علاقه‌مندی مقایسه
ورود | ثبت نام
مقایسه
فروشنده شوید
استوری

استوری‌های محصول

برای دیدن استوری روی دایره‌ها بزنید.
+ ورود
هنوز استوری مرتبطی ثبت نشده؛ اولین استوری این محصول/مقاله را شما بگذارید.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

معرفی محصول

خانه / 02. موتور، محرکه، تعلیق و وزنه تعادل / موتور آسانسور / موتور گیرلس آسانسور
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت AI آماده 0 تأمین‌کننده فعال

موتور گیرلس زیلابگ 6 نفره

موتور گیرلس زیلابگ ZAtop SM200.15C-20 برای آسانسور ۶ نفره با ظرفیت مرجع ۴۵۰ کیلوگرم، سرعت یک متر بر ثانیه و تعلیق ۲:۱ انتخاب شده است. این موتور سنکرون...

وضعیت قیمت0 تومانواحد قیمت: هر عدد
تأمین‌کننده‌ها0فعال برای این محصول
نوع تجربهتجهیزات اصلی و گران‌قیمتموتور، تابلو، اینورتر، اپراتور درب و تجهیزات تصمیم‌محور.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

قیمت و اقدام سریع

وضعیت قیمت izlift

قیمت استعلامی

هنوز پیشنهاد فعال برای این محصول ثبت نشده است.

بازه/شروع قیمتاستعلامی
واحد قیمتهر عدد
وضعیت تأییدبدون تأمین‌کننده فعال
آخرین بروزرسانی—
تأمین‌کننده فعال0
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

خلاصه فنی

خلاصه فنی و تصمیم‌گیری

برای تصمیم سریع‌تر قبل از تماس یا استعلام
تصمیم اصلیسازگاری با پروژه
قیمتاستعلامی/بازه‌ای
خدماتگارانتی و نصب
ریسکانتخاب نامتناسب با ظرفیت
جمع‌بندی خرید

موتور گیرلس زیلابگ 6 نفره

Bخوبامتیاز 82,7 از ۱۰۰

نقطه قوت اصلی این محصول «» است.

پوشش داده: 100,0٪اطمینان: 100,0٪
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

امتیاز Spec Pro

82.7از ۱۰۰

امتیاز Spec Pro

درجه: B

گیرلس

Spec Pro Breakdown

جزئیات امتیاز معیارهای Specs Pro

امتیاز نهایی از جمع وزن‌دار معیارهای فنی زیر ساخته شده است.

توان، گشتاور و ظرفیت کاری ! روش محاسبه «توان، گشتاور و ظرفیت کاری»
امتیاز خام: 72,8 از ۱۰۰
وزن معیار: 30,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 21,85
ورودی‌های فنی: drive_type: گیرلس، speed_control_type: VVVF (اینورتر)، rated_power_kw: 4.4 kW، rated_torque_nm: 250 N·m، rated_load_kg: 450 kg، supported_elevator_speed_mps: 1 m/s
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. توان نامی: مقدار واقعی 4.4 kW با حد قابل‌قبول 4 kW و حد ایده‌آل 7.5 kW سنجیده شد. مبنا: توان بالاتر معمولاً دامنه کاربرد و ظرفیت قابل پشتیبانی بیشتری ایجاد می‌کند؛ تطابق نهایی باید با پروژه انجام شود.. گشتاور نامی: مقدار واقعی 250 N·m با حد قابل‌قبول 300 N·m و حد ایده‌آل 700 N·m سنجیده شد. مبنا: در موتور گیرلس، گشتاور نامی شاخص کلیدی توان راه‌اندازی و حرکت پایدار کابین است.. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 450 kg با حد قابل‌قبول 450 kg و حد ایده‌آل 1000 kg سنجیده شد. مبنا: ظرفیت قابل پشتیبانی بالاتر، دامنه کاربرد محصول را افزایش می‌دهد.. سرعت آسانسور قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از سرعت بالاتر نشان‌دهنده توان کنترل و کاربرد وسیع‌تر موتور است..
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، نوع کنترل سرعت (95,0)، توان نامی (69,0)، گشتاور نامی (54,2)، ظرفیت قابل پشتیبانی (65,0)، سرعت آسانسور قابل پشتیبانی (65,0)
72,8 / ۱۰۰
خوب وزن: 30,0% سهم نهایی: 21,85
سازگاری برق و کنترل ! روش محاسبه «سازگاری برق و کنترل»
امتیاز خام: 81,0 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 16,20
ورودی‌های فنی: speed_control_type: VVVF (اینورتر)، rated_voltage_v: 360 V، phase_count: سه‌فاز، rated_frequency_hz: 28 Hz، encoder_type: انکودر مطلق
توضیح: نوع کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ولتاژ نامی: مقدار واقعی 360 V با حد قابل‌قبول 220 V و حد ایده‌آل 380 V سنجیده شد. مبنا: ولتاژهای صنعتی سه‌فاز رایج برای موتورهای گیرلس آسانسور مناسب‌ترند؛ تطابق نهایی با برق پروژه الزامی است.. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. فرکانس نامی: مقدار واقعی 28 Hz با حد قابل‌قبول 50 Hz و حد ایده‌آل 60 Hz سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از فرکانس‌های رایج 50/60 هرتز دامنه سازگاری محصول را افزایش می‌دهد.. سیستم انکودر/فیدبک: مقدار «انکودر مطلق» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع کنترل سرعت (95,0)، ولتاژ نامی (96,3)، تعداد فاز (95,0)، فرکانس نامی (0,0)، سیستم انکودر/فیدبک (95,0)
81,0 / ۱۰۰
خوب وزن: 20,0% سهم نهایی: 16,20
سازگاری مکانیکی کشش و سیم‌بکسل ! روش محاسبه «سازگاری مکانیکی کشش و سیم‌بکسل»
امتیاز خام: 88,5 از ۱۰۰
وزن معیار: 18,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 15,93
ورودی‌های فنی: sheave_diameter_mm: 320 mm، sheave_groove_count: 4، supported_rope_diameter_mm: 8 mm، roping_ratio: 2:1، rated_speed_rpm: 168 rpm
توضیح: قطر فلکه: مقدار واقعی 320 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 320 mm سنجیده شد. مبنا: قطر فلکه بزرگ‌تر معمولاً خمش سیم‌بکسل را کاهش داده و به دوام و حرکت نرم‌تر کمک می‌کند؛ باید با طراحی پروژه تطبیق داده شود.. تعداد شیار فلکه: مقدار واقعی 4 با حد قابل‌قبول 4 و حد ایده‌آل 6 سنجیده شد. مبنا: تعداد شیار بیشتر امکان توزیع بهتر بار و استفاده از چند رشته سیم‌بکسل را فراهم می‌کند.. قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 8 mm با حد قابل‌قبول 6 mm و حد ایده‌آل 10 mm سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از قطر سیم‌بکسل بالاتر معمولاً برای ظرفیت و دوام بالاتر مفید است؛ تطابق با طراحی ضروری است.. نسبت تعلیق: مقدار «2:1» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سرعت دورانی نامی: مقدار واقعی 168 rpm با حد قابل‌قبول 80 rpm و حد ایده‌آل 150 rpm سنجیده شد. مبنا: سرعت دورانی در کنار قطر فلکه و نسبت تعلیق معنا پیدا می‌کند؛ بازه‌های بالاتر دامنه طراحی بیشتری ایجاد می‌کنند..
مولفه‌ها: قطر فلکه (100,0)، تعداد شیار فلکه (65,0)، قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی (82,5)، نسبت تعلیق (95,0)، سرعت دورانی نامی (100,0)
88,5 / ۱۰۰
عالی وزن: 18,0% سهم نهایی: 15,93
ایمنی، ترمز و انطباق استاندارد ! روش محاسبه «ایمنی، ترمز و انطباق استاندارد»
امتیاز خام: 85,8 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 17,15
ورودی‌های فنی: brake_type: ترمز دیسکی، brake_coil_voltage_v: 207 V، ip_rating: IP21، insulation_class: F، compliance_standard: CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20/50؛ EN 81-1/A3؛ EMC 2004/108/EC؛ گواهی آزمون نوع EU-BD 845 برای ترمز
توضیح: نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ولتاژ بوبین ترمز: مقدار واقعی 207 V با حد قابل‌قبول 48 V و حد ایده‌آل 110 V سنجیده شد. مبنا: ثبت ولتاژ بوبین ترمز برای سازگاری با تابلو و مدار ایمنی مهم است؛ مقدار باید با طراحی پروژه تطبیق داده شود.. درجه حفاظت IP: مقدار «IP21» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کلاس عایقی: مقدار «F» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد/گواهی انطباق: مقدار «CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20/50؛ EN 81-1/A3؛ EMC 2004/108/EC؛ گواهی آزمون نوع EU-BD 845 برای ترمز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع ترمز (95,0)، ولتاژ بوبین ترمز (100,0)، درجه حفاظت IP (55,0)، کلاس عایقی (90,0)، استاندارد/گواهی انطباق (90,0)
85,8 / ۱۰۰
عالی وزن: 20,0% سهم نهایی: 17,15
نصب، سرویس و بهره‌وری عملیاتی ! روش محاسبه «نصب، سرویس و بهره‌وری عملیاتی»
امتیاز خام: 96,2 از ۱۰۰
وزن معیار: 12,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 11,54
ورودی‌های فنی: motor_weight_kg: 185 kg، rated_current_a: 13.5 A، encoder_type: انکودر مطلق، compliance_standard: CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20/50؛ EN 81-1/A3؛ EMC 2004/108/EC؛ گواهی آزمون نوع EU-BD 845 برای ترمز
توضیح: وزن موتور: مقدار واقعی 185 kg با حد قابل‌قبول 350 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر حمل، نصب و فشار سازه‌ای را ساده‌تر می‌کند؛ البته باید با ظرفیت و توان موتور متناسب باشد.. جریان نامی: مقدار واقعی 13.5 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 18 A سنجیده شد. مبنا: در توان و ظرفیت مشابه، جریان نامی کمتر می‌تواند نشانه بهره‌وری و فشار کمتر بر تجهیزات برق باشد.. سیستم انکودر/فیدبک: مقدار «انکودر مطلق» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. مستندات استاندارد و انطباق: مقدار «CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20/50؛ EN 81-1/A3؛ EMC 2004/108/EC؛ گواهی آزمون نوع EU-BD 845 برای ترمز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: وزن موتور (99,0)، جریان نامی (100,0)، سیستم انکودر/فیدبک (95,0)، مستندات استاندارد و انطباق (90,0)
96,2 / ۱۰۰
عالی وزن: 12,0% سهم نهایی: 11,54
مناسب آسانسور مسکونی کم‌تردد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی کم‌تردد»
امتیاز خام: 88,2 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: drive_type: گیرلس، speed_control_type: VVVF (اینورتر)، rated_load_kg: 450 kg، supported_elevator_speed_mps: 1 m/s، phase_count: سه‌فاز، motor_weight_kg: 185 kg
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 450 kg با حد قابل‌قبول 320 kg و حد ایده‌آل 630 kg سنجیده شد. مبنا: برای کاربری مسکونی کم‌تردد، ظرفیت‌های متوسط معمولاً کفایت دارند.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: سرعت حدود 1 تا 1.6 متر بر ثانیه برای بسیاری از پروژه‌های مسکونی کافی است.. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. وزن موتور: مقدار واقعی 185 kg با حد قابل‌قبول 300 kg و حد ایده‌آل 160 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر برای نصب در پروژه‌های کوچک و فضای محدود مناسب‌تر است..
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، کنترل سرعت (95,0)، ظرفیت قابل پشتیبانی (82,6)، سرعت قابل پشتیبانی (70,0)، تعداد فاز (90,0)، وزن موتور (94,6)
88,2 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
مناسب آسانسور مسکونی استاندارد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی استاندارد»
امتیاز خام: 80,0 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: drive_type: گیرلس، speed_control_type: VVVF (اینورتر)، rated_load_kg: 450 kg، supported_elevator_speed_mps: 1 m/s، brake_type: ترمز دیسکی، encoder_type: انکودر مطلق
توضیح: نوع موتور/درایو: مقدار «گیرلس» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 450 kg با حد قابل‌قبول 630 kg و حد ایده‌آل 1000 kg سنجیده شد. مبنا: ظرفیت 630 تا 1000 کیلوگرم برای بسیاری از آسانسورهای مسکونی استاندارد کاربردی است.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1 m/s و حد ایده‌آل 1.6 m/s سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از سرعت 1 تا 1.6 متر بر ثانیه برای پروژه‌های مسکونی رایج مناسب است.. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سیستم فیدبک: مقدار «انکودر مطلق» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع موتور/درایو (95,0)، کنترل سرعت (95,0)، ظرفیت قابل پشتیبانی (50,0)، سرعت قابل پشتیبانی (70,0)، نوع ترمز (95,0)، سیستم فیدبک (95,0)
80,0 / ۱۰۰
خوب طبقه‌بندی
مناسب آسانسور تجاری سنگین ! روش محاسبه «مناسب آسانسور تجاری سنگین»
امتیاز خام: 50,4 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: rated_load_kg: 450 kg، supported_elevator_speed_mps: 1 m/s، rated_torque_nm: 250 N·m، ip_rating: IP21، insulation_class: F، brake_type: ترمز دیسکی
توضیح: ظرفیت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 450 kg با حد قابل‌قبول 1000 kg و حد ایده‌آل 1600 kg سنجیده شد. مبنا: برای پروژه‌های پرتردد یا تجاری، ظرفیت بالاتر دامنه ایمنی و کاربرد را بهتر می‌کند.. سرعت قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 1 m/s با حد قابل‌قبول 1.6 m/s و حد ایده‌آل 2.5 m/s سنجیده شد. مبنا: پروژه‌های پرتردد معمولاً از سرعت بالاتر و کنترل دقیق‌تر بهره می‌برند.. گشتاور نامی: مقدار واقعی 250 N·m با حد قابل‌قبول 700 N·m و حد ایده‌آل 1200 N·m سنجیده شد. مبنا: گشتاور بالاتر برای راه‌اندازی و حرکت پایدار در بارهای سنگین مهم است.. درجه حفاظت IP: مقدار «IP21» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کلاس عایقی: مقدار «F» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: ظرفیت قابل پشتیبانی (31,5)، سرعت قابل پشتیبانی (43,8)، گشتاور نامی (25,0)، درجه حفاظت IP (55,0)، کلاس عایقی (90,0)، نوع ترمز (95,0)
50,4 / ۱۰۰
قابل بررسی طبقه‌بندی
مناسب حرکت نرم و کنترل دقیق ! روش محاسبه «مناسب حرکت نرم و کنترل دقیق»
امتیاز خام: 95,8 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: speed_control_type: VVVF (اینورتر)، encoder_type: انکودر مطلق، brake_type: ترمز دیسکی، sheave_diameter_mm: 320 mm، roping_ratio: 2:1
توضیح: کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. سیستم فیدبک: مقدار «انکودر مطلق» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع ترمز: مقدار «ترمز دیسکی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. قطر فلکه: مقدار واقعی 320 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 320 mm سنجیده شد. مبنا: قطر مناسب فلکه می‌تواند به کاهش خمش سیم‌بکسل و حرکت نرم‌تر کمک کند.. نسبت تعلیق: مقدار «2:1» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: کنترل سرعت (95,0)، سیستم فیدبک (95,0)، نوع ترمز (95,0)، قطر فلکه (100,0)، نسبت تعلیق (95,0)
95,8 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
مناسب برای پروژه های اقتصادی ! روش محاسبه «مناسب برای پروژه های اقتصادی»
امتیاز خام: 95,8 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: motor_weight_kg: 185 kg، rated_current_a: 13.5 A، speed_control_type: VVVF (اینورتر)، phase_count: سه‌فاز، compliance_standard: CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20/50؛ EN 81-1/A3؛ EMC 2004/108/EC؛ گواهی آزمون نوع EU-BD 845 برای ترمز
توضیح: وزن موتور: مقدار واقعی 185 kg با حد قابل‌قبول 350 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر می‌تواند هزینه حمل، نصب و سازه را کاهش دهد.. جریان نامی: مقدار واقعی 13.5 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 18 A سنجیده شد. مبنا: جریان کمتر در ظرفیت مشابه می‌تواند هزینه بهره‌برداری و تجهیزات برقی را کاهش دهد.. کنترل سرعت: مقدار «VVVF (اینورتر)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. تعداد فاز: مقدار «سه‌فاز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد و مستندات: مقدار «CE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20/50؛ EN 81-1/A3؛ EMC 2004/108/EC؛ گواهی آزمون نوع EU-BD 845 برای ترمز» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: وزن موتور (99,1)، جریان نامی (100,0)، کنترل سرعت (95,0)، تعداد فاز (90,0)، استاندارد و مستندات (90,0)
95,8 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مشخصات فنی واقعی

عنوان ویژگی فنیمقدارواحد
نوع موتور/درایوگیرلس
نوع کنترل سرعتVVVF (اینورتر)
توان نامی4.4kW
سرعت نامی موتور168rpm
ولتاژ نامی360V
تعداد فازسه‌فاز
فرکانس نامی28Hz
گشتاور نامی250N·m
جرم مجاز کابین450kg
سرعت نامی آسانسور قابل پشتیبانی1m/s
جریان نامی13.5A
قطر فلکه320mm
تعداد شیار فلکه4
قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی8mm
نسبت تعلیق2:1
نوع ترمزترمز دیسکی
ولتاژ بوبین ترمز207V
درجه حفاظت IPIP21
کلاس عایقیF
سیستم انکودر/فیدبکانکودر مطلق
وزن موتور185kg
استاندارد/گواهی انطباقCE؛ دستورالعمل آسانسور 2014/33/EU؛ EN 81-20/50؛ EN 81-1/A3؛ EMC 2004/108/EC؛ گواهی آزمون نوع EU-BD 845 برای ترمز
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

بررسی سازگاری

Compatibility Engine

بررسی سازگاری محصول

این بررسی جایگزین نظر کارشناس نیست؛ برای غربال‌گری اولیه و تبدیل نیاز به استعلام دقیق استفاده می‌شود.

82.7امتیاز Spec Pro
Specs Pro Connected این موتور بر اساس معیارهای فنی خودش بررسی می‌شود.

فرم زیر با داده‌های موتور، ظرفیت، سرعت، برق، کنترل سرعت و معیارهای Spec Pro طراحی شده تا نتیجه فقط یک چک عمومی نباشد.

گرید B خوب: 72.8 خوب: 81 عالی: 88.5 عالی: 85.8
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

تأمین‌کنندگان پیشنهادی

Supplier Intelligence

تأمین‌کننده‌های پیشنهادی izlift

ابتدا کمپین تبلیغاتی پرداخت‌شده، سپس امتیاز تأمین‌کننده و در امتیاز برابر، کمترین قیمت ملاک است.

هنوز داده کافی برای رتبه‌بندی تأمین‌کننده‌های این محصول وجود ندارد.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

استعلام و RFQ

مرحله بعد

بررسی سازگاری و استعلام قیمت

خروجی مشاور هوشمند، بررسی سازگاری یا محاسبه‌گر پروژه را به درخواست استعلام تبدیل کن.

استعلام هوشمند

محاسبه نیاز پروژه و استعلام قیمت

اطلاعات را وارد کنید تا درخواست شما برای تأمین‌کننده‌های مرتبط قابل بررسی شود.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

محتوای تکمیلی محصول

جمع‌بندی کارشناسی

این مدل از نظر تطبیق سرعت، نمونه خوبی از تفاوت «مشخصات پلاک» و «نقطه کاری آسانسور» است. دور نامی موتور ۱۶۸ rpm است، اما در محاسبه مرجع برای ایجاد سرعت کابین یک متر بر ثانیه با فلکه ۳۲۰ میلی‌متری و تعلیق ۲:۱، موتور در حدود ۱۱۹٫۴ rpm کار می‌کند. توان پلاک از حاصل ۲۵۰ نیوتن‌متر در ۱۶۸ rpm حدود ۴٫۴ کیلووات است؛ در نقطه کاری پروژه نیز ۲۶۳٫۲ نیوتن‌متر در ۱۱۹٫۴ rpm حدود ۳٫۳ کیلووات توان مکانیکی ایجاد می‌کند. محاسبه ZAlift بر پایه ظرفیت ۴۵۰ کیلوگرم، وزن کابین ۶۰۰ کیلوگرم، وزنه تعادل ۸۲۵ کیلوگرم، مسیر ۳۰ متر، راندمان چاه ۸۲ درصد، چهار سیم‌بکسل ۸ میلی‌متری، ۲۴۰ استارت در ساعت و سیکل کاری ۴۰ درصد انجام شده است. بنابراین عنوان شش‌نفره به‌تنهایی برای تأیید انتخاب کافی نیست. پیکربندی مرجع از ترمز دیسکی دومداره Mayr با گشتاور ۲×۲۸۰ نیوتن‌متر و ولتاژ ۲۰۷ ولت DC، انکودر مطلق ECN 1313-2048 EnDat و درایو انتخاب‌شده توسط نرم‌افزار استفاده می‌کند؛ تابلو، مدار ترمز و نقشه مکانیکی باید دقیقاً با کالای تحویلی هماهنگ باشند.

ویژگی‌های کلیدی

  • موتور گیرلس سنکرون مغناطیس دائم با کنترل حلقه‌بسته VVVF
  • پیکربندی مبنا ZAtop SM200.15C-20 برای ظرفیت 450 کیلوگرم و سرعت 1 متر بر ثانیه
  • توان نامی 4.4 کیلووات، گشتاور نامی 250 نیوتن‌متر و دور نامی 168 rpm
  • نقطه کاری مرجع حدود 119.4 rpm، گشتاور 263.2 نیوتن‌متر و توان خروجی 3.3 کیلووات
  • فلکه کششی 320 میلی‌متری با 4 شیار و فاصله شیار 17 میلی‌متر
  • چهار سیم‌بکسل 8 میلی‌متری با پروفیل شیار U95 در محاسبه مرجع
  • تعلیق 2:1 و سرعت خطی سیم‌بکسل حدود 2 متر بر ثانیه
  • انکودر مطلق Heidenhain ECN 1313-2048 با رابط EnDat
  • ترمز دیسکی دومداره Mayr ROBA-twinstop با گشتاور 2×280 نیوتن‌متر
  • بوبین ترمز 207 ولت DC در سفارش و محاسبه مرجع
  • حداکثر گشتاور موتور 430 نیوتن‌متر و جریان متناظر 28 آمپر
  • کلاس عایقی F، حفاظت حرارتی سیم‌پیچ و درجه حفاظت کلی IP21
  • وزن تقریبی 185 کیلوگرم برای نسخه دارای فلکه 320 میلی‌متری
  • قابلیت استفاده در طرح‌های دارای موتورخانه یا بدون موتورخانه پس از تأیید نقشه نصب

نکات مثبت

  • حرکت نرم و دقت توقف مناسب به‌دلیل موتور سنکرون و انکودر مطلق
  • حذف گیربکس، روغن گیربکس و سرویس‌های مرتبط با چرخ‌دنده و روانکاری
  • تطبیق مستند با آسانسور 450 کیلوگرم، سرعت 1 متر بر ثانیه و تعلیق 2:1
  • گشتاور ذخیره مناسب نسبت به نقطه کاری مرجع و حداکثر گشتاور 430 نیوتن‌متر
  • ترمز دومداره دارای پایش مستقل برای افزایش ایمنی سامانه
  • ابعاد فشرده و امکان جانمایی در موتورخانه کوچک یا طرح MRL
  • چهار سیم‌بکسل 8 میلی‌متری و فلکه 320 میلی‌متری قابل‌تأمین در بازار ایران
  • بلبرینگ‌های دارای روانکاری مادام‌عمر و عدم نیاز به روغن‌کاری دوره‌ای موتور

محدودیت‌ها / نکات منفی

  • قیمت خرید و هزینه قطعات تخصصی معمولاً بالاتر از موتورهای گیربکسی متداول است
  • راه‌اندازی صحیح به درایو سازگار با PMSM، رابط EnDat و تکنسین متخصص نیاز دارد
  • ولتاژ ترمز 207 ولت DC با خروجی ترمز 24 ولت تابلوهای رایج قابل اتصال مستقیم نیست
  • درجه حفاظت کلی IP21 برای چاه مرطوب، پرگردوغبار یا در معرض چکه آب کافی نیست
  • دور نامی 168 rpm نباید مستقیماً به‌عنوان دور کاری سرعت یک متر بر ثانیه استفاده شود
  • ظرفیت 450 کیلوگرم فقط تحت فرضیات محاسبه مرجع معتبر است و باید برای هر پروژه بازبینی شود
  • چهار رشته سیم‌بکسل به تنظیم دقیق کشش، هم‌طولی و هم‌راستایی فلکه‌ها نیاز دارند
  • ترمز این سری قابل تنظیم مجدد نیست و پس از رسیدن به حد سایش، روتورهای ترمز باید تعویض شوند
  • تأمین انکودر، ترمز و قطعات اصلی ممکن است به موجودی وارداتی و خدمات تخصصی وابسته باشد

تصمیم‌یار و راهنمای خرید

تصمیم‌یار خرید

تصمیم‌یار مهندسی انتخاب موتور

شرایط پروژه نتیجه توضیح تخصصی
ظرفیت 450 کیلوگرم، سرعت 1 m/s، تعلیق 2:1 و فلکه 320 mm مناسب با محاسبه مرجع ZAlift برای SM200.15C-20 تطابق مستقیم دارد.
وزن کابین نزدیک 600 kg و بالانس 50 درصد مناسب فرض اصلی محاسبه مرجع است؛ اختلاف زیاد نیازمند انتخاب مجدد موتور است.
چهار سیم‌بکسل 8 mm با شیار U95 و زاویه پیچش کافی مناسب کشش، فشار شیار و ایمنی طناب در محاسبه مرجع تأیید شده‌اند.
تابلو دارای کنترل PMSM و رابط ECN 1313 EnDat مناسب برای کنترل حلقه‌بسته و راه‌اندازی صحیح ضروری است.
مدار ترمز 207 V DC دومداره با پایش مستقل مناسب با ترمز سفارش مرجع تطابق دارد.
تابلو با خروجی ترمز فقط 24 V DC نیازمند اصلاح قابل اتصال مستقیم به ترمز 207 ولت نیست؛ ابتدا پلاک ترمز کنترل شود.
تنظیم دور موتور روی 168 rpm برای سرعت 1 m/s نادرست دور کاری مرجع حدود 119.4 rpm است؛ 168 rpm مقدار نامی پلاک است.
مسیر بیش از 30 متر، ترافیک بیشتر یا کابین سنگین‌تر نیازمند محاسبه مجدد بار محوری، گشتاور، دما و جریان درایو ممکن است افزایش یابد.
آرایش 1:1 یا قطر فلکه متفاوت نیازمند بازطراحی سرعت دورانی، گشتاور و شرایط کشش به‌طور اساسی تغییر می‌کنند.
محیط مرطوب، روباز یا پرگردوغبار نامناسب بدون حفاظت تکمیلی درجه حفاظت کلی IP21 برای این محیط‌ها کافی نیست.
پروژه بازسازی با شاسی و تیرهای موجود مشروط وزن حدود 185 kg، بار محور، جهت کشش، ابعاد و نقاط مهار باید محاسبه شوند.
اتصال مستقیم موتور به برق سه‌فاز ممنوع موتور فقط باید توسط اینورتر سازگار با موتور سنکرون کنترل شود.

نتیجه سریع

این موتور انتخاب مناسبی است وقتی پروژه واقعاً 450 کیلوگرم، یک متر بر ثانیه، تعلیق 2:1 و چهار سیم‌بکسل 8 میلی‌متری دارد و تابلو از EnDat و ترمز سفارش‌شده پشتیبانی می‌کند. خرید صرفاً بر اساس عبارت «شش نفره» و بدون محاسبه وزن کابین، ارتفاع، ترافیک و نقشه سیم‌بکسل توصیه نمی‌شود.

راهنمای خرید

چک‌لیست تخصصی پیش از خرید

  1. هویت موتور: مدل SM200.15C-20، شماره سریال، سال ساخت و کشور سازنده را با پیش‌فاکتور و پلاک تطبیق دهید.
  2. داده‌های پلاک: توان 4.4 kW، گشتاور 250 N·m، دور 168 rpm، ولتاژ 360 V، فرکانس 28 Hz و جریان 13.5 A کنترل شود.
  3. نقطه کاری: برای سرعت 1 m/s، دور هدف حدود 119.4 rpm و فرکانس حدود 19.9 Hz است؛ این تنظیم باید در محاسبه و پارامترهای درایو دیده شود.
  4. وزن و بالانس: وزن واقعی کابین، کادر وزنه، زنجیر یا کابل جبران و درصد بالانس پیش از تأیید موتور اندازه‌گیری شود.
  5. فلکه: قطر 320 mm، چهار شیار، پهنای حدود 74 mm، فاصله شیار 17 mm و پروفیل مناسب سیم‌بکسل بررسی شود.
  6. سیم‌بکسل: چهار رشته 8 mm، جنس و حداقل نیروی گسیختگی مطابق محاسبه، هم‌طولی و کشش برابر تأیید شود.
  7. تعلیق: آرایش 2:1، تعداد و قطر فلکه‌های هرزگرد، زاویه پیچش و هم‌راستایی مسیر طناب با نقشه اجرایی تطبیق داده شود.
  8. انکودر: ECN 1313-2048 EnDat، نوع کانکتور، کابل، طول کابل و کارت انکودر درایو کنترل شود.
  9. ترمز: نوع ROBA-twinstop، دو مدار مستقل، گشتاور 2×280 N·m، ولتاژ واقعی بوبین و میکروسوئیچ‌های پایش از روی پلاک تأیید شود.
  10. تابلو و درایو: پشتیبانی از PMSM، EnDat، جریان و اضافه‌بار لازم، مدیریت ترمز، مقاومت ترمز و پارامترهای زیلابگ بررسی شود.
  11. حفاظت حرارتی: سنسور دمای سیم‌پیچ به ورودی مناسب تابلو متصل و عملکرد توقف در افزایش دما آزمایش شود.
  12. سازه: وزن حدود 185 kg، بار استاتیکی محور، جهت نیرو، پیچ‌های مهار و ظرفیت تیرها و شاسی محاسبه شود.
  13. محیط نصب: محل خشک و تمیز، تهویه کافی و حفاظت در برابر چکه آب و گردوغبار برای IP21 فراهم شود.
  14. ترافیک: تعداد استارت، سیکل کاری، شتاب، تعداد توقف و ارتفاع واقعی با فرض 240 استارت در ساعت و 40 درصد سیکل مرجع مقایسه شود.
  15. مدارک تحویل: نقشه ابعادی، نقشه سیم‌بندی، برگه محاسبه موتور، گواهی ترمز، دستورالعمل و تصویر پلاک دریافت شود.
  16. اصالت و خدمات: وضعیت گارانتی، امکان تأمین انکودر، ترمز، کابل و خدمات راه‌اندازی تخصصی پیش از پرداخت نهایی روشن شود.

مدارک ضروری همراه کالا

  • تصویر خوانای پلاک موتور، ترمز و انکودر
  • برگه محاسبه ZAlift یا محاسبه معادل برای پروژه واقعی
  • نقشه ابعادی و نقاط نصب و مهار
  • نقشه سیم‌بندی موتور، سنسور حرارتی، انکودر و هر دو مدار ترمز
  • گواهی آزمون نوع ترمز و دستورالعمل سرویس
  • فهرست پارامترهای پیشنهادی درایو

تحلیل مشخصات فنی و امتیاز

خلاصه مشخصات و نقطه کاری

برند / خانواده ZIEHL-ABEGG ZAtop
مدل مبنا SM200.15C-20
نوع موتور گیرلس سنکرون مغناطیس دائم، سه‌فاز، کنترل VVVF
ظرفیت مرجع 450 کیلوگرم / 6 نفر
سرعت کابین 1 متر بر ثانیه
تعلیق 2:1
توان نامی پلاک 4.4 کیلووات
گشتاور نامی / حداکثر 250 / 430 نیوتن‌متر
دور نامی پلاک 168 rpm
نقطه کاری پروژه 119.4 rpm، گشتاور 263.2 N·m و توان 3.3 kW
ولتاژ / فرکانس نامی 360 V / 28 Hz
فرکانس کاری مرجع 19.9 Hz
جریان نامی پلاک 13.5 A
جریان کاری مرجع 14.6 A
فلکه 320 mm، چهار شیار، پهنای 74 mm، فاصله شیار 17 mm
سیم‌بکسل 4×8 mm، پروفیل شیار U95 در محاسبه مرجع
ترمز Mayr ROBA-twinstop، دومداره، 2×280 N·m
ولتاژ ترمز سفارش مرجع 207 V DC
انکودر Heidenhain ECN 1313-2048 EnDat، مطلق
حفاظت / عایق IP21 / کلاس F
وزن تقریبی 185 kg با فلکه 320 mm
بار استاتیکی محور در مرجع حدود 970 kg از حداکثر 1850 kg
استانداردها CE، EN 81-20/50 و گواهی ترمز EU-BD 845؛ تطبیق با ضوابط روز پروژه الزامی است

محاسبات کنترلی

  • توان نامی: 250 × 2π × 168 ÷ 60 ≈ 4.40 kW
  • توان نقطه کاری: 263.2 × 2π × 119.4 ÷ 60 ≈ 3.29 kW
  • سرعت کابین در دور کاری: π × 0.32 × 119.4 ÷ 60 ÷ 2 ≈ 1.00 m/s
  • سرعت نظری کابین در دور نامی: π × 0.32 × 168 ÷ 60 ÷ 2 ≈ 1.41 m/s

کاربردهای مناسب

  • آسانسور مسکونی یا اداری 6 نفره با ظرفیت 450 کیلوگرم و سرعت 1 متر بر ثانیه
  • پروژه‌های کششی با تعلیق 2:1، فلکه 320 میلی‌متری و چهار سیم‌بکسل 8 میلی‌متری
  • آسانسورهای دارای موتورخانه که به حرکت نرم، صدای پایین و حذف گیربکس نیاز دارند
  • طرح‌های بدون موتورخانه پس از تأیید ابعاد، سازه، مسیر طناب و دسترسی سرویس
  • پروژه‌های با ارتفاع و ترافیک نزدیک به محاسبه مرجع 30 متر، 240 استارت در ساعت و سیکل 40 درصد
  • بازسازی آسانسور گیربکسی، مشروط به بازطراحی شاسی، تابلو، نجات اضطراری و سیستم تعلیق

مقاله کامل محصول

این محصول بر پایه پیکربندی ZIEHL-ABEGG ZAtop SM200.15C-20 تحلیل شده است؛ یک ماشین گیرلس سنکرون مغناطیس دائم برای آسانسور کششی که می‌تواند پس از تأیید نقشه و سازه در طرح‌های دارای موتورخانه یا بدون موتورخانه استفاده شود. مشخصات نامی موتور شامل توان ۴٫۴ کیلووات، گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر، دور ۱۶۸ rpm، ولتاژ ۳۶۰ ولت، فرکانس ۲۸ هرتز و جریان ۱۳٫۵ آمپر است.

مشاهده ادامه مقاله

تفاوت مهم دور نامی با دور کاری

دور ۱۶۸ rpm مقدار نامی پلاک موتور است، نه دور لازم برای حرکت کابین با سرعت یک متر بر ثانیه. در محاسبه ZAlift شماره f8792076، نقطه کاری موتور برای همین آسانسور حدود ۱۱۹٫۴ rpm و فرکانس خروجی اینورتر حدود ۱۹٫۹ هرتز است. با فلکه ۳۲۰ میلی‌متری و تعلیق ۲:۱، سرعت کابین از رابطه v = πDn ÷ 60 ÷ 2 محاسبه می‌شود و در دور ۱۱۹٫۴ rpm تقریباً 1.00 متر بر ثانیه به دست می‌آید.

اگر موتور تا دور نامی ۱۶۸ rpm کار کند، سرعت نظری کابین با همین فلکه و تعلیق حدود 1.41 متر بر ثانیه خواهد بود. بنابراین محدودکردن سرعت و تنظیم صحیح منحنی حرکت در درایو الزامی است و عدد دور پلاک نباید مستقیماً به‌عنوان سرعت کاری پروژه وارد شود.

کنترل سازگاری توان و گشتاور

توان مکانیکی نامی از رابطه P = T × 2πn ÷ 60 محاسبه می‌شود. حاصل گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر در دور ۱۶۸ rpm برابر حدود 4.40 کیلووات است و توان نامی ۴٫۴ کیلووات را تأیید می‌کند. در نقطه کاری پروژه، گشتاور ۲۶۳٫۲ نیوتن‌متر در دور ۱۱۹٫۴ rpm حدود 3.29 کیلووات توان مکانیکی ایجاد می‌کند که با عدد عملیاتی ۳٫۳ کیلووات در محاسبه سازگار است.

گشتاور کاری ۲۶۳٫۲ نیوتن‌متر کمی بیشتر از گشتاور نامی ۲۵۰ نیوتن‌متر است، اما از حداکثر گشتاور ۴۳۰ نیوتن‌متر پایین‌تر قرار دارد. پذیرش این شرایط بر پایه شتاب، سیکل کاری، تعداد استارت و محاسبه حرارتی نرم‌افزار انتخاب موتور انجام شده است؛ این نتیجه را نمی‌توان بدون محاسبه به پروژه دیگری تعمیم داد.

ظرفیت شش نفره چگونه تأیید شده است؟

محاسبه مرجع با ظرفیت نامی ۴۵۰ کیلوگرم، وزن کابین ۶۰۰ کیلوگرم، وزنه تعادل ۸۲۵ کیلوگرم با بالانس ۵۰ درصد، مسیر حرکت ۳۰ متر، تعلیق ۲:۱، راندمان چاه ۸۲ درصد و سه فلکه هرزگرد بلبرینگی انجام شده است. سیستم کشش شامل چهار سیم‌بکسل فولادی ۸ میلی‌متری، فلکه ۳۲۰ میلی‌متری، پهنای ۷۴ میلی‌متر و شیار U95 است.

در همان محاسبه، شرایط کشش، فشار شیار و ضریب ایمنی سیم‌بکسل تأیید شده‌اند. بار استاتیکی واقعی محور حدود ۹۷۰ کیلوگرم و حد مجاز اعلام‌شده ۱۸۵۰ کیلوگرم است. تغییر وزن کابین، مسیر، زاویه پیچش، تعداد فلکه‌ها، سیم‌بکسل یا نسبت بالانس می‌تواند این نتیجه را تغییر دهد؛ بنابراین عبارت «شش نفره» به‌تنهایی مجوز انتخاب موتور نیست.

جریان ۱۳٫۵ آمپر و ۱۴٫۶ آمپر چه تفاوتی دارند؟

۱۳٫۵ آمپر جریان نامی پلاک موتور است. در نقطه کاری محاسبه‌شده، جریان موتور حدود ۱۴٫۶ آمپر و جریان شروع برای شتاب ۰٫۶ متر بر مجذور ثانیه حدود ۲۲٫۳ آمپر گزارش شده است. انتخاب اینورتر، کابل، کنتاکتور، حفاظت و مقاومت ترمز باید بر اساس محاسبه پروژه، اضافه‌بار مجاز درایو و دستورالعمل سازنده انجام شود؛ انتخاب درایو صرفاً با مقایسه عدد جریان پلاک کافی نیست.

فرکانس ۲۸ هرتز به معنی برق شبکه ۲۸ هرتز نیست

فرکانس ۲۸ هرتز مقدار نامی موتور و ۱۹٫۹ هرتز فرکانس نقطه کاری پروژه است. برق ورودی ساختمان معمولاً سه‌فاز ۴۰۰ ولت و ۵۰ هرتز است و اینورتر، ولتاژ و فرکانس مناسب موتور را تولید می‌کند. این موتور سنکرون گیرلس نباید مستقیماً به برق شبکه متصل شود.

ترمز دومداره و تفاوت نسخه‌های ۲۰۷ و ۲۴ ولت

در محاسبه دقیق این سفارش، ترمز Mayr ROBA-twinstop 250 با دو مدار مستقل، گشتاور ۲×۲۸۰ نیوتن‌متر و تغذیه ۲۰۷ ولت DC ثبت شده است. در برخی مستندات عمومی سری، نسخه ترمز ۲۴ ولت نیز توضیح داده شده؛ بنابراین ولتاژ ترمز یک ویژگی وابسته به سفارش است و ملاک نهایی باید پلاک ترمز، نقشه سیم‌بندی و شماره سریال کالای تحویلی باشد.

هر دو مدار ترمز باید جداگانه کنترل و پایش شوند. میکروسوئیچ‌های آزادشدن ترمز نباید حذف یا بای‌پس شوند و مدار تابلو باید قطع سریع در شرایط اضطراری، حفاظت در برابر اضافه‌ولتاژ و منطق ایمنی متناسب با گواهی ترمز را فراهم کند.

انکودر و سازگاری با درایو

پیکربندی مرجع به انکودر مطلق Heidenhain ECN 1313-2048 EnDat مجهز است. درایو باید رابط EnDat، تغذیه و کابل شیلددار مناسب، پارامترهای صحیح موتور و فرایند تعیین آفست انکودر را پشتیبانی کند. بازکردن یا تعویض انکودر بدون اجرای مجدد تنظیم آفست می‌تواند باعث حرکت نامناسب، لرزش یا خطای راه‌اندازی شود.

تعداد استارت و شرایط کاری

محاسبه مرجع بر پایه ۲۴۰ استارت در ساعت و سیکل کاری موردنیاز ۴۰ درصد انجام شده است. این عدد به معنی مناسب‌بودن نامحدود برای هر ساختمان پرترافیک نیست؛ تعداد سفر واقعی، زمان حرکت، توقف‌ها، شتاب، تهویه و دمای محیط باید کنترل شوند. اگر ترافیک، ارتفاع یا شتاب پروژه بیشتر باشد، محاسبه حرارتی و انتخاب درایو باید تکرار شود.

شرایط محیطی و حفاظت

حفاظت کلی ثبت‌شده برای مجموعه IP21 و کلاس عایقی سیم‌پیچ F است. محل نصب باید خشک، تمیز، دارای تهویه و دور از چکه آب، بخار خورنده و گردوغبار رسانا باشد. حفاظت حرارتی سیم‌پیچ تنها در صورتی مؤثر است که سنسور دمای موتور به ورودی مناسب تابلو متصل و منطق توقف ایمن فعال باشد.

سرویس و نگهداری واقعی موتور گیرلس

حذف گیربکس به معنی حذف کامل سرویس نیست. بلبرینگ‌های این ماشین دارای روانکاری مادام‌عمر هستند و امکان گریس‌کاری مجدد ندارند؛ اما صدای غیرعادی، دمای موتور، وضعیت فلکه، کشش و هم‌طولی سیم‌بکسل‌ها، پیچ‌های اتصال، میکروسوئیچ‌ها و فاصله هوایی ترمز باید طبق برنامه بازدید شوند.

طبق دستورالعمل سری، ترمز قابل رگلاژ مجدد نیست و در صورت رسیدن فاصله هوایی به حد سایش، روتورهای ترمز باید تعویض شوند. شست‌وشوی موتور با آب پرفشار یا بخار مجاز نیست. عملیات آزادسازی ترمز و نجات اضطراری نیز فقط باید توسط افراد آموزش‌دیده و مطابق طراحی تابلو انجام شود؛ آزادکردن ترمز می‌تواند موجب حرکت کنترل‌نشده کابین شود.

جمع‌بندی مهندسی

SM200.15C-20 برای آسانسور ۴۵۰ کیلوگرم با سرعت یک متر بر ثانیه، تعلیق ۲:۱ و فلکه ۳۲۰ میلی‌متری یک انتخاب مستند و قابل دفاع است، مشروط به آنکه داده‌های واقعی پروژه با محاسبه مرجع نزدیک باشند. پیش از خرید باید پلاک موتور، دور و جریان نامی، نسخه انکودر، ولتاژ ترمز، چهار شیار ۸ میلی‌متری، وزن و ابعاد نصب، بار محوری و سازگاری کامل اینورتر و تابلو فرمان تأیید شوند.

دعوت به اقدام

برای تأیید این موتور، وزن کابین، ارتفاع حرکت، تعداد توقف، ترافیک، نقشه تعلیق، مشخصات سیم‌بکسل، تابلو فرمان و تصویر پلاک ترمز را ارسال کنید تا موتور، درایو و مدار ترمز بر اساس شرایط واقعی پروژه کنترل شوند.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مقاله و سؤالات متداول

سؤالات متداول

آیا این موتور برای هر آسانسور ۶ نفره مناسب است؟

خیر. ظرفیت ۴۵۰ کیلوگرم فقط یکی از ورودی‌هاست. وزن کابین، وزنه تعادل، ارتفاع حرکت، تعداد استارت، شتاب، تعلیق، آرایش فلکه‌ها و مشخصات سیم‌بکسل باید محاسبه شوند.

مدل دقیق مبنای این محصول چیست؟

پیکربندی تحلیل‌شده ZAtop SM200.15C-20 است. مدل، پسوند، شماره سریال و مشخصات پلاک دستگاه تحویلی باید کنترل شود؛ زیرا سفارش‌های مختلف این سری می‌توانند ترمز، انکودر یا فلکه متفاوت داشته باشند.

چرا دور نامی ۱۶۸ rpm است ولی دور کاری ۱۱۹٫۴ rpm اعلام می‌شود؟

۱۶۸ rpm مشخصه نامی پلاک موتور است. برای ایجاد سرعت کابین یک متر بر ثانیه با فلکه ۳۲۰ میلی‌متری و تعلیق ۲:۱، درایو موتور را در حدود ۱۱۹٫۴ rpm به کار می‌اندازد.

اگر موتور با دور ۱۶۸ rpm کار کند سرعت کابین چقدر می‌شود؟

با فلکه ۳۲۰ میلی‌متری و تعلیق ۲:۱، سرعت نظری کابین حدود ۱٫۴۱ متر بر ثانیه می‌شود. به همین دلیل پارامتر سرعت و محدودیت دور درایو باید دقیق تنظیم شود.

توان واقعی این موتور ۴٫۴ کیلووات است یا ۳٫۳ کیلووات؟

۴٫۴ کیلووات توان نامی پلاک در دور ۱۶۸ rpm است. حدود ۳٫۳ کیلووات توان مکانیکی نقطه کاری پروژه مرجع در دور ۱۱۹٫۴ rpm و گشتاور ۲۶۳٫۲ نیوتن‌متر است. هر دو عدد درست‌اند اما کاربرد متفاوت دارند.

جریان ۱۳٫۵ و ۱۴٫۶ آمپر چه تفاوتی دارند؟

۱۳٫۵ آمپر جریان نامی پلاک موتور است و ۱۴٫۶ آمپر جریان نقطه کاری محاسبه مرجع است. انتخاب درایو و تجهیزات قدرت باید بر اساس محاسبه پروژه و اضافه‌بار مجاز سازنده انجام شود.

فرکانس ۲۸ هرتز یعنی برق ساختمان باید ۲۸ هرتز باشد؟

خیر. فرکانس ۲۸ هرتز مشخصه نامی موتور است و در نقطه کاری پروژه حدود ۱۹٫۹ هرتز می‌شود. این فرکانس را اینورتر از برق معمول سه‌فاز شبکه تولید می‌کند.

آیا می‌توان این موتور را مستقیم به برق سه‌فاز متصل کرد؟

خیر. موتور سنکرون مغناطیس دائم باید با اینورتر سازگار، کنترل حلقه‌بسته و انکودر مناسب کار کند. اتصال مستقیم خطرناک است و می‌تواند به موتور و تجهیزات آسیب بزند.

مقاله و تحلیل کامل محصول

معرفی تخصصی موتور گیرلس زیلابگ ۶ نفره این محصول بر پایه پیکربندی ZIEHL-ABEGG ZAtop SM200.15C-20 تحلیل شده است؛ یک ماشین گیرلس سنکرون مغناطیس دائم برای آسانسور کششی که می‌تواند پس از تأیید نقشه و سازه در طرح‌های دارای موتورخانه یا بدون موتورخانه استفاده شود. مشخصات نامی موتور شامل توان ۴٫۴ کیلووات، گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر، دور ۱۶۸ rpm، ولتاژ ۳۶۰ ولت، فرکانس ۲۸ هرتز و جریان ۱۳٫۵ آمپر است. تفاوت مهم…

مطالعه مقاله کامل