علاقه‌مندی مقایسه
ورود | ثبت نام
مقایسه
فروشنده شوید
استوری

استوری‌های محصول

برای دیدن استوری روی دایره‌ها بزنید.
+ ورود
هنوز استوری مرتبطی ثبت نشده؛ اولین استوری این محصول/مقاله را شما بگذارید.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

معرفی محصول

خانه / 02. موتور، محرکه، تعلیق و وزنه تعادل / موتور آسانسور / موتور گیربکس آسانسور
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت AI آماده 0 تأمین‌کننده فعال

موتور گیربکس آسانسور آکیش 5.5 کیلووات

ماشین گیربکسی آسانسور آکیش MUGEN M2 در پیکربندی دو سرعته ۱/۰٫۲۵ متر بر ثانیه، برای ظرفیت مرجع ۴۸۰ کیلوگرم و تعلیق ۱:۱ عرضه می‌شود. توان رسمی آن ۴٫۰۴...

وضعیت قیمت0 تومانواحد قیمت: هر عدد
تأمین‌کننده‌ها0فعال برای این محصول
نوع تجربهتجهیزات اصلی و گران‌قیمتموتور، تابلو، اینورتر، اپراتور درب و تجهیزات تصمیم‌محور.
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

قیمت و اقدام سریع

وضعیت قیمت izlift

قیمت استعلامی

هنوز پیشنهاد فعال برای این محصول ثبت نشده است.

بازه/شروع قیمتاستعلامی
واحد قیمتهر عدد
وضعیت تأییدبدون تأمین‌کننده فعال
آخرین بروزرسانی—
تأمین‌کننده فعال0
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

خلاصه فنی

خلاصه فنی و تصمیم‌گیری

برای تصمیم سریع‌تر قبل از تماس یا استعلام
تصمیم اصلیسازگاری با پروژه
قیمتاستعلامی/بازه‌ای
خدماتگارانتی و نصب
ریسکانتخاب نامتناسب با ظرفیت
جمع‌بندی خرید

موتور گیربکس آسانسور آکیش 5.5 کیلووات

Bخوبامتیاز 79,9 از ۱۰۰

نقطه قوت اصلی این محصول «» است.

پوشش داده: 100,0٪اطمینان: 95,8٪
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

امتیاز Spec Pro

79.9از ۱۰۰

امتیاز Spec Pro

درجه: B

گیربکسی

Spec Pro Breakdown

جزئیات امتیاز معیارهای Specs Pro

امتیاز نهایی از جمع وزن‌دار معیارهای فنی زیر ساخته شده است.

توان، گشتاور و ظرفیت محرکه ! روش محاسبه «توان، گشتاور و ظرفیت محرکه»
امتیاز خام: 67,2 از ۱۰۰
وزن معیار: 30,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 20,16
ورودی‌های فنی: elevator_machine_type: گیربکسی، rated_power_kw: 4.04 kW، gear_ratio: 38
ورودی‌های ناقص: rated_output_torque_nm، rated_output_speed_rpm
توضیح: نوع ماشین آسانسور: مقدار «گیربکسی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. توان نامی موتور: مقدار واقعی 4.04 kW با حد قابل‌قبول 5.5 kW و حد ایده‌آل 15 kW سنجیده شد. مبنا: توان بالاتر معمولاً دامنه کاربرد، ظرفیت قابل پشتیبانی و حاشیه انتخاب پروژه را افزایش می‌دهد؛ تطابق نهایی باید با محاسبات پروژه کنترل شود.. نسبت تبدیل گیربکس: مقدار واقعی 38 با حد قابل‌قبول 30 و حد ایده‌آل 60 سنجیده شد. مبنا: نسبت تبدیل بالاتر معمولاً امکان تولید گشتاور خروجی بیشتر و کنترل بهتر در ماشین‌های گیربکسی را فراهم می‌کند؛ اما مقدار دقیق وابسته به طراحی موتور و فلکه است..
مولفه‌ها: نوع ماشین آسانسور (95,0)، توان نامی موتور (47,8)، گشتاور نامی خروجی گیربکس ، سرعت نامی خروجی ، نسبت تبدیل گیربکس (70,7)
67,2 / ۱۰۰
قابل بررسی وزن: 30,0% سهم نهایی: 20,16
سازگاری برق، کنترل و راه‌اندازی ! روش محاسبه «سازگاری برق، کنترل و راه‌اندازی»
امتیاز خام: 86,4 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 17,27
ورودی‌های فنی: motor_electrical_type: سه‌فاز AC، rated_voltage_v: 380 V، rated_frequency_hz: 50 Hz، drive_control_type: دو سرعته، rated_current_a: 11 A
توضیح: نوع موتور از نظر برق: مقدار «سه‌فاز AC» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. ولتاژ نامی: مقدار واقعی 380 V با حد قابل‌قبول 220 V و حد ایده‌آل 380 V سنجیده شد. مبنا: ولتاژهای صنعتی سه‌فاز رایج‌تر برای موتورهای آسانسور گیربکسی مناسب‌تر هستند؛ مقدار دقیق باید با تابلو و شبکه پروژه تطبیق داده شود.. فرکانس نامی: مقدار واقعی 50 Hz با حد قابل‌قبول 50 Hz و حد ایده‌آل 60 Hz سنجیده شد. مبنا: ثبت فرکانس نامی برای سازگاری با شبکه یا درایو لازم است؛ 50 هرتز برای بازار ایران و بسیاری از پروژه‌ها مقدار رایج محسوب می‌شود.. نوع راه‌اندازی/کنترل سرعت: مقدار «دو سرعته» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. جریان نامی: مقدار واقعی 11 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 10 A سنجیده شد. مبنا: برای توان مشابه، جریان نامی پایین‌تر می‌تواند نشانه بهره‌وری بهتر یا انتخاب الکتریکی مناسب‌تر باشد؛ مقایسه نهایی باید در توان برابر انجام شود..
مولفه‌ها: نوع موتور از نظر برق (95,0)، ولتاژ نامی (100,0)، فرکانس نامی (60,0)، نوع راه‌اندازی/کنترل سرعت (75,0)، جریان نامی (98,6)
86,4 / ۱۰۰
عالی وزن: 20,0% سهم نهایی: 17,27
ترمز، ایمنی و انطباق استاندارد ! روش محاسبه «ترمز، ایمنی و انطباق استاندارد»
امتیاز خام: 83,2 از ۱۰۰
وزن معیار: 20,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 16,64
ورودی‌های فنی: brake_type: الکترومغناطیسی فنری (Fail-safe)، ip_rating: IP21، compliance_standard: EN 81، insulation_class: F
ورودی‌های ناقص: brake_torque_nm
توضیح: نوع ترمز: مقدار «الکترومغناطیسی فنری (Fail-safe)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. درجه حفاظت IP: مقدار «IP21» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد/گواهی انطباق: مقدار «EN 81» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. کلاس عایقی: مقدار «F» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: نوع ترمز (95,0)، گشتاور ترمز ، درجه حفاظت IP (50,0)، استاندارد/گواهی انطباق (95,0)، کلاس عایقی (90,0)
83,2 / ۱۰۰
خوب وزن: 20,0% سهم نهایی: 16,64
سازگاری فلکه، سیم‌بکسل و نصب مکانیکی ! روش محاسبه «سازگاری فلکه، سیم‌بکسل و نصب مکانیکی»
امتیاز خام: 88,0 از ۱۰۰
وزن معیار: 18,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 15,83
ورودی‌های فنی: traction_sheave_diameter_mm: 480 mm، sheave_groove_count: 5، compatible_rope_diameter_mm: 10 mm، mounting_orientation: افقی
ورودی‌های ناقص: mounting_hole_center_distance_mm
توضیح: قطر فلکه کشش: مقدار واقعی 480 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 520 mm سنجیده شد. مبنا: قطر فلکه بزرگ‌تر معمولاً برای عمر سیم‌بکسل، زاویه تماس و حرکت نرم‌تر مزیت دارد؛ مقدار دقیق باید با قطر سیم‌بکسل کنترل شود.. تعداد شیار فلکه: مقدار واقعی 5 با حد قابل‌قبول 3 و حد ایده‌آل 6 سنجیده شد. مبنا: تعداد شیار بیشتر امکان استفاده از تعداد سیم‌بکسل بیشتر و پوشش ظرفیت بالاتر را فراهم می‌کند.. قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی: مقدار واقعی 10 mm با حد قابل‌قبول 8 mm و حد ایده‌آل 13 mm سنجیده شد. مبنا: پشتیبانی از قطرهای بالاتر معمولاً دامنه کاربرد و ظرفیت مکانیکی بیشتری ایجاد می‌کند؛ تطابق نهایی با شیار فلکه ضروری است.. جهت نصب: مقدار «افقی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. فاصله مراکز سوراخ‌های نصب: مقدار واقعی 480 mm با حد قابل‌قبول 250 mm و حد ایده‌آل 600 mm سنجیده شد. مبنا: ثبت و کافی بودن ابعاد نصب، تطبیق با شاسی و جایگزینی موتور را کم‌ریسک‌تر می‌کند..
مولفه‌ها: قطر فلکه کشش (95,0)، تعداد شیار فلکه (88,3)، قطر سیم‌بکسل قابل پشتیبانی (79,0)، جهت نصب (90,0)، فاصله مراکز سوراخ‌های نصب (86,3)
88,0 / ۱۰۰
عالی وزن: 18,0% سهم نهایی: 15,83
دوام، نگهداری و بهره‌برداری عملیاتی ! روش محاسبه «دوام، نگهداری و بهره‌برداری عملیاتی»
امتیاز خام: 83,2 از ۱۰۰
وزن معیار: 12,0%
فرمول سهم نهایی: امتیاز خام × وزن معیار ÷ مجموع وزن‌ها
سهم این معیار در امتیاز نهایی: 9,98
ورودی‌های فنی: insulation_class: F، ip_rating: IP21، machine_weight_kg: 225 kg، rated_current_a: 11 A، compliance_standard: EN 81
توضیح: کلاس عایقی: مقدار «F» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. درجه حفاظت IP: مقدار «IP21» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. وزن دستگاه: مقدار واقعی 225 kg با حد قابل‌قبول 550 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: در ظرفیت مشابه، وزن کمتر حمل و نصب را ساده‌تر می‌کند؛ البته وزن به‌تنهایی شاخص کیفیت نیست.. جریان نامی: مقدار واقعی 11 A با حد قابل‌قبول 35 A و حد ایده‌آل 10 A سنجیده شد. مبنا: جریان پایین‌تر در توان مشابه می‌تواند به بهره‌برداری اقتصادی‌تر و فشار کمتر بر تجهیزات برق کمک کند.. مستندات انطباق: مقدار «EN 81» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: کلاس عایقی (90,0)، درجه حفاظت IP (50,0)، وزن دستگاه (95,7)، جریان نامی (98,6)، مستندات انطباق (95,0)
83,2 / ۱۰۰
خوب وزن: 12,0% سهم نهایی: 9,98
مناسب آسانسور مسکونی استاندارد ! روش محاسبه «مناسب آسانسور مسکونی استاندارد»
امتیاز خام: 83,6 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: elevator_machine_type: گیربکسی، rated_power_kw: 4.04 kW، drive_control_type: دو سرعته، brake_type: الکترومغناطیسی فنری (Fail-safe)، traction_sheave_diameter_mm: 480 mm
توضیح: نوع ماشین: مقدار «گیربکسی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. توان نامی: مقدار واقعی 4.04 kW با حد قابل‌قبول 5.5 kW و حد ایده‌آل 9 kW سنجیده شد. مبنا: توان متوسط برای آسانسورهای مسکونی رایج معمولاً کفایت کاربردی مناسبی ایجاد می‌کند.. کنترل سرعت: مقدار «دو سرعته» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع ترمز: مقدار «الکترومغناطیسی فنری (Fail-safe)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. قطر فلکه: مقدار واقعی 480 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 400 mm سنجیده شد. مبنا: قطر فلکه مناسب به کاهش سایش سیم‌بکسل و حرکت نرم‌تر کمک می‌کند..
مولفه‌ها: نوع ماشین (95,0)، توان نامی (47,8)، کنترل سرعت (80,0)، نوع ترمز (95,0)، قطر فلکه (100,0)
83,6 / ۱۰۰
خوب طبقه‌بندی
مناسب ظرفیت بالاتر یا ترافیک بیشتر ! روش محاسبه «مناسب ظرفیت بالاتر یا ترافیک بیشتر»
امتیاز خام: 29,2 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: rated_power_kw: 4.04 kW، insulation_class: F، ip_rating: IP21
ورودی‌های ناقص: rated_output_torque_nm، brake_torque_nm
توضیح: توان نامی: مقدار واقعی 4.04 kW با حد قابل‌قبول 7.5 kW و حد ایده‌آل 15 kW سنجیده شد. مبنا: برای ظرفیت یا ترافیک بالاتر، توان بالاتر حاشیه انتخاب بیشتری ایجاد می‌کند.. گشتاور خروجی: مقدار واقعی 4.04 N·m با حد قابل‌قبول 600 N·m و حد ایده‌آل 1400 N·m سنجیده شد. مبنا: گشتاور بالاتر برای راه‌اندازی مطمئن و کنترل بارهای سنگین‌تر ضروری‌تر است.. گشتاور ترمز: مقدار واقعی 4.04 N·m با حد قابل‌قبول 400 N·m و حد ایده‌آل 1000 N·m سنجیده شد. مبنا: در ظرفیت بالاتر، ترمز قوی‌تر و متناسب با محاسبات ایمنی اهمیت بیشتری دارد.. کلاس عایقی: مقدار «F» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. درجه حفاظت: مقدار «IP21» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: توان نامی (35,0)، گشتاور خروجی (0,4)، گشتاور ترمز (0,7)، کلاس عایقی (90,0)، درجه حفاظت (45,0)
29,2 / ۱۰۰
ضعیف طبقه‌بندی
مناسب حرکت نرم با اینورتر ! روش محاسبه «مناسب حرکت نرم با اینورتر»
امتیاز خام: 76,5 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: drive_control_type: دو سرعته، motor_electrical_type: سه‌فاز AC، rated_frequency_hz: 50 Hz، brake_type: الکترومغناطیسی فنری (Fail-safe)
ورودی‌های ناقص: rated_output_speed_rpm
توضیح: کنترل سرعت: مقدار «دو سرعته» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع برق موتور: مقدار «سه‌فاز AC» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. فرکانس نامی: مقدار واقعی 50 Hz با حد قابل‌قبول 50 Hz و حد ایده‌آل 60 Hz سنجیده شد. مبنا: ثبت فرکانس نامی برای تنظیمات درایو و هماهنگی با شبکه ضروری است.. نوع ترمز: مقدار «الکترومغناطیسی فنری (Fail-safe)» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد.
مولفه‌ها: کنترل سرعت (65,0)، نوع برق موتور (95,0)، فرکانس نامی (60,0)، سرعت خروجی ، نوع ترمز (95,0)
76,5 / ۱۰۰
خوب طبقه‌بندی
مناسب تعویض و نصب در پروژه موجود ! روش محاسبه «مناسب تعویض و نصب در پروژه موجود»
امتیاز خام: 89,6 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: mounting_orientation: افقی، traction_sheave_diameter_mm: 480 mm، compatible_rope_diameter_mm: 10 mm، machine_weight_kg: 225 kg
ورودی‌های ناقص: mounting_hole_center_distance_mm
توضیح: جهت نصب: مقدار «افقی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. قطر فلکه: مقدار واقعی 480 mm با حد قابل‌قبول 240 mm و حد ایده‌آل 520 mm سنجیده شد. مبنا: قطر فلکه باید با سیم‌بکسل، سرعت و فضای نصب پروژه موجود هماهنگ باشد.. قطر سیم‌بکسل سازگار: مقدار واقعی 10 mm با حد قابل‌قبول 8 mm و حد ایده‌آل 13 mm سنجیده شد. مبنا: هماهنگی با قطر سیم‌بکسل موجود یکی از شروط مهم تعویض کم‌ریسک است.. وزن موتور: مقدار واقعی 225 kg با حد قابل‌قبول 550 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن کمتر در تعویض، حمل و نصب را ساده‌تر می‌کند؛ البته باید با ظرفیت مکانیکی مقایسه شود..
مولفه‌ها: جهت نصب (90,0)، فاصله سوراخ‌های نصب ، قطر فلکه (95,0)، قطر سیم‌بکسل سازگار (79,0)، وزن موتور (95,7)
89,6 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
مناسب پروژه اقتصادی گیربکسی ! روش محاسبه «مناسب پروژه اقتصادی گیربکسی»
امتیاز خام: 88,2 از ۱۰۰
نوع معیار: طبقه‌بندی/غیر امتیازی
ورودی‌های فنی: elevator_machine_type: گیربکسی، drive_control_type: دو سرعته، compliance_standard: EN 81، ip_rating: IP21، machine_weight_kg: 225 kg
توضیح: نوع ماشین: مقدار «گیربکسی» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. نوع کنترل: مقدار «دو سرعته» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. استاندارد/گواهی: مقدار «EN 81» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. درجه حفاظت: مقدار «IP21» مطابق جدول امتیازدهی دسته ارزیابی شد. وزن دستگاه: مقدار واقعی 225 kg با حد قابل‌قبول 550 kg و حد ایده‌آل 180 kg سنجیده شد. مبنا: وزن پایین‌تر می‌تواند هزینه حمل و نصب را کاهش دهد، مشروط بر اینکه ظرفیت و ایمنی قربانی نشود..
مولفه‌ها: نوع ماشین (95,0)، نوع کنترل (90,0)، استاندارد/گواهی (95,0)، درجه حفاظت (55,0)، وزن دستگاه (95,7)
88,2 / ۱۰۰
عالی طبقه‌بندی
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مشخصات فنی واقعی

عنوان ویژگی فنیمقدارواحد
elevator machine typeگیربکسی
توان نامی4.04kW
motor electrical typeسه‌فاز AC
ولتاژ نامی380V
gear ratio38
فرکانس نامی50Hz
جریان نامی11A
drive control typeدو سرعته
کلاس عایقیF
درجه حفاظت IPIP21
نوع ترمزالکترومغناطیسی فنری (Fail-safe)
قطر فلکه کششی480mm
تعداد شیار فلکه5
compatible rope diameter mm10mm
mounting orientationافقی
machine weight kg225kg
استاندارد/گواهی انطباقEN 81
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

بررسی سازگاری

Compatibility Engine

بررسی سازگاری محصول

این بررسی جایگزین نظر کارشناس نیست؛ برای غربال‌گری اولیه و تبدیل نیاز به استعلام دقیق استفاده می‌شود.

79.9امتیاز Spec Pro
Specs Pro Connected این موتور بر اساس معیارهای فنی خودش بررسی می‌شود.

فرم زیر با داده‌های موتور، ظرفیت، سرعت، برق، کنترل سرعت و معیارهای Spec Pro طراحی شده تا نتیجه فقط یک چک عمومی نباشد.

گرید B قابل‌قبول: 67.2 عالی: 86.4 خوب: 83.2 عالی: 88
تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

تأمین‌کنندگان پیشنهادی

Supplier Intelligence

تأمین‌کننده‌های پیشنهادی izlift

ابتدا کمپین تبلیغاتی پرداخت‌شده، سپس امتیاز تأمین‌کننده و در امتیاز برابر، کمترین قیمت ملاک است.

هنوز داده کافی برای رتبه‌بندی تأمین‌کننده‌های این محصول وجود ندارد.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

استعلام و RFQ

مرحله بعد

بررسی سازگاری و استعلام قیمت

خروجی مشاور هوشمند، بررسی سازگاری یا محاسبه‌گر پروژه را به درخواست استعلام تبدیل کن.

استعلام هوشمند

محاسبه نیاز پروژه و استعلام قیمت

اطلاعات را وارد کنید تا درخواست شما برای تأمین‌کننده‌های مرتبط قابل بررسی شود.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

محتوای تکمیلی محصول

جمع‌بندی کارشناسی

MUGEN M2 مورد بررسی یک ماشین گیربکسی AC2 با دو سرعت کابین ۱ و ۰٫۲۵ متر بر ثانیه است. با فلکه ۴۸۰ میلی‌متری و تعلیق ۱:۱، دور خروجی لازم برای سرعت تند حدود ۳۹٫۸ rpm و برای سرعت کند حدود ۹٫۹۵ rpm محاسبه می‌شود. با نسبت گیربکس ۱:۳۸، دور ایده‌آل موتور حدود ۱۵۱۲ و ۳۷۸ rpm است؛ این نتیجه با آرایش متداول موتور دو سرعته چهار/شانزده‌قطب در ۵۰ هرتز سازگار است، اما تعداد قطب و دور واقعی باید از پلاک خوانده شوند. توان ۴٫۰۴ کیلووات و جریان ۹٫۵/۶٫۵ آمپر مربوط به ردیف رسمی ۴۸۰ کیلوگرم است. بار استاتیک ۳۵۰۰ کیلوگرم و مسیر ۲۱ متر مقادیر مرجع جدول سازنده‌اند و جای محاسبه وزن کابین، بالانس، کشش طناب، ترافیک و بار سازه را نمی‌گیرند. ولتاژ ترمز در خانواده گیربکسی آکیش می‌تواند چند مقدار DC داشته باشد؛ فقط پلاک ترمز دستگاه تحویلی ملاک است.

ویژگی‌های کلیدی

  • ماشین کششی گیربکسی رسمی Akış MUGEN M2 ساخت ترکیه
  • پیکربندی دو سرعته AC2 با سرعت کابین 1.00/0.25 متر بر ثانیه
  • ظرفیت مرجع 480 کیلوگرم
  • توان رسمی 4.04 کیلووات معادل 5.5 اسب‌بخار
  • اصلاح خطای رایج تبدیل 5.5 HP به 5.5 kW
  • تعلیق 1:1
  • نسبت تبدیل گیربکس 1:38
  • جریان دور تند و کند 9.5/6.5 آمپر
  • برق سه‌فاز 380 ولت و فرکانس 50 هرتز
  • فلکه کشش 480 میلی‌متری با 5 شیار
  • سازگار با پنج سیم‌بکسل 10 میلی‌متری
  • بار استاتیک مرجع 3500 کیلوگرم
  • مسیر حرکتی مرجع 21 متر
  • کلاس عایقی F و درجه حفاظت IP21
  • ترمز الکترومغناطیسی فنری Fail-safe
  • وزن تقریبی 225 کیلوگرم و آرایش نصب افقی

نکات مثبت

  • تطابق دقیق ظرفیت، توان، سرعت، فلکه و جریان با ردیف رسمی سازنده
  • ساختار گیربکسی شناخته‌شده و قابل سرویس برای پروژه‌های موتورخانه‌دار
  • فلکه و سیم‌بکسل با ابعاد متداول در بازار خدمات آسانسور
  • دو سرعت مجزا برای حرکت اصلی و نزدیک‌شدن به طبقه
  • کلاس عایقی F و حفاظت حرارتی PTC در خانواده موتورهای آکیش
  • ترمز فنری Fail-safe که در قطع برق به حالت درگیر بازمی‌گردد
  • انتشار راهنمای رسمی نصب، روغن‌کاری، ترمز و نگهداری
  • دسترسی به قطعات و خدمات برند شناخته‌شده ترکیه‌ای
  • عدد بار استاتیک مشخص برای کنترل اولیه طراحی پروژه

محدودیت‌ها / نکات منفی

  • عنوان فروشگاهی 5.5 کیلووات نادرست است و می‌تواند باعث انتخاب اشتباه تابلو و حفاظت شود
  • کنترل دو سرعته معمولاً نرمی حرکت و دقت توقف VVVF را ندارد
  • سرعت کند طبق راهنمای سازنده نباید بیش از 20 ثانیه پیوسته استفاده شود
  • ماشین گیربکسی به روغن، کنترل لقی و سرویس دوره‌ای نیاز دارد
  • IP21 برای محیط مرطوب، پرگردوغبار یا دارای چکه آب مناسب نیست
  • ولتاژ و گشتاور دقیق ترمز بدون پلاک سفارش مشخص نیستند
  • پنج سیم‌بکسل نیازمند هم‌طولی و توزیع یکنواخت کشش هستند
  • مسیر 21 متر یک مقدار مرجع است و برای ترافیک یا پروژه متفاوت نیاز به بازبینی دارد
  • وزن و بارهای طناب باید در طراحی شاسی جداگانه محاسبه شوند
  • مقادیر گشتاور خروجی و فاصله پایه‌ها بدون دیتاشیت دقیق ثبت نشده‌اند

تصمیم‌یار و راهنمای خرید

تصمیم‌یار خرید

تصمیم‌یار مهندسی انتخاب MUGEN M2

شرایط پروژه یا مدرک ارزیابی توضیح
ظرفیت 480 kg، سرعت 1/0.25 m/s و تعلیق 1:1 مناسب با ردیف رسمی MUGEN M2 تطابق دارد.
عنوان یا پیش‌فاکتور 5.5 kW نیازمند اصلاح توان رسمی 4.04 kW و مقدار 5.5 مربوط به HP است.
جریان دور تند/کند 9.5/6.5 A مناسب مطابق صفحه رسمی فعلی؛ پلاک دستگاه در تحویل اولویت دارد.
تنظیم حفاظت هر دو دور روی یک جریان نامناسب هر سیم‌پیچ باید مطابق جریان و نقشه خود محافظت شود.
فلکه 480 mm، پنج طناب 10 mm مناسب مشروط کشش، پروفیل شیار و هم‌طولی طناب‌ها باید کنترل شوند.
مسیر تا 21 m و ترافیک معمول قابل بررسی با مقدار مرجع جدول سازنده سازگار است.
مسیر بلندتر یا استارت بسیار زیاد نیازمند محاسبه مجدد تحلیل حرارتی موتور و گیربکس لازم است.
کارکرد دور کند بیش از 20 ثانیه نامناسب راهنمای سازنده برای AC2 محدودیت زمانی ذکر می‌کند.
بار استاتیک محاسبه‌شده کمتر از 3500 kg قابل بررسی جهت بار و ضریب‌های پروژه نیز باید تأیید شوند.
موتورخانه خشک، تمیز و دارای تهویه مناسب برای IP21 از چکه آب و گردوغبار زیاد جلوگیری شود.
ولتاژ ترمز از روی مدل مشابه انتخاب شده ممنوع خانواده چند ولتاژ DC دارد و فقط پلاک ملاک است.
شاسی بدون نقشه پایه‌ها ساخته شده توقف اجرا نقشه رسمی یا اندازه‌گیری دستگاه واقعی لازم است.

نتیجه سریع

این ماشین زمانی انتخاب مناسبی است که پروژه واقعاً ۴۸۰ کیلوگرم، دو سرعته ۱/۰٫۲۵، تعلیق ۱:۱ و فلکه پنج‌شیار ۴۸۰ میلی‌متری داشته باشد و عنوان توان به ۴٫۰۴ کیلووات اصلاح شده باشد.

راهنمای خرید

چک‌لیست تخصصی پیش از خرید

  1. مدل کامل: عبارت MUGEN M2، شماره سریال و سال تولید روی پلاک کنترل شود.
  2. توان: 4.04 kW و 5.5 HP به‌درستی در پیش‌فاکتور تفکیک شوند.
  3. ظرفیت و سرعت: 480 kg و 1.00/0.25 m/s با نقشه پروژه تطبیق داده شوند.
  4. تعلیق: آرایش 1:1 روی نقشه طناب‌بندی تأیید شود.
  5. نسبت گیربکس: مقدار 1:38 روی پلاک ماشین کنترل شود.
  6. جریان: جریان دور تند و کند از روی پلاک ثبت و حفاظت هر دور جداگانه تنظیم شود.
  7. سیم‌پیچ: نقشه ترمینال و تعداد قطب‌های دور تند و کند دریافت شود.
  8. فلکه: قطر 480 mm، پنج شیار، پروفیل و گام شیارها کنترل شوند.
  9. طناب: پنج رشته 10 mm، ساختار و نیروی گسیختگی با محاسبه پروژه تطبیق داده شوند.
  10. بار استاتیک: مجموع نیروهای طناب با مرجع 3500 kg و طراحی سازه کنترل شود.
  11. ترمز: ولتاژ، جریان، اتصال، گشتاور و ضخامت لنت از پلاک و گزارش آزمون ثبت شوند.
  12. روغن: نوع و حجم روغن از برچسب ماشین و راهنمای سریال تحویلی دریافت شود.
  13. حفاظت: IP21، کلاس F، PTC و فن حرارتی به‌درستی در تابلو متصل شوند.
  14. دور کند: زمان حرکت دور کند کمتر از محدودیت راهنمای سازنده تنظیم شود.
  15. شاسی: وزن 225 kg، نیروهای طناب و فاصله پایه‌ها در محاسبه سازه لحاظ شوند.
  16. مدارک: راهنمای نصب، گواهی‌ها، نقشه ابعادی و کارت ضمانت دریافت شوند.
  17. آزمون تحویل: هر دو دور، ترمز، صدا، لرزش، نشتی و کشش طناب‌ها صورت‌جلسه شوند.

مدارک ضروری همراه کالا

  • پلاک خوانای موتور، گیربکس و ترمز
  • نقشه ترمینال موتور AC2
  • نقشه ابعادی و الگوی پایه‌ها
  • راهنمای روغن‌کاری و سرویس
  • گواهی و گزارش آزمون ترمز
  • محاسبه انتخاب ماشین و کشش پروژه

تحلیل مشخصات فنی و امتیاز

خلاصه مشخصات فنی MUGEN M2

برند / مدل Akış MUGEN M2
نوع ماشین گیربکسی کششی، AC2 دو سرعته
ظرفیت مرجع 480 kg
سرعت کابین 1.00/0.25 m/s
تعلیق 1:1
توان رسمی 4.04 kW
توان اسب‌بخار 5.5 HP ≈ 4.045 kW
نسبت تبدیل 1:38
برق سه‌فاز 380 V / 50 Hz
جریان دور تند/کند 9.5/6.5 A؛ پلاک دستگاه اولویت دارد
دور خروجی محاسباتی 39.79/9.95 rpm
دور ایده‌آل موتور 1512/378 rpm؛ دور واقعی از پلاک
فلکه کشش 480 mm، پنج شیار
سیم‌بکسل 5×10 mm
بار استاتیک مرجع 3500 kg
مسیر حرکتی مرجع 21 m
ترمز الکترومغناطیسی فنری Fail-safe؛ ولتاژ سفارش‌محور
کلاس عایقی / IP F / IP21
جهت نصب افقی
وزن تقریبی 225 kg
استانداردهای خانواده TS EN 81-20/50، TS EN 60204-32، TS EN 60204-1، TS EN 60034-1

محاسبات کنترلی

  • تبدیل توان: 5.5 × 0.7355 ≈ 4.045 kW
  • دور خروجی تند: 60 × 1 ÷ (π × 0.48) ≈ 39.79 rpm
  • دور خروجی کند: 60 × 0.25 ÷ (π × 0.48) ≈ 9.95 rpm
  • دور ایده‌آل موتور تند: 39.79 × 38 ≈ 1512 rpm
  • دور ایده‌آل موتور کند: 9.95 × 38 ≈ 378 rpm

کاربردهای مناسب

  • آسانسور مسکونی یا اداری موتورخانه‌دار با ظرفیت نامی 480 کیلوگرم
  • پروژه‌های دو سرعته با سرعت کابین 1 و 0.25 متر بر ثانیه
  • آسانسورهای دارای تعلیق 1:1
  • پروژه‌های دارای فلکه 480 میلی‌متری و پنج سیم‌بکسل 10 میلی‌متری
  • ساختمان‌های کم تا متوسط‌ترافیک با مسیر مرجع تا حدود 21 متر
  • بازسازی ماشین دو سرعته پس از کنترل شاسی، فلکه و تابلو موجود

مقاله کامل محصول

محصول مورد بررسی با ردیف رسمی Akış MUGEN M2 برای ظرفیت ۴۸۰ کیلوگرم، سرعت کابین ۱/۰٫۲۵ متر بر ثانیه و تعلیق ۱:۱ تطبیق دارد. این ماشین از نوع گیربکسی حلزونی و مناسب آسانسورهای موتورخانه‌دار است.

مشاهده ادامه مقاله

اصلاح توان: ۵٫۵ اسب‌بخار، نه ۵٫۵ کیلووات

در جدول سازنده برای این ردیف دو ستون توان وجود دارد: ۴٫۰۴ کیلووات و ۵٫۵ اسب‌بخار. عنوان بازار با خواندن ستون HP به‌عنوان kW ایجاد شده است.

5.5 HP × 0.7355 ≈ 4.045 kW

بنابراین توان صحیح محصول ۴٫۰۴ کیلووات است. انتخاب کنتاکتور، رله حرارتی، کابل یا محاسبه انرژی بر پایه ۵٫۵ کیلووات می‌تواند به مشخصات نامتناسب منجر شود.

ظرفیت ۴۸۰ کیلوگرم

ظرفیت مرجع رسمی این پیکربندی ۴۸۰ کیلوگرم است. تعداد نفر باید بر اساس ضوابط پروژه و ظرفیت پلاک تعیین شود و نباید از روی توان موتور حدس زده شود. وزن کابین، یوک، وزنه تعادل، درصد بالانس، ارتفاع، کابل تراول و تعداد استارت باید در محاسبه نهایی لحاظ شوند.

سیستم دو سرعته AC2

سرعت‌های نامی کابین ۱٫۰۰ و ۰٫۲۵ متر بر ثانیه‌اند. سیم‌پیچ دور تند برای حرکت اصلی و سیم‌پیچ دور کند برای نزدیک‌شدن به طبقه استفاده می‌شود. راهنمای آکیش تأکید می‌کند کارکرد مداوم در دور کند حداکثر حدود ۲۰ ثانیه باشد و فاصله حرکت دور کند نیز بیش از حد طولانی تنظیم نشود.

تابلو باید بین کنتاکتورهای دور تند و کند اینترلاک مطمئن داشته باشد تا دو سیم‌پیچ هم‌زمان برق‌دار نشوند.

محاسبه دور خروجی و موتور

با فلکه ۴۸۰ میلی‌متری و تعلیق ۱:۱، دور خروجی لازم از رابطه n = 60v ÷ πD محاسبه می‌شود:

  • دور خروجی در سرعت تند: حدود 39.79 rpm
  • دور خروجی در سرعت کند: حدود 9.95 rpm

با نسبت تبدیل ۱:۳۸، دور ایده‌آل موتور حدود 1512 rpm در دور تند و 378 rpm در دور کند می‌شود. این اعداد با دورهای سنکرون ۱۵۰۰ و ۳۷۵ rpm سازگارند؛ ولی دور آسنکرون واقعی و تعداد قطب باید از پلاک موتور خوانده شوند.

جریان ۹٫۵ و ۶٫۵ آمپر

صفحه رسمی فعلی آکیش برای ردیف ۴٫۰۴ کیلووات، جریان دور تند/کند را ۹٫۵/۶٫۵ آمپر اعلام می‌کند. چون ساختار فایل فنی فقط یک مقدار جریان می‌پذیرد، جریان دور تند ۹٫۵ آمپر ملاک قرار گرفته و جریان دور کند جداگانه در محتوا ثبت شده است.

رله‌های حرارتی و حفاظت هر سیم‌پیچ باید مطابق جریان همان دور تنظیم شوند؛ استفاده از یک تنظیم مشترک بدون نقشه سازنده می‌تواند حفاظت ناقص ایجاد کند.

فلکه ۴۸۰ میلی‌متری و پنج سیم‌بکسل

فلکه کشش دارای پنج شیار برای سیم‌بکسل ۱۰ میلی‌متری است. قطر مؤثر شیار، پروفیل، سختی سطح، زاویه پیچش و کشش هر پنج طناب باید کنترل شوند. هم‌طولی نامناسب باعث توزیع نابرابر بار، سایش شیار و کاهش عمر طناب می‌شود.

بار استاتیک ۳۵۰۰ کیلوگرم

جدول سازنده بار استاتیک مرجع ۳۵۰۰ کیلوگرم را اعلام می‌کند. این مقدار به معنی ظرفیت کابین ۳۵۰۰ کیلوگرم نیست؛ بلکه محدودیت بار استاتیکی ماشین است و باید با مجموع نیروهای طناب، آرایش تعلیق، زاویه بار و طراحی شاسی مقایسه شود.

مسیر حرکتی مرجع ۲۱ متر

مسیر ۲۱ متر برای این ردیف در جدول رسمی درج شده است. این عدد باید همراه با ترافیک، تعداد استارت، زمان کار در دور کند، دمای موتورخانه و شرایط بالانس بررسی شود. استفاده در مسیر یا ترافیک بالاتر بدون محاسبه حرارتی توصیه نمی‌شود.

موتور سه‌فاز، کلاس F و IP21

راهنمای رسمی، موتورهای این خانواده را آسنکرون قفس سنجابی سه‌فاز معرفی می‌کند. کلاس عایقی F و حفاظت IP21 است. IP21 فقط حفاظت محدود در برابر اجسام جامد و چکیدن عمودی آب دارد؛ بنابراین موتورخانه باید خشک، تمیز و دارای تهویه مناسب باشد.

ترمیستورهای موتور باید به رله حفاظتی متصل شوند و نباید اتصال آن‌ها پل شود.

ترمز فنری الکترومغناطیسی

ترمز از نوع Fail-safe است و با قطع برق باید درگیر شود. در خانواده گیربکسی آکیش ولتاژهای مختلفی مانند ۲۴، ۴۸، ۶۰، ۱۱۰، ۱۹۸، ۲۰۵ و ۲۲۰ ولت DC استفاده می‌شوند؛ این فهرست به معنی ۱۹۸ ولت بودن قطعی همین دستگاه نیست.

ولتاژ بوبین، اتصال سری یا موازی، فاصله هوایی و وضعیت لنت فقط از روی پلاک ترمز و نقشه دستگاه تحویلی تعیین شوند.

روغن گیربکس

راهنمای آکیش برای خانواده M/MF2 روغن Shell Omala 85W-140 را فهرست می‌کند. با این حال، برچسب روغن روی دستگاه و دستورالعمل سریال تحویلی اولویت دارند. سطح روغن، نشتی، آلودگی و وضعیت آب‌بندی باید دوره‌ای کنترل شوند.

نگهداری مکانیکی

بازدید دوره‌ای شامل کنترل لقی ماردون، یاتاقان محوری، صدای غیرعادی، دمای پوسته، سایش شیار فلکه، ضخامت لنت ترمز و پیچ‌های شاسی است. طبق راهنما، لنتی که ضخامت آن به حدود ۳ میلی‌متر یا کمتر رسیده باید تعویض شود.

وزن و نصب

وزن ثبت‌شده این پیکربندی حدود ۲۲۵ کیلوگرم و آرایش نصب افقی است. طراحی شاسی باید علاوه بر وزن ماشین، نیروهای طناب، بار ترمز، گشتاور واکنشی و ضریب دینامیکی را پوشش دهد. فاصله پایه‌ها باید از نقشه رسمی یا اندازه‌گیری ماشین واقعی گرفته شود.

استانداردها

راهنمای آکیش طراحی موتور و ماشین‌های گیربکسی را با استانداردهای TS EN 81-20/50، TS EN 60204-32، TS EN 60204-1 و TS EN 60034-1 مرتبط می‌داند. انطباق نهایی آسانسور همچنان به طراحی، نصب، تابلو، ترمز و آزمون کل سیستم وابسته است.

جمع‌بندی تخصصی

MUGEN M2 برای پروژه ۴۸۰ کیلوگرم، سرعت ۱/۰٫۲۵ متر بر ثانیه، تعلیق ۱:۱ و فلکه پنج‌شیار ۴۸۰ میلی‌متری یک پیکربندی رسمی و قابل ردیابی دارد. مهم‌ترین اقدام تجاری، اصلاح عنوان توان از ۵٫۵ کیلووات به ۴٫۰۴ کیلووات یا ۵٫۵ اسب‌بخار و کنترل پلاک ترمز و موتور در زمان تحویل است.

دعوت به اقدام

برای تأیید نهایی MUGEN M2، تصاویر پلاک موتور، گیربکس و ترمز، وزن کابین، ارتفاع حرکت، نقشه طناب‌بندی و شاسی را ارسال کنید تا توان صحیح، جریان هر دور، کشش طناب، ترمز و بار استاتیک با پروژه تطبیق داده شوند.

تجهیزات اصلی و گران‌قیمت

مقاله و سؤالات متداول

سؤالات متداول

مدل دقیق این ماشین چیست؟

مدل تطبیق‌یافته Akış MUGEN M2 در پیکربندی ۴۸۰ کیلوگرم و سرعت ۱/۰٫۲۵ متر بر ثانیه است.

توان این موتور ۵٫۵ کیلووات است؟

خیر. مقدار ۵٫۵ مربوط به اسب‌بخار است و توان رسمی همان ردیف ۴٫۰۴ کیلووات است.

چرا عنوان محصول باید اصلاح شود؟

زیرا اشتباه واحد توان می‌تواند انتخاب کنتاکتور، رله، کابل و مقایسه محصول را منحرف کند.

ظرفیت رسمی این پیکربندی چقدر است؟

ظرفیت مرجع جدول سازنده ۴۸۰ کیلوگرم است.

سرعت‌های موتور چیست؟

سرعت کابین در دور تند و کند ۱٫۰۰ و ۰٫۲۵ متر بر ثانیه است. دور واقعی موتور باید از پلاک خوانده شود.

جریان دور تند و کند چقدر است؟

صفحه رسمی فعلی برای این ردیف ۹٫۵ و ۶٫۵ آمپر اعلام می‌کند. پلاک دستگاه تحویلی اولویت دارد.

چرا در مشخصات فنی فقط ۹٫۵ آمپر آمده است؟

فیلد جریان فقط یک مقدار می‌پذیرد؛ بنابراین جریان دور تند ثبت شده و جریان دور کند در متن توضیح داده شده است.

نسبت گیربکس چقدر است؟

نسبت ثبت‌شده ۱:۳۸ است و باید روی پلاک ماشین کنترل شود.

مقاله و تحلیل کامل محصول

معرفی ماشین گیربکسی آکیش MUGEN M2 محصول مورد بررسی با ردیف رسمی Akış MUGEN M2 برای ظرفیت ۴۸۰ کیلوگرم، سرعت کابین ۱/۰٫۲۵ متر بر ثانیه و تعلیق ۱:۱ تطبیق دارد. این ماشین از نوع گیربکسی حلزونی و مناسب آسانسورهای موتورخانه‌دار است. اصلاح توان: ۵٫۵ اسب‌بخار، نه ۵٫۵ کیلووات در جدول سازنده برای این ردیف دو ستون توان وجود دارد: ۴٫۰۴ کیلووات و ۵٫۵ اسب‌بخار. عنوان بازار با خواندن ستون HP…

مطالعه مقاله کامل