم و ظرفیت تجاری ۱۴ نفر
  • پروژه‌های مسکونی، اداری یا تجاری با سرعت طراحی ۱ متر‌برثانیه و ترافیک متناسب با این سرعت
  • آسانسورهای دارای تعلیق 2:1 و طراحی فلکه ۴۰۰ میلی‌متری با سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری
  • نوسازی آسانسور موجود، مشروط به محاسبه مجدد کشش، سازه، تابلو فرمان، انکودر و آرایش سیم‌بکسل

مقاله کامل محصول

این محصول یک ماشین کشش گیرلس سنکرون مغناطیس دائم از خانواده فوردر و واریانت F40R است که برای آسانسور مسافربر با بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم، سرعت نامی ۱ متر‌برثانیه و آرایش تعلیق 2:1 در نظر گرفته می‌شود. عبارت «۱۴ نفره» بیان تجاری ظرفیت است؛ معیار طراحی و کنترل بار، همان ظرفیت نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم است.

مشاهده ادامه مقاله

در عنوان فروشگاهی توان ۶٫۷ کیلووات درج شده، اما ردیف فنی منطبق با ظرفیت ۱۰۵۰ کیلوگرم و سرعت ۱ متر‌برثانیه، توان ۶٫۶ کیلووات و جریان ۱۴٫۸ آمپر را نشان می‌دهد. بنابراین برای انتخاب اینورتر، کابل، حفاظت و پارامترهای راه‌اندازی باید اطلاعات پلاک موتور تحویلی ملاک نهایی باشد، نه گردکردن عدد موجود در عنوان محصول.

عملکرد مکانیکی و محاسبات

فلکه کشش این واریانت ۴۰۰ میلی‌متر قطر، ۶ شیار و تناسب با سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری دارد. در سیستم 2:1، سرعت سیم‌بکسل روی فلکه دو برابر سرعت کابین است؛ بنابراین برای کابین با سرعت ۱ متر‌برثانیه، سرعت خطی سیم‌بکسل ۲ متر‌برثانیه خواهد بود. از رابطه محیط فلکه، دور نامی تقریبی موتور ۹۵٫۵ دور‌بر‌دقیقه به دست می‌آید. با توان ۶٫۶ کیلووات، گشتاور متناظر نیز حدود ۶۶۰ نیوتن‌متر است.

نسبت قطر فلکه به قطر سیم‌بکسل در این ترکیب برابر ۴۰ است. با وجود این، تأیید نهایی کشش فقط با این نسبت انجام نمی‌شود و باید نوع سیم‌بکسل، شکل و سختی شیار، زاویه پیچش، جرم کابین و وزنه تعادل، شتاب و شرایط بارگذاری در محاسبات پروژه بررسی شوند.

کنترل، برق و ترمز

موتور باید با درایو VVVF سازگار با موتور سنکرون مغناطیس دائم و انکودر افزایشی کنترل شود. برق ورودی سامانه سه‌فاز ۳۸۰ ولت با فرکانس شبکه ۵۰ هرتز است؛ اما فرکانس خروجی اینورتر در حین حرکت متغیر است و نباید مقدار ۵۰ هرتز به‌عنوان فرکانس ثابت سیم‌پیچ موتور وارد شود. تنظیم صحیح مشخصات موتور، جهت انکودر، زاویه اولیه روتور، جریان‌ها و حلقه سرعت برای حرکت نرم و جلوگیری از خطاهای اضافه‌جریان ضروری است.

ترمز از نوع الکترومغناطیسی با بوبین نامی ۱۱۰ ولت معرفی شده است. نوع جریان بوبین، پل دیود یا ماژول تغذیه، مدار بازخورد ترمز و زمان‌بندی باز و بسته‌شدن باید دقیقاً با پلاک و نقشه ترمز موتور تحویلی تطبیق داده شود. درجه حفاظت اعلامی IP54 و کلاس عایقی H است.

نکات نصب و بهره‌برداری

گیرلس بودن باعث حذف مجموعه گیربکس و روغن آن می‌شود و در صورت نصب و تیون صحیح می‌تواند حرکت نرم‌تر، صدای کمتر و اتلاف مکانیکی پایین‌تری فراهم کند. با این حال کیفیت نهایی حرکت به شاسی موتور، هم‌راستایی فلکه‌ها، کشش یکنواخت سیم‌بکسل‌ها، بالانس کابین و وزنه، کیفیت تابلو فرمان و تنظیم درایو وابسته است.

پیش از سفارش باید نقشه ابعادی، نقاط اتصال، بارهای وارد بر سازه، جهت خروج سیم‌بکسل، فضای سرویس ترمز و انکودر و وزن واقعی موتور از فروشنده دریافت شود. صرف گیرلس بودن به معنی امکان نصب قطعی در هر پروژه بدون موتورخانه نیست؛ این موضوع فقط پس از بررسی نقشه چاه، سازه و آرایش نصب قابل تأیید است.

جمع‌بندی انتخاب

اگر طراحی پروژه بر مبنای بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم، سرعت ۱ متر‌برثانیه، تعلیق 2:1، فلکه ۴۰۰ میلی‌متری و سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری انجام شده باشد، این واریانت از نظر ظرفیت و مشخصات اصلی انتخاب منطبق محسوب می‌شود. برای پروژه‌های 1:1، سرعت بالاتر از ۱ متر‌برثانیه یا آرایش متفاوت سیم‌بکسل، انتخاب این موتور بدون محاسبه و تأیید مجدد توصیه نمی‌شود.

دعوت به اقدام

برای تطبیق موتور فوردر F40R با ظرفیت، نقشه چاه، سیم‌بکسل و تابلو فرمان پروژه، مشخصات فنی آسانسور خود را برای بررسی کارشناسی ارسال کنید.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مقاله و سؤالات متداول

سؤالات متداول

توان این موتور ۶٫۷ کیلووات است یا ۶٫۶ کیلووات؟

عنوان تجاری محصول ۶٫۷ کیلووات نوشته شده، اما ردیف فنی منطبق با ظرفیت ۱۰۵۰ کیلوگرم، سرعت ۱ متر‌برثانیه و فلکه ۴۰۰ میلی‌متری توان ۶٫۶ کیلووات و جریان ۱۴٫۸ آمپر را اعلام می‌کند. برای خرید و تنظیم تابلو، پلاک موتور تحویلی مرجع نهایی است.

آیا این موتور واقعاً برای آسانسور ۱۴ نفره مناسب است؟

بله، بار نامی آن ۱۰۵۰ کیلوگرم است که در بازار به‌عنوان ظرفیت ۱۴ نفر معرفی می‌شود؛ مشروط بر اینکه سرعت پروژه ۱ متر‌برثانیه، تعلیق 2:1 و سایر محاسبات مکانیکی و سازه‌ای نیز منطبق باشند.

تعلیق 2:1 چه مفهومی دارد؟

در آرایش 2:1 جابه‌جایی سیم‌بکسل روی فلکه دو برابر جابه‌جایی کابین است. برای سرعت کابین ۱ متر‌برثانیه، سرعت سیم‌بکسل ۲ متر‌برثانیه می‌شود و بار مؤثر روی ماشین کشش کاهش می‌یابد، اما سیم‌بکسل و فلکه‌های هرزگرد بیشتری لازم است.

دور و گشتاور موتور چگونه محاسبه شده‌اند؟

با قطر فلکه ۰٫۴ متر و سرعت سیم‌بکسل ۲ متر‌برثانیه، دور فلکه حدود ۹۵٫۵ rpm است. سپس از رابطه T=9550×P/n و توان ۶٫۶ کیلووات، گشتاور تقریبی ۶۶۰ نیوتن‌متر به دست می‌آید.

چه نوع اینورتری برای این موتور لازم است؟

درایو باید مخصوص کنترل موتور سنکرون مغناطیس دائم، دارای کنترل حلقه‌بسته و کارت یا ورودی سازگار با انکودر موتور باشد. جریان و اضافه‌بار درایو، رابط انکودر و امکان تیون PMSM از صرف توان اسمی مهم‌تر هستند.

آیا فرکانس موتور همیشه ۵۰ هرتز است؟

خیر. ۵۰ هرتز فرکانس نامی شبکه ورودی است؛ اینورتر برای کنترل سرعت موتور گیرلس، ولتاژ و فرکانس خروجی را تغییر می‌دهد. پارامترهای الکتریکی واقعی موتور باید از پلاک و دیتاشیت وارد درایو شوند.

چه سیم‌بکسلی با فلکه این موتور سازگار است؟

پیکربندی مبنا فلکه ۴۰۰ میلی‌متری با ۶ شیار مناسب سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری است. نوع ساختار سیم‌بکسل، تعداد رشته‌های مورد استفاده، شیار و زاویه پیچش باید با محاسبات کشش پروژه تأیید شوند.

آیا می‌توان این موتور را در سیستم 1:1 نصب کرد؟

این پیکربندی برای 2:1 مشخص شده است. استفاده در 1:1 دور، گشتاور، سرعت فلکه و بار وارد بر موتور را تغییر می‌دهد و بدون انتخاب مدل مناسب و محاسبه مجدد توسط طراح مجاز توصیه نمی‌شود.

مقاله و تحلیل کامل محصول

معرفی موتور گیرلس فوردر ۱۴ نفرهاین محصول یک ماشین کشش گیرلس سنکرون مغناطیس دائم از خانواده فوردر و واریانت F40R است که برای آسانسور مسافربر با بار نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم، سرعت نامی ۱ متر‌برثانیه و آرایش تعلیق 2:1 در نظر گرفته می‌شود. عبارت «۱۴ نفره» بیان تجاری ظرفیت است؛ معیار طراحی و کنترل بار، همان ظرفیت نامی ۱۰۵۰ کیلوگرم است.در عنوان فروشگاهی توان ۶٫۷ کیلووات درج شده، اما ردیف فنی…

مطالعه مقاله کامل